Новини

Цієї ночі у центральній частині Львова на вул. Вороного, 4 згоріло два контейнери для сміття. У ТзОВ «Еко — Львів сервіс» кажуть, що, зважаючи на погодні умови, це може бути тільки умисний підпал контейнерів. Загалом, у цьому році у трьох районах міста – Галицькому, Франківському та Залізничному —згоріло 110 пластикових смітників. Це завдало збитків ТзОВ «Еко — Львів сервіс» на суму 181,5 тис. грн. «По кожному спаленому смітнику ми звертаємося з відповідними заявами у районі відділи міліції. Проте завжди отримуємо відмову у порушення кримінальної справи», —каже виконавчий директор підприємства Ольга Блок. У листопаді 2007 року підприємство оновило контейнерний парк, встановивши 450 нових пластикових смітників зі сферичною рухомою кришкою, 124 з них згоріли і їх замінили на нові. Сума збитків з цього часу складає 204,6 тис. грн. Контейнери купують за кордоном, зараз їх вартість зросла із 1тис. 650 грн до 2 тис.500 грн.
Рівень проплати ЛМКП «Львівтеплоенерго за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України» становить 95%. За жовтень і листопад» підприємство спожило газу на суму 31 млн. 122 тис. грн. Підприємство оплатило 29 млн. 665 тис. грн. Сьогодні поточне споживання газу ЛМКП «Львівтеплоенерго» становить 23 млн. 419 тис. грн. Проплачує підприємство за поточний газ на рівні 54,39%. НАК «Нафтогаз України» вимагає оплати за газ відразу, тому виникає борг за поточне споживання газу. Натомість, відповідно до Закону України «Про надання теплопостачальних послуг», населення платить гроші лише після отримання відповідних послуг. За спожите тепло в листопаді кошти надходять лише в грудні, а за спожите тепло в грудні ЛМКП «Львівтеплоенерго» отримає проплату від населення лише у січні. Тобто іде запізнення з оплатою на місяць. Станом на 23 грудня, борг населення перед ЛМКП «Львівтеплоенерго» становить 54 млн. 576 тис. грн. Також за 9 місяців 2008 року різниця в тарифах для населення становить 15 млн. 905 тис. грн. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №440, потрібно ще раз пройти процедуру відшкодування державою цієї різниці. Адміністрація підприємства просить споживачів вчасно розраховуватися за спожите тепло.
Під час святкових вихідних днів 1–7 січня 2009 року комунальні служби працюватимуть у звичному режимі або чергуватимуть. Зокрема, 2, 5 та 6 січня 2009 року Львівські комунальні підприємства (ЖЕКи) працюватимуть у звичному робочому режимі. У вихідні та святкові дні 1, 3, 4 та 7 січня 2009 року буде організовано чергування аварійних бригад. У ці дні також буде організовано чергування відповідальних працівників департаменту житлового господарства та інфраструктури. На ЛКАТП — 1339 організовано цілодобову роботу чергового диспетчера та водіїв спецтехніки. На ЛКП «Львівсвітло» 2, 3, 5, 6 січня робочі дні; 1, 7, 8 – чергування. ЛКП «Виробничо — реставраційний комітет обрядових послуг» працюватиме усі дні у звичному режимі 1 та 7 вихідні дні. На теплових підприємствах 2 — 6 січня – робочі дні, 1, 7 – чергування. Під час свят працюватиме міська аварійна служба. У разі виникнення аварійних ситуацій, мешканці можуть звертатись на міську диспетчерську службу за телефоном: 297 — 59 — 11, або в аварійну службу 238 — 99 — 06, 237 — 98 — 53.
У школах міста з 29 грудня до 11 січня триватимуть канікули. Як повідомили в управлінні освіти Львівської міської ради, з 29 грудня до 11 січня у навчальних закладах міста канікули. Натомість школярів запрошують до творчих гуртків дитячо —юнацьких молодіжних клубів. Дитячо — юнацькі молодіжні клуби Львова запрошують дітей та молодь шкільного віку до безкоштовної участі у гуртках. Навчання проводиться в позаурочний час за такими напрямками: — образотворче мистецтво (Коновальця, 73), — вишивання, бісер (Замарстинівська, 71), — туристична секція (Городоцька, 293), — християнське виховання (Озаркевича, 6), — військово —патріотична підготовка (Медової Печери, 29), — велоспорт (Й. Сліпого, 12), — настільний теніс (Мазепи, 13а), — футбол (Зустрічна, 1), — дзюдо (Виговського, 29), — гімнастика (Варшавська, 167), — карате (Тютюнників, 49), — айкідо (Д. Галицького, 14), — секція зимових видів спорту (Остроградських, 12) та інше. Вибрати гурток молоді допоможуть за телефонами 297 — 58 — 71 або за телефонами директорів районних осередків. У Львові діє 6 районних установ дитячо — юнацьких та молодіжних клубів (УДЮМК) – позашкільних навчальних закладів. Діяльність клубів забезпечують директори районних установ та педагоги — організатори. Установи дитячо — юнацьких та молодіжних клубів працюють, як правило, в післяобідній час. Довідка(УДЮМК Залізничного району – вул. Виговського, 34, кім. 428, Білецька Олександра Михайлівна, тел. 295 82 46. (УДЮМК Галицького району – вул.Ф.Ліста,2, Кароль Катерина Львівна, тел. 244 55 29. (УДЮМК Франківського району – вул. Г.Чупринки,85, кім.424, Кладько Роман Михайлович, тел. 237 —23 —82. (УДЮМК Личаківського району – вул.Левицького,67, кім.202, Полюга Оксана Петрівна, тел. 275 01 49. (УДЮМК Сихівського району – вул.Зубрівська,9, кім.245, Холявінський Володимир Ярославович, тел. 221 75 50. (УДЮМК Шевченківського району – вул.Липинського,11, Боднарчук Людмила Миколаївна, тел. 52 18 28.
При львівському міському голові створено Раду директорів із найпотужніших проми слових підприємств. Основна мета нового механізму – вдосконалення співпраці між мерією та бізнесом, соціальний та економічний розвиток Львова. Раду директорів промислових підприємств при львівському міському голові утворено як консультативно — дорадчий орган, що діє на громадських засадах. Основна мета Ради – вдосконалення співпраці між мерією та промисловими підприємствами, узгодження адміністративних та громадських зусиль для збереження у місті сприятливих умов економічного та соціального розвитку. Серед основних завдань Ради – розгляд та вирішення спірних питань між підприємцями та владою, створення умов для розширення масштабів прибуткової діяльності підприємств, представляти інтереси трудових колективів в органах місцевого самоврядування, співпраця із громадськими об’єднаннями підприємств. До складу Ради директорів промислових підприємств при міському голові увійшли директори та представники найпотужніших промислових підприємств Львова, зокрема ВАТ «Концерн Хлібпром», ВАТ «Маяк», Львівський державний ювелірний завод», «ВАТ «Львівська Пивоварня», «Ензим», ВАТ «Концерн — Електрон», ТзОВ «Язьм», ВАТ «Львівський хімічний завод», ЗАТ «Автонавантажувач», ВАТ «Іскра», ЗАТ «Львівський жиркомбінат» та ВАТ «Троттола». «Надзвичайно важливо і корисно запровадити постійний діалог з керівниками промислових підприємств міста з огляду на їх досвід та знання проблем галузей зсередини. Це допоможе вчасно визначати пріоритети, знаходити найоптимальніші шляхи вирішення проблем та скеровувати спільні зусилля на їх вирішення», – зауважила начальник відділу економічного розвитку Львівської міської ради Вікторія Довжик.
Бюджетом на 2008 рік на ремонт доріг району районній адміністрації виділили 4,73 млн грн. У районі проведено капітальний ремонт із заміною асфальто — бетонного покриття вулиць Рєпіна, Коциловського, Різьбярської, Вітвера, Буцманюка, Бахматюка, Садівничої, Козацької, Погулянки, Піскової, проїзду від вул. О.Теліги до Керченської та інших. Крім того, заасфальтовано прибудинкові проїзди до будинків №№11 — 17 на вул. Дж.Вашингтона та на вул. Пасічній,73. Зараз завершується реконструкція вулиці Солодової із заміною магістрального водогону. Також виконано поточний ремонт 42 вулиць району, площею 35,5 тис. кв.м. Крім того, очищено 889 шт. дощоприймачів, відремонтовано та пофарбовано 3340 м/п та встановлено нових 400 м/п турнікетного огородження; влаштовано дорожню розмітку, пофарбовано 35 зупинок громадського транспорту. Ведеться каналізування мікрорайону вул. Пластової — Зубрицького — Корейської, а також Митрополита Липківського –Почаївської. За кошти бюджету міста виконано ремонт вул. Мечникова, Короленка, Гуцульської, Кривоноса.
24 грудня 2008 р. о 13:00 год. в приміщенні Благодійної установи «Навчально — реабілітаційний центр «Джерело» за адресою: проспект Червоної Калини, 86а, відбудеться круглий стіл, метою якого є налагодження партнерства між організаціями, котрі надають соціальні послуги неповносправним особам. До участі запрошені представники міської ради, медичних закладів Львова та неурядових організацій, які дотичні до проблематики людей з особливими потребами в нашому місті. Засідання проводитиметься в рамках проекту «Раннє звернення – ефективна допомога», який реалізовується за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради на суму – 27 490 грн. Метою проекту є поширення інформації через презентації та лекції у медичних установах та дитячих навчальних закладах Львова —про розлади розвитку у дітей та про можливості допомоги у центрі раннього втручання, задля забезпечення вчасного поступлення дітей із вадами розвитку на програму ранньої реабілітації в Центрі. Благодійна установа «Навчально — реабілітаційний центр «Джерело» —неприбуткова організація, створена у 1993 р. для здійснення реабілітації дітей з порушеннями фізичного та розумового розвитку.
У Львові вже десятий рік поспіль буде проходити фестиваль «Велика коляда». Цьогорічний фестиваль триватиме у Львові з 7 січня до 2 лютого. Минулого року у фестивалі взяли участь близько 70 хорових колективів. Участь у фестивалі можуть взяти різні хори незалежно від конфесійної приналежності. Цьогорічна «Велика коляда» буде проходити у такому форматі: — 7 — 11 січня – дитячі, юнацькі та молодіжні колективи, — 12 — 17 січня – оркестри, вокально — інструментальні колективи, — 19 — 25 січня – автентичні та фольклорні колективи, сільські хори, — 26 січня – 1 лютого – церковні, аматорські та професійні хори. Також протягом трьох тижнів щонеділі в храмі Пресвятої Євхаристії будуть проходити заключні концерти колективів. Раніше такий підсумковий концерт відбувався наприкінці коляди, де виступали зведено усі хори. Тепер такі підсумкові виступи будуть проводитись щонеділі, тому що кожного тижня виступають різнопланові за своєю специфікою творчі колективи: дитячі хори, дорослі хори. Організаторами фестивалю є управління культури Львівської міської ради, Патріарша комісія у справах молоді, Центр душпастирства молоді (храм Пресвятої Євхаристії). Ініціатором організації такого фестивалю виступив настоятель храму Пресвятої Євхаристії о. Йосиф Мілян. 8 січня відбудеться фестиваль «Спалах Різдвяної Звізди». В рамках фестивалю в центрі міста буде проходити святкова хода звіздарів. Святкова хода проходитиме за маршрутом: Собор св. Юра – пр. Свободи – пл. Ринок. Також цьогоріч на площі Ринок встановлять велику Різдвяну Шопку. Висота дерев’яної шопки 6 метрів. Урочисте відкриття шопки відбудеться 6 січня.
Мешканці Львова зможуть розраховуватись за житлово — комунальні послуги у безготівковій формі через комерційні банки. Низка комерційних банків, серед яких «Приват — банк», «Мега — банк» та «Райффайзен банк Аваль», запроваджують нову послугу для своїх клієнтів. Відтепер банк надаватиме можливість у безготівковій формі клієнтам оплатити за житлово — комунальні послуги. Сплатити за житлово — комунальні послуги мешканці нашого міста зможуть за механізмом, що носить характер регулярного платежу. Алгоритм проплати за комунальні послуги наступний (на прикладі «Приват — банку»): клієнт звертається до будь — якого відділення банку і одноразово оплачує за таку послугу в розмірі 2 грн. При собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код і номер особового рахунку. Номер особового рахунку вказаний у квитанції за житлово — комунальні послуги виставлені надавачем послуг (дана процедура активізує послугу). В подальшому банк самостійно щомісячно зніматиме з картки клієнта кошти, що виставлятимуться підприємствами за надані послуги (Львівгаз, Укртелеком, ЛКП тощо). При цьому комісія банку з клієнта не стягується. Банк, розщеплюючи та перераховуючи отримані від мешканців кошти на рахунки підприємств, індивідуально здійснює розрахунок з ними у межах підписаних договорів з цими підприємствами. За окрему плату клієнту також може надаватись послуга смс — повідомлення про факт здійсненої оплати ним за комунальну послугу (дата і сума оплати послуги). Інформацію про щомісячні суми платежів за спожиті мешканцем — клієнтом послуги банк отримує самостійно завдяки наявній мережі з підприємствами — надавачами послуг. Ця послуга допоможе значно економити час та зусилля. Мешканці зможуть в режимі он — лайн здійснювати та контролювати оплату послуг. В першу чергу ця послуга зорієнтована на тих, хто активно працює та прагне зекономити час для відпочинку.
У Львові цьогоріч відремонтовано 586 сходових кліток у будинках комунальної власності. Зокрема у Франківському районі проведено ремонт у 104 під’їздах; у Личаківському – у 73 — х; у Сихівському – у 82 — х; у Залізничному – 129 — х, у Галицькому – 91 — му, у Шевченківському районі відремонтовано 107 сходових кліток, з них більше 20 за участю мешканців. «За останні 10 років таких масштабних ремонтів сходових кліток ми не проводили. Зростання з березня 2008 року оплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій дало можливість проводити ремонтні роботи різного характеру, в тому числі й ремонт сходових кліток. Для таких робіт передбачається 10 від оплати з утримання будинків. Тому на кінець року маємо такі позитивні результати», – каже заступник начальника управління житлового господарства Наталія Герус.
Бюджетом на 2008 рік на ремонт доріг району районній адміністрації виділили 4,73 млн грн. У районі проведено капітальний ремонт із заміною асфальто — бетонного покриття вулиць Рєпіна, Коциловського, Різьбярської, Вітвера, Буцманюка, Бахматюка, Садівничої, Козацької, Погулянки, Піскової, проїзду від вул. О.Теліги до Керченської та інших. Крім того, заасфальтовано прибудинкові проїзди до будинків №№11 — 17 на вул. Дж.Вашингтона та на вул. Пасічній,73. Зараз завершується реконструкція вулиці Солодової із заміною магістрального водогону. Також виконано поточний ремонт 42 вулиць району, площею 35,5 тис. кв.м. Крім того, очищено 889 шт. дощоприймачів, відремонтовано та пофарбовано 3340 м/п та встановлено нових 400 м/п турнікетного огородження; влаштовано дорожню розмітку, пофарбовано 35 зупинок громадського транспорту. Ведеться каналізування мікрорайону вул. Пластової — Зубрицького — Корейської, а також Митрополита Липківського –Почаївської.За кошти бюджету міста виконано ремонт вул. Мечникова, Короленка, Гуцульської, Кривоноса.
Цього року в лікарні швидкої медичної допомоги відремонтували відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Для хворих покращили умови перебування у цих відділеннях: зробили євроремонт, замінили вікна, придбали сучасні ліжка, які легко трансформуються в таку форму, в якій зручно перебувати хворому. Крім цього в це відділення закупили чотири апарати штучної вентиляції легень. Минулого року було закуплено 7 таких апаратів. Частина відділення була відновлена за бюджетні кошти. «За останні два роки значно покращився стан лікарні. Закуплено обладнання на суму близько 13 млн гривень. Цього року було замінено 3 ліфти, проводиться ремонт центральних сходів та капітальний ремонт першого поверху лікарні», – повідомив головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги Віталій Андронатій. Нагадаємо, що цього року на розвиток та забезпечення медичної галузі Львова з міського бюджету було виділено 256 млн грн.
Сьогодні Спілка багатодітних сімей Львова оприлюднить результати анкетування багатодітних сімей про їх рівень життя та актуальні проблеми, заплановане в рамках проекту «Благодійність: віднайдення втраченого вектора розвитку родинного життя». Соціологічного дослідження було заплановане в рамках реалізації проекту «Благодійність: віднайдення втраченого вектора розвитку родинного життя», підтриманого управлінням соціального захисту на суму 20 тис. грн. Дані озвучать під час круглого столу на тему: «Багатодітна родина в Україні: сучасний стан та перспективи», який організовує Львівська обласна громадська організація «Спілка багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина». Запрошені розглядатимуть питання ролі і значення багатодітної родини в суспільстві, християнства як основи духовності багатодітних сімей, сучасне становище багатодітної родини та розвиток інституту сім’ї в Україні. На круглому столі обговорюватимуть необхідність створення умов для покращення функціонування і розвитку інституту сім’ї, а також інші актуальні питання. На основі отриманих даних, за допомогою фахівців буде сформовано «Програму щодо покращення становища багатодітних сімей міста Львова на 2009 — 2015 рр.». Також ці дані будуть згруповані у єдину електронну базу, якою зможуть користуватися органи місцевого самоврядування та громадські організації, що займаються питаннями багатодітних сімей. Круглий стіл відбудеться сьогодні, 23 грудня о 16:00 год. в приміщенні «Світлиці» за адресою, вул. Дорошенка, 14.
Дітей, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах, вдома відвідує Миколай. З 18 грудня відділ соціальної роботи Галицького району Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить благодійну акцію «Зустрічайте Миколая». Святий Миколай у супроводі ангелів та з чортиком приносить дітям подарунки. За допомогою спонсорів вдалося придбати спортивний одяг, літературу, канцтовари та іграшки. Участь в акції беруть волонтери районного відділу —— студенти педагогічного коледжу ЛНУ ім. І. Франка та Львівського державного медичного коледжу імені Андрея Крупинського. Самі діти є клієнтами районного відділу соціальної роботи.
Усі без винятку навчальні заклади міста забезпечені комп'ютерами, адже цьогоріч з бюджету виділено понад 3 млн грн на завершення комп'ютеризації в школах. Для 50 шкіл міста придбали комп’ютерні класи по 11 комп’ютерів в кожному. Поповнюють навчальні заклади і мультимедійними проекторами для візуалізації навчального процесу. Як повідомила заступник начальника Управління освіти Львівської міської ради Галина Слічна, також комп’ютерами забезпечені дитячі садки, навчально — виховні комплекси, вечірні школи та позашкільні навчальні заклади. Нагадаємо, раніше Президент України заявив, що покращення якості учбового процесу повинне передбачати цілий комплекс заходів —від удосконалення змісту освітніх програм до завершення повної комп’ютеризації шкіл і впровадження сучасних освітніх технологій.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) погодив перший транш для Львова в сумі 50 млн євро. Кошти передбачено на розвиток інфраструктури, зокрема будівництво нових транспортних розв’язок та доріг. Надаватимуть їх траншами у вигляді спільного фінансування ЄБРР та Європейського інвестиційного банку. У п’ятницю ввечері в Лондоні завершилось засідання кредитного комітету Європейського банку реконструкції та розвитку. Основне питання, яке було розглянуто, – погодження кредитного траншу для Львова. Одноосібно банк погодив надання Львову гнучкої кредитної лінії в розмірі 100 млн євро. Натомість перший транш становитиме 50 млн євро. Насамперед ці кошти передбачено на будівництво доріг, зокрема транспортної розв’язки Стрийська — Хуторівка. Місто надалі продовжуватиме готувати нові проекти, зокрема будівництво дороги на вулиці Ряшівській. «Погодження кредитного комітету ЄБРР – це є один із наріжних каменів співпраці між позичальником і банком. Наступним кроком буде приїзд консультантів та визначення інвестиційного плану, після чого буде підготовлено і підписано т.з. «terms sheet». Це базові умови співпраці, які потрібно буде погодити ще із депутатськими комісіями», – зауважив начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Сергій Кіраль. Візит європейських консультантів та підписання угоди про базові умови співпраці між Львівською міською радою та банком заплановано на 19 січня. Після погодження умов, шляхів та особливостей фінансування буде підготовлено вже проект кредитної угоди. Її буде винесено на схвалення сесії Львівської міської ради. Отримати ці кошти місто зможе вже у першому півріччі 2009 року. «Це безперечний успіх для Львова. Адже нам надають транш на 50 млн євро, а кредитний коридор відкривають на 100 млн євро. Завжди відбувається так, що місту доводиться сплачувати відсотки за резервування коштів. Цього разу все навпаки. Банк врахував усі наші вимоги», – зауважив Сергій Кіраль. Нагадаємо, що ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За даними на липень 2008 року банк виділив Україні 3,74 млрд євро у рамках більш ніж 172 проектів.
Львів переходить на європейські стандарти у системі транспортного руху. У Львові буде розроблено власну стратегію розвитку міського транспорту. Розроблятиме її консорціум німецьких компаній PTV AG – VCDB GMBH. В п’ятницю Львівська міська рада підписала з компанію угоду про співпрацю, що дає старт розробці загальноміської транспортної стратегії, що покликана адаптувати та розвинути усю транспортну мережу Львова, аби уникнути корків та «оживити» вулиці. Розроблятись стратегія буде за грантові кошти Урядового банку Німеччини KFW у сумі 500 тис. євро тривалістю на 20 років. Концепція дасть змогу впорядкувати рух у місті, визначити пріоритетні транспортні напрямки руху в місті та запропонувати вже готові проекти по їх розвитку. В результаті розробки концепції має бути визначено проекти в сфері дорожньої інфраструктури, громадського та міського транспорту, управління транспортними потоками розвитку міського транспорту на 20 років. «Розроблятиметься стратегія 5 місяців. Складатиметься вона з 3 частин. Перша частина – оцінка поточної ситуації та випрацювання прогнозів. Друга частина – підготовка техніко — економічного обгрунтування. Третя – підготовка проектів. Ціль проекту – покращення транспортної системи міста», – зауважив представник консорціуму німецьких компаній PTV AG – VCDB GMBH Клаус Раінхард. Також Львову на безоплатній основі передадуть програмне забезпечення, що буде використовуватись при розробці даної концепції консорціумом PTV AG – VCDB GMBH. «Окрім того дана стратегія дуже добре вписується в генеральний план міста і транспортну схему Львова», – зауважив директор департаменту містобудування Андрій Павлів. Визначення компанії, що розроблятиме стратегію Одним з аспектів, що передбачатиме дана стратегія є проведення трамвайної колії до стадіону до ЄВРО 2012. Компанію — переможця з розробки стратегії визначали на Міжнародному відкритому кваліфікаційному конкурсі з розробки стратегії розвитку міського транспорту, на який було подано 3 заявки компаній. Серед них окрім PTV AG –VCDB GMBH були також Poyry Infra та Intecsa — Inavca. Косорціум PTV AG – VCDB GMBH набрав найбільшу кількість балів, друге місце посіла іспанська Intecsa — Inavca та третє відповідно Poyry Infra. PTV AG – VCDB GMBH відома своїми проектами в Австралії та Німеччині. Останнім її відомим проектом був бізнес — план для Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати). Як зазначають організатори конкурсу, компанія — переможець акцентувала у своїй завці тісну співпрацю із львівськими проектними інституціями, тобто до розробки концепції вони будуть враховувати усі попередні напрацювання.
Інспекція Державного архітектурно — будівельного контролю у Львівській області надала дозвіл на початок підготовчих будівельних робіт стадіону до ЄВРО 2012 на вул. Стрийській – Кільцевій. Поштовхом до надання дозволу Держархбудконтролем стала ухвала сесії Львівської міської ради, згідно з якою управлінню капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури було доручено підписати договір генерального підряду будівництва стадіону на вул. Стрийській – Кільцевій.
Малозабезпечені сім'ї, які з певних причин мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму, можуть отримати соціальну допомогу – грошову або безготівкову (державну чи муніципальну субсидію). Для цього потрібно звернутися у районний відділ соціального захисту та подати пакет документів. Управління соціального захисту Львівської міської ради повідомляє, що розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим мешканцям визначається як різниця між рівнем забезпечення прожитковим мінімумом для сім'ї, який встановлюється законом, та її середньомісячним сукупним доходом. Розмір допомоги не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї. У Львові у 2008р. всередньому 740 потребуючих сімей одержують державну соціальну допомогу. Здебільшого це багатодітні сім’ї; сім’ї де непрацююча особа здійснює догляд за інвалідом або пристарілою особою, старшою 80 років; одинокі матері по догляду за дитиною старше 3 — х років та інші. В управлінні соціального захисту виплачено впродовж 2008р. державних допомог на суму більше 3 млн. грн. Допомогу можна отримати і з міського бюджету. За 11 місяців 2008 р. більше 1000 громадян Львова одержали одноразову матеріальну допомогу у розмірі від 150 до 450 грн за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 403 тис. грн. Матеріальну допомогу від міста мешканці можуть отримати один раз на рік. Прийом документів проводиться районними відділами соціального захисту за місцем реєстрації потребуючих громадян. Розмір допомоги визначається комісією у кожному конкретному випадку. При визначені розміру допомоги враховують складність проблеми заявника, його матеріальний стан та наявні кошти. Розмір допомоги не перевищуватиме мінімальну заробітну плату. Непрацюючим малозабезпеченим особам (інвалідам, дітям — інвалідам іншим) також належить одноразова матеріальна допомога. Якщо вони отримують пенсію або соціальні виплати і їх розмір не перевищує двох прожиткових мінімумів, то можуть отримати одноразову матеріальну допомогу у разі тривалої хвороби, смерті близьких родичів, стихійного лиха та інших особливих обставин. Одноразова матеріальна допомога надається один раз на рік. Для інвалідів та дітей — інвалідів розмір допомоги становить від 10 до 100 відсотків встановленого законом прожиткового мінімуму, а непрацюючим малозабезпеченим особам —від 10 до 40 відсотків встановленого законом прожиткового мінімуму. Іншим видом соціальної допомоги є муніципальна субсидія. З січня 2002 р. у Львові вперше запроваджена муніципальна субсидія при умові отримання державної субсидії. Право на отримання муніципальної субсидії мають сім’ї які складаються з двох і більше інвалідів, діти — сироти, інваліди по зору І, ІІ групи, одинокі інваліди І та ІІ групи і ІІІ групи, які мають висновок психіатричної МСЕК. Управління соціального захисту Львівської міської ради звертається до львів’ян у разі втрати місця роботи чи за інших обставин, за яких сім’я отримала статус малозабезпеченої, звертатися у районні відділи соціального захисту та подавати відповідні документи. ДовідкаНеобхідні документи для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям:1. Заява встановленої форми; 2. Документ, що посвідчує особу представника сім’ї та ідентифікаційний код; 3. Довідка про склад сім’ї (форма 2); 4. Декларація про доходи та майно, заповнена на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї; 5. Довідки про наявність та розмір земельних ділянок, часток, паїв (копія договору оренди).Необхідні документи для призначення одноразової матеріальної допомоги з міського бюджету малозабезпеченим мешканцям м. Львова: 1. Заява; 2. Документ, що посвідчує особу представника сім’ї та ідентифікаційний код; 3. Довідка про склад сім’ї (форма 2); 4. Довідки про доходи членів сім’ї за попередні 6 місяців, що передують місяцю звернення; 5. Акт обстеження матеріально — побутових умов проживання сім’ї; 6. Документ, який підтверджує певний соціальний статус.Розміри прожиткових мінімумів у 2008 році:Соціальні і демографічні групи населення Розмір, грн. січень — березеньквітень — червеньлипень — вересеньжовтень — грудень Діти віком до 6 років 526538540557 Діти віком від 6 до 18 років 663678680701 Працездатні особи 633647649669 Непрацездатні особи 470481482498 Загальний показник 592605607626
Двоє незрячих діточок зі Львова з інтегрованого колективу «Дитячі мрії», єдиного в системі Українського товариства сліпих, побували 20 грудня на новорічному благодійному вечорі за участю Санта Клауса з Лапландії. Маленькі львів’яни, 9 — річні Вікторія Дудік та Ангеліна Герецун разом з заслуженою артисткою України Лесею Горовою виконали колядку «Їде, їде Бог на санях». Свято проходило під патронатом Міжнародного благодійного фонду «Open Ukraine». Мета заходу —збір благодійних коштів для подальшої закупівлі аудіокниг для незрячих. Захід проходив у Києві в академічному театрі ляльок. Контактна особа: Оксана Потимко, голова правління Львівської обласної організації УТОС, тел. 8 097 244 06 84, 8 050 024 54 64.
Сьогодні представники Львівської станиці національної скаутської організації «Пласт» урочисто передали міському голові Львова Андрію Садовому Вифлеємський Вогонь Миру. Вогонь запалили в кабінеті міського голови, де він горітиме протягом усіх різдвяних свят. Далі вогонь передаватимуть до інших установ Львова. «У Львові вже стало доброю традицією розповсюджувати Вифлеємський Вогонь Миру напередодні новорічних та різдвяних свят. Минулого року увесь час, коли він горів, в кабінеті побільшало тепла, миру та злагоди. Отож, закликаю усіх львів’ян запалити цей вогник у своїх домівках», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий. Дякуючи пластунам за добру традицію передачі Вогню Миру, міський голова Львова Андрій Садовий подарував їм конверти з ювілейною маркою з нагоди 10 — річчя з дня внесення Львова до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Нагадаємо, що 18 грудня на митному переході «Рава — Руська» пластуни Львова вже вдесяте отримали від польських скаутів — харцерів Вифлеємський Вогонь миру. Того ж дня Вогонь передали на зберігання у головні собори Церков, що благословили акцію – Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко — Католицької Церкви, Української Автокефальної Православної Церкви та Української Римо — католицької Церкви. Довідка Щороку австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн.
Цього року ЛМКП «Львівводоканал» закінчив виконувати зонування міської водопровідної мережі. Зокрема прокладено 15 км нових водогонів, реконструйовано 3 водозабори – «Крехів», «Магерів» та «Стрий». Завдяки реалізації цих заходів комунальному підприємству «Львівводоканал» вдалося налагодити 18 годинне водопостачання для мешканців Галицького, Сихівського, Франківського, Залізничного, Шевченківського районів, а також збільшити до 10 годинне водопостачання Личаківського району. Відтак у місті не залишилось жодного мікрорайону з шестигодинним графіком подачі води. ДовідкаВодопостачання міста: 89 % львів’ян отримують воду цілодобово та 18 годин на добу і лише 11 % —за графіком 8 – 10 год. на добу. Нагадаємо, що у 2006 р. лише чверть львів’ян отримували воду впродовж дня, а 75 % —за графіком 6 – 12 год. на добу.
Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні зустрівся з талановитою учнівською молоддю Львова та вручив стипендії за успіхи у навчанні, активну участь у громадській, спортивній мистецькій та науковій діяльності. Стипендії міського голови отримали 43 претенденти, учні навчальних закладів освіти Львова у розмірі 500 гривень та 9 випускників гімназій та ліцеїв 2007 — 2008 навчального року, претендентів на отримання одноразових стипендій міського голови у розмірі 1000 грн. Нагадаємо, цього року у міському бюджеті Львова було передбачено кошти на виплату стипендій міського голови талановитим та обдарованим учням у загальному розмірі 95 174 грн.
Від сьогодні і протягом новорічно — різдвяних свят водії львівського електротранспорту даруватимуть пасажирам святковий настрій. Як повідомили у ЛКП «Львівелектротранс», сьогодні усі водії тролейбусів та трамваїв вдягнені у білі шарфи з емблемою новорічного символа —ялинки. Загалом, підприємство закупило і подарувало водіям 270 шарфиків. Курсуватимуть водії з таким елементом верхнього одягу до середини січня.
Сьогодні, з 14:00 до 16:00 пасажирів трамваю №3 помічники святого Миколая вітатимуть зі святом. Такий захід у Львові пройде вперше у рамках акції «Миколай про тебе не забуде». Протягом двох годин помічники Святого Миколая пригощатимуть львів’ян та гостей міста солодощами, даруватимуть вітальні листівки. Вагон трамваю виїде на маршрут святково прибраним ззовні та всередині. Тут будуть кульки, новорічний дощик, листівки.