Новини

Міський голова Андрій Садовий привітав працівників міської ради із Днем місцевого самоврядування під час урочистих зборів. «Будь — яка криза, це як відомо, небезпека і шанс одночасно. Небезпеки ми з вами всі розуміємо. Але сьогодні я хочу, аби ми думали про те, як використати наші шанси. Якісні дії органів місцевого самоврядування в умовах кризи – це шанс довести державі, що без сильних громад країна не матиме шансів на виживання в умовах жорсткої світової конкуренції», —зазначив міський голова Андрій Садовий. «Сьогодні для органів місцевого самоврядування як ніколи важливо продемонструвати стабільність і відповідальність. Криза – це час, коли має наступити диктатура відповідальності. Наш колектив зараз проходить дуже сильне гартування. В таких обставинах творяться найміцніші команди», —повідомив під час урочистостей міський голова.
Молоді люди можуть започаткувати свій бізнес та отримати на це перші кошти від закордонних партнерів. Термін подачі проектів на Марафон Ідей подовжено. Їх будуть приймати до 26 грудня. В рамках Марафону Ідей студенти разом із закордонним фахівцями зможуть розробити бізнес — план власного проекту та його реалізувати. Найкращі 10 учасників отримають фінансову допомогу у розмірі щонайменше 1000 доларів на реалізацію своєї ідеї. Основна мета марафону – допомогти молодим творчим людям втілити в життя свої ідеї. Організаторами заходу є Львівська міська рада та «Лабораторія ідей». Для участі в проекті необхідно надіслати на пошту vloboda@udl.org.ua коротку анотацію своєї ідеї (не більше 10 речень + 5 ключових слів) для її розміщення в каталозі. У темі повідомлення зазначте «Idea Marathon», а прикріплений файл з анотацією ідеї назвіть своїм прізвищем. Вважатиметься, що перший етап марафону успішно пройшли ті, хто обговорив з «послом» Лабораторії ідей можливість реалізації своєї ідеї в найближчому майбутньому та взяв участь у лекції з питань інтелектуальної власності. До 26 грудня триватиме визначення майбутнього ідеї. «Марафонці» проходитимуть співбесіду стосовно своєї ідеї та планів щодо її реалізації з «послами» Лабораторії ідей, серед яких найуспішніші бізнесмени Львова. Загалом Марафон триватиме 15 травня 2009 року. На другому етапі з 15 січня до 15 лютого триватиме розвиток ідеї до прототипу чи бізнес — моделі. З 15 січня учасники проекту матимуть можливість отримувати бізнес — консультації за індивідуальним графіком в «Лабораторії ідей». А вже 13 лютого 2009 року відбудеться семінар, на якому марафонці представлять виконані роботи. Зокрема, дослідження ринку, прототипу чи моделі бізнесу, інформацію для написання бізнес — плану, підготовку SWOT — аналізу. Ті, хто успішно представить свою роботу, перейдуть до третього етапу Марафону. Він триватиме з 16 лютого до 25 березня. Під час нього студенти розроблять вже проект чи його бізнес — план. А вже на четвертому етапі з 1 квітня до 15 травня 2009 року займатимуться просуванням проектів та бізнес — планів потенційним інвесторам. Увесь Марафон супроводжуватиметься майстер — класами, лекціями та навчанням.
На ділянку будівництва стадіону до ЄВРО 2012, що на Стрийській–Кільцевій дорозі Львова прибув ще один автопоїзд, що налічує 28 одиниць техніки. «Техніка в дорозі була три з половинною дні та без пригод доїхала до місця призначення», — повідомив керівник Львівської філії «Азовінтексу» Ігор Сємьонов. «До Львова пробуло два баштові крани, самоскиди, екскаватори та ін. техніка, яка буде використовуватися як при земляних роботах, які ведуться вже зараз, так і при спорудженні фундаменту, що буде вже на початку наступного року», — розповів керівник «Дирекції з будівництва стадіону» Віталій Сулима. Він також розповів, що наразі роботи ведуться в межах встановленого і затвердженого УЄФА графіку. «Жодних зривів у будівництві немає, тож в лютому ми розпочнемо встановлення фундаменту», — запевнив Віталій Сулима.
Львів визначився із найкращим кухарем міста. Право називатись найкращим кухарем Львова — 2008 здобула Леся Медведик (ресторан «Фешн — клаб»). За свою перемогу від організаторів конкурсу вона отримала 5 тис. грн. Подія відбувалась в рамках першого міського конкурсу кухарів «Львівська Пательня». Організаторами є Львівська міська рада та Гільдія Рестораторів Львова. В ході заходу 8 фіналістів на очах публіки демонстрували свою майстерність у приготуванні м’ясних страв. Захід супроводжувався різноманітними конкурсами та майстер — класами. Організаторами конкурсу є Львівська міська рада та Гільдія рестораторів Львова. Приз за друге та третє місце – 3500 грн та 2500 грн відповідно. В фіналі прийняло участь 8 кухарів, страви яких на першому етапі набрали максимальну кількість балів, – Наталія Дремух (Львівський професійний ліцей харчових технологій), Катерина Магалюс (ресторан «Кумпель»), Володимир Васік (ресторан «Прага»), Іваян Сунама (ресторан «ВОК»), Анна Духневіч (ресторан «Дарвін»), Леся Медведик (ресторан «Фешн — клаб»), Сергій Твердохліб (готель — резорт «Озерний край»), Валентина Верхола (ресторан «Опера»). В фіналі конкурсанти виступали парами – по двоє, кожний на своєму робочому місці, необхідно приготувати конкурсну страву з — під ножа в присутності журі. На приготування давалось до 60 хвилин. За цей час конкурсант готував дві порції страви. Фінал оцінювався за такою методикою: техніка роботи з заявленими продуктами – максимум 10 балів, смакові якості страви – максимум 30 балів, декорування страви – максимум 20 балів. До складу журі, що оцінювало фіналістів, увійшли шеф — кухар ресторану «Нобу» (Київ) Юрій Приємський, член Гільдії шеф — кухарів Росії, голова Представництва «Раціональ» в Україні Дан Марценюк, шеф — кухар «Прем'єр палац 5*» Алан Ренью, шеф — кухар ресторану «Первак» (Київ) Раїса Онопрієнко. Окрім безпосереднього змагання учасників в фіналі «Львівської пательні» відбувались різноманітні майстер — класи та показові виступи. Було продемонстровано технологію виготовлення шоколадних цукерок, дано майстер — клас приготування кави тощо. Нагадаємо, що конкурс «Львівська Пательня» тривав з 30 жовтня до 5 грудня та проходив у два етапи. Перший етап – домашнє завдання —приготування страви в умовах ресторану або домашньої кухні з наступним представленням кольорових фотографій та детальних технологічних описів організаторам. Всі страви, що подавались на конкурс, повинні були в своєму складі мати хоча б один із нижченазваних компонентів, а саме: баранина, телятина або яловичина, свинина, дичина, птиця (домашня або дич на вибір). Всі інші компоненти на вибір конкурсанта. Оцінювання першого етапу відбувалось за такою схемою: рецептура по технологічній карті – максимум 50 балів, зовнішній вигляд страви по фото – максимум 50 балів. Для участі в першому етапі подалось близько 40 учасників. Як прогнозують організатори, конкурс обіцяє стати традиційним.
В середу, 10 грудня відомі дизайнери та бізнесмени закликатимуть молодь йти вчитись та працювати в текстильну галузь. У Львові вперше буде проведено масштабний профорієнтаційний захід для старшокласників львівських шкіл «Майстри моди та краси». Організаторами виступають Львівська міська рада, Львівська обласна організація профспілки працівників текстильної та легкої промисловості, Львівський міський центр зайнятості, Європейська Бізнес Асоціація та ЛОДА. Під час заходу виступатимуть відомі львівські дизайнери, керівники та учні профільних навчальних закладів, керівники промислових підприємств, в також буде продемонстровано колекції одягу. Серед запрошених дизайнерів —Олена Даць, Назар Хіцяк. Запрошені школярі, а це учні 10 — 11 класів, матимуть змогу в безпосередньому середовищі поспілкуватись із відомими дизайнерами. Окрім дизайнерів в заході візьмуть участь 8 профільних текстильних підприємств, зокрема і компанії з іноземними інвестиціями. Вони представлять свої пропозиції по працевлаштуванню та напрямках роботи. «Проведення такого заходу на сьогодні є надзвичайно важливим, адже відчувається нестача кадрів зокрема і у текстильній та легкій промисловості. Натомість наші дії покликані заохотити молодь йти вчитись і працювати у цю галузь», – зауважила начальник відділу економічного розвитку Львівської міської ради Вікторія Довжик. Все дійство пройде 10 грудня 2008 року о 14 год. у приміщенні Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді (пл.Петрушевича,2). Як планується, захід має стати постійним. Наступний передбачається провести вже в лютому 2009 року. ДовідкаНа сьогодні у Львові є 4 заклади, що готують фахівців у галузі текстилю та легкої промисловості. Один заклад середньої освіти —Львівський коледж легкої промисловості Київського національного університету технологій та дизайну та 3 заклади професійно — технічної освіти Львова – міжрегіональний Центр професійно — технічної освіти художнього моделювання та дизайну, Львівський професійний ліцей побутового обслуговування та Львівський професійний ліцей.
Віце — прем’єр — міністр України Іван Васюник переконаний, що якщо домовитися про перенесення мистецько — сувенірного ринку «Вернісаж» у інше місце, то на його місці можна будувати готель. Про це він заявив під час зустрічі з представниками львівських готелів, які включені до програми ЄВРО 2012. В ході зустрічі представник компанії ТзОВ «Львівський Вернісаж» Олександр Борщевський, яка бажає інвестувати у будівництво готелю на пл. Вічевій, де зараз розташовується «Вернісаж», зазначив, що це питання викликає жваве публічне обговорення та протести. Окрім того, Олександр Борщевський заявив, що були проведені переговори із торговцями «Вернісажу», які в принципі погодились на перенесення ринку в межах центральної частини міста, втім хочуть отримати гарантії виділення їм земельної ділянки під нове місце розташування «Вернісажу». Наразі розглядається декілька варіантів куди можна перемістити ринок.
Впродовж минулого місяця працівники ремонтно–експлуатаційних дільниць підприємства ліквідували 490 аварійних ситуацій, що трапилися на водопровідних мережах міста та 38 проривів на магістральних водогонах. Виконано заміну вуличних водопровідних мереж загальною довжиною понад 1 км. Зокрема перекладені аварійні ділянки водопроводів на вул. Рубчака, Рудненська, Граб’янки, Аб. Рудаки, Пластова, Пекарська, Китайська, Голубця, Садова. Служба каналізаційного господарства протягом місяця ліквідувала 84 закупорки каналізаційних мереж. Проведено ремонт 59 каналізаційних колодязів. Закінчено реконструкцію водозабору «Стрий». Проведено заміну насосного обладнання на 10 артезіанських свердловинах та 5 насосних станціях. Середньодобова подача води в місто у листопаді – 273 тис.куб.м. Середньодобова очистка стічних вод у листопаді – 437 тис.куб.м.
В рамках реалізації проекту «Соціальне таксі 2009» впродовж грудня на центральних вулицях міста та в 11 церквах триватиме збір коштів для розвитку Служби допомоги неповносправним. Збір приватних пожертв від мешканців міста згідно плану відбуватиметься по обіді у центральній частині міста 5 — 6 грудня та 21, 28 грудня з 10.00 години в міських церквах. Проведення такої фандрейзингової кампанії сприятиме реалізації нових поставлених цілей з метою підтримки соціально незахищених верств населення, зокрема – перевезення та створення робочих місць для неповносправних осіб, та запровадження моделі соціально — економічного підприємства. На базі диспетчерського відділу Служби планується відкриття консультаційного пункту, з подальшим переходом у «довідкову службу з питань неповносправності». Впровадження такого проекту є досить важливим, адже за останніми підрахунками кількість неповносправних у місті, становить близько 20 000 осіб, більшість з яких залишаються закритими у чотирьох стінах. Нагадаємо, що реалізація проекту «Соціальне таксі» розпочалась у липні 2008 року за ініціативою громадською організацією «Народна допомога – Львів», спільно із партнерами: чернівецьким об’єднанням громадян «Народна допомога» та «Volkshilfe Цsterreich», за підтримки Федерального міністерства соціального забезпечення та захисту прав споживачів Австрії та Львівської міської ради. Основними цілями проекту були: У ході реалізації проекту вже було здійснено понад 450 перевезень потребуючих (стан листопад 2008 р.), створено місця праці для трьох інвалідів І групи та сформовано команду людей, які живуть проектом і готові вкладати свої сили у його подальший розвиток. Додаткова інформація на веб — сайті організації: www.nardop.org.ua та за тел. (032) 243 51 05. Керівник проекту: Юрій Лопатинський +38 098 8014800.
У понеділок, 8 грудня о 16.00 годи. у сесійній залі Львівської міської ради відбудуться громадські слухання проекту виконавчого комітету «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення у м. Львові індивідуально по кожному будинку». Тарифи переглядають тільки в частині збільшення розміру мінімальної заробітної плати, яка зросла з 1 грудня до 605 гривень.
Міська, обласна та державна влада повинні інтенсифікувати роботу над сприянням появі у Львові нових готелів та завершення реалізації вже розпочатих готельних проектів. Про це йшлося на зустрічі віце — прем’єр — міністра України Івана Васюника, яку він спільно із міським головою Андрієм Садовим, провів із представниками львівських готелів, які включені до програми ЄВРО 2012. Зокрема, Іван Васюник повідомив, що уряд працює над вирішенням питання щодо спрощення процедурних процесів при будівництві готелів. Наприклад, вже зараз готується скорочення процедури здачі збудованого об’єкту. На сьогодні, для здачі об’єкту потрібно зібрати більше 25 підписів, що тягнеться від 3 до 5 місяців. Окрім того, уряд розробляє механізм для вільного надання кредитів готелям, які входять до програми ЄВРО 2012, а також розглядає можливість зменшення кредитного тиску на них. «У випадку, якщо готель надасть місту фінансові гарантії реалізації проекту, міська влада зі свого боку готова надати максимальне сприяння», —заявив наприкінці зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий. Він також пообіцяв, що зустрінеться із кожним представником готелю, який потребуватиме допомоги від міста.
Близько 70 колективів Львові та Львівщини візьмуть участь у цьогорічному фестивалі «Велика коляда». У Львові вже десятий рік поспіль буде проходити фестиваль «Велика коляда». Цьогорічний фестиваль триватиме у Львові з 7 січня до 1 лютого. Участь у фестивалі можуть взяти різні хори, незалежно від конфесійної приналежності. Цьогорічна «Велика коляда» буде проходити у такому форматі: — 7 — 11 січня – дитячі, юнацькі та молодіжні колективи, — 12 — 17 січня – оркестри, вокально — інструментальні колективи, — 19 — 25 січня – автентичні та фольклорні колективи, сільські хори, — 26 січня – 1 лютого – церковні, аматорські та професійні хори. Також протягом трьох тижнів щонеділі в храмі Пресвятої Євхаристії будуть проходити заключні концерти колективів. Раніше такий підсумковий концерт відбувався наприкінці коляди, де виступали зведено усі хори. Тепер такі підсумкові виступи будуть проводитись щонеділі, тому що кожного тижня виступають різнопланові за своєю специфікою творчі колективи: дитячі хори, дорослі хори. Організаторами фестивалю є настоятель храму Пресвятої Євхаристії о. Йосиф Мілян, управління культури Львівської міської ради, патріарша комісія у справах молоді, центр душпастирства молоді (храм Пресвятої Євхаристії).
Саме Львів на два дні стане центром європейських та українських фахівців з енергоменеджменту. 4 — 5 грудня у місті проходить дводенний семінар — тренінг на тему «Добровільна енергетична сертифікація будівель за стандартом європейської компанії «Дисплей». Серед гостей заходу представники міністерства з питань житлово — комунального господарства України, керівники енергетичних програм GTZ, представники енергетичних асоціацій, інститутів, міських муніципалітетів. Подію організовано Асоціацією «Енергоефективні міста України», міністерством з питань житлово — комунального господарства України та міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа». В ході семінару будуть ґрунтовно проаналізовані причини запровадження обов’язкової енергетичної сертифікації будівель Європейського союзу, обговорені усі можливі вигоди для муніципалітетів та мешканців, які тягне за собою сертифікація. Учасники семінару познайомляться з українським та закордонним досвідом участі міст у кампанії «Дисплей», отримають практичні навички використання інтернет — ресурсу кампанії. Це дозволить широкому загалу українських міст долучитись до цієї загальноєвропейської ініціативи і приступити до системного вирішення проблем енерговикористання у будівлях. Нагадаємо, що віднедавна у міській раді запровадили нову систему енергоощадності для бюджетних будівель міста. В усіх бюджетних будівлях, а саме 357, вивісили сертифікати із рівнем затратності та заходами по їх зменшенню. Нова система покликана популяризувати енергоощадність серед відвідувачів установ. За активністю впровадження такої схеми аудиту Львів посідає 5 місце серед країн Європи, що беруть у ньому участь. В Україні такі проекти реалізовуються ще у Івано — Франківську. На плакаті містититься інформація про назву будівлі, клас енергоефективності за рівнем викидів СО2, споживанням води та енергії. Також на плакаті розміщено інформацію про найпростіші заходи по досягненню найвищого рівня (класу А) енергоощадності. «Основне завдання нової програми – виготовити для кожної будівлі сертифікат, що є зрозумілим кожному і побачити ефект від робіт у будівлі та рівня ведення господарки» – зазначила начальник відділу енергоменеджменту ЛМР Мар’яна Бохонко.
Львівська Духовна Семінарія Святого Духа УГКЦ буде святкувати визначний ювілей – 225 років від заснуваня. У програмі святкувань: заплановано провести Архієрейську Службу та піший похід із запаленими свічками до Личаківського кладовища. У суботу, 6 грудня 2008 року о 16.00, з нагоди 225 — ї річниці від заснування Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, в семінарійному храмі відбудеться фестиваль хорових колективів греко — католицьких духовних семінарій. Участь беруть колективи з різних країн світу, а зокрема – Словаччина, Польща, Німеччина, Україну представлятимуть такі міста —Івано — Франківськ, Тернопіль, Дрогобич, а також хор і октет зі Львова. Відтак на завершення святкувань, в неділю, 7 грудня об 11.00, в Архикатедральному соборі св. Юра Архиєпископ Ігор Возьняк відслужить Божественну Літургію. Після Літургії розпочнеться молитовний хід до Личаківського кладовища, де буде відслужено Панахиду біля гробівця крилошан Львівської митрополичої капітули. Маршрут пішої проходитиме по проїжджій частині вулиць: площа св. Юра площа св. Юра —вул. Листопадового Чину —проспект Свободи —площа Галицька —вул. Івана Франка —площа Митна —вул. Личаківська —вул. Мечнікова. Контактна особа Павло Дроздяк 8097 661 70 54
Сьогодні, 4 грудня о 15.00 год. відбудеться пісенне свято «Я – патріот». У святі візьмуть участь переможці обласного та всеукраїнського туру дитячого фестивалю української патріотичної пісні «Сурми звитяг». Свято приурочене 66 — річчю створення УПА, 90 — річчю проголошення ЗУНР, 100 — річчю від дня народження Степана Бандери та Дню Української Армії. Розпочне пісенне дійство військовий ансамбль Західного оперативного командування піснями — вітаннями учасникам фестивалю. Вітати переможців фестивалю «Сурми звитяг» також будуть керівники районної адміністрації, керівники підприємств та організацій району. Свято відбудеться в актовому залі Шевченківської районної адміністрації вул.Липинського,11.
Сьогодні, 4 грудня під час засідання сесії Львівської міської ради було прийнято рішення про визнання статусу «репресованої Церкви» за Українською греко — католицькою Церквою. Згідно з ухвалою, Львівська міська рада звернеться до Президента України Віктора Ющенка та Верховної Ради з проханням ініціювати на загальнодержавному рівні "процес встановлення історичної справедливості щодо УГКЦ та визнання за нею статусу репресованої" «Дякуючи міській ініціативі, це перший крок, але він дуже важливий. Я сподіваюся, що цю ініціативу Львова підхоплять й інші міста, а згодом з’явиться відповідний закон», —каже керівник постоляційного центру УГКЦ о. Роман Тереховський. «Також ухвала передбачає підтримку та допомогу у реабілітації УГКЦ, а також надання їй усіх можливих пільг у межах чинного законодавства», – повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.
ЛМКП «Львівтеплоенерго» закінчило роботи з реконструкції ЦТП на вул. Мазепи, 3а. Ремонтні роботи тривали впродовж 3 місяців. За цей час повністю замінено обладнання цього теплового пункту: змонтовано 2 теплообмінники опалення і теплообмінник гарячого водопостачання, 2 насоси, відмулювач. ЦТП повністю автоматизовано. Зараз Реконструкція дозволила відновити подачу гарячої води до 7 житлових будинків, школи та дитячого садочка.

Німецька національна залізнична компанія Deutsche Bahn («Дойче бан») розглядає можливість підтримки та фінансування концепції проекту «Євроколія» до Львова. З відповідним зверненням до монополіста у сфері залізничного транспорту Німеччини звернулось керівництво секретаріату III ПанЄвропейського Транспортного Коридору, до якого входить і Львів.

Департамент «ЄВРО 2012» підписав угоду із ТзОВ «ПМ Консалтинг» на надання консультаційних послуг щодо організації служби замовника на основі «Дирекції з будівництва стадіону». 24 листопада виконком прийняв рішення виділити 35 тис. грн. для фінансування співпраці з цією консалтинговою компанією. В обсяг послуг входить розробка організаційної структури, розроблення системи документообігу, формалізація основних бізнес — процесів, зокрема, розробка проектів регламентів роботи по бізнес — процесах: ініціація проекту, узгодження і дозволи, організація і адміністрування тендерів, адміністрування договорів, контроль будівельно — монтажних робіт, фінансовий супровід проекту, введення стадіону в експлуатацію, а також розроблення карти ризиків реалізації проекту, для їх мінімізації. Компанія має досвід проведення аналогічної роботи в рамках будівництва донецького стадіону до ЄВРО 2012. «Львову вкрай необхідна консультативна допомога з будівництва стадіону, оскільки це, в першу чергу, економія часу, який ми не будемо витрачати на реалізацію не оптимальних рішень, а потім виправлення їх наслідків. Варто взяти досвід Донецька, який, збудував «Донбас — Арену» один із найкращих та найсучасніших в Європі стадіонів, вартістю понад $250 млн. Водночас, маючи стабільне фінансування, стадіон будували протягом трьох років, що переконує нас в необхідності залучення консультантів. Нам потрібно врахувати цей досвід, щоб не вигадувати колесо. В результаті співпраці з ТзОВ «ПМ Консалтинг» ми одразу отримаємо ефективну структуру «Дирекції з будівництва стадіону» та організацію її роботи», —прокоментував директор департаменту Олег Засадний потребу співпраці із консалтинговою компанією.
Імена власників приміщень, у яких розташовані гральні автомати, зможе дізнатись кожен мешканець Львова. Від сьогодні на сайті Львівської міської ради в рубриці «Актуально» розміщено інформацію про власників гральних автоматів Львова. Станом на 1 грудня в місті налічується 172 гральних салони. Найбільша їх кількість, а саме —43 виявлено в Галицькому районі. Найменша їх — 17 у Сихівському районі. На території Шевченківського району – 33 гральних автомати, на території Франківського району – 29, на території Личаківського району – 20, на території Залізничного району – 30.

Триває реєстрація та вишколи для волонтерів благочинної акції «Миколай про тебе не забуде». Кожна молода людина, яка хоче допомогти під час роботи Фабрики Миколая, взяти участь у святковій акції в центрі міста та розносити подарунки по домівках потребуючих дітей Львова, може стати помічником Святого Миколая.

Від сьогодні у Львові стартує унікальний проект для молоді «Марафон ідей». Всі студенти разом із закордонним фахівцями зможуть розробити бізнес — план власного проекту та його реалізувати. Найкращі 10 учасників отримають фінансову допомогу у розмірі щонайменше 1000 доларів на реалізацію своєї ідеї. Основна мета марафону – допомогти молодим творчим людям втілити в життя свої ідеї. Організаторами заходу є Львівська міська рада та «Лабораторія ідей». Загалом Марафон триватиме від сьогодні і до 15 травня 2009 року. Для попередньої участі до 25 листопада студенти подали реєстраційні анкети. Серед вузів, що представлені в проекті, – ЛНУ ім. І. Франка, НУ «Львівська політехніка», Львівський національний медичний університет, Львівська академії мистецтв і Львівська музична академія. Сьогодні, о 17.00 у Великій сесійній залі міської ради, відбудеться старт проекту «Марафон ідей». Протягом Марафону експерти з України та Швеції допоможуть учасникам розробити модель власного бізнесу. Серед них фахівці з підприємництва, створення бізнесу та розвитку інновацій. Ексклюзивно для марафонців виступлять професори з Університету Мелардален (Швеція). До 26 грудня триватиме визначення майбутнього ідеї. «Марафонці» проходитимуть співбесіду стосовно своєї ідеї та планів щодо її реалізації з «послами» Лабораторії ідей, серед яких найуспішніші бізнесмени Львова. Вважатиметься, що перший етап марафону успішно пройшли ті, хто обговорив з «послом» Лабораторії ідей можливість реалізації свого проекту в найближчому майбутньому та підготував анотацію до нього. На другому етапі з 15 січня до 15 лютого триватиме розвиток ідеї до прототипу чи бізнес — моделі. З 15 січня учасники проекту матимуть можливість отримувати бізнес — консультації за індивідуальним графіком в «Лабораторії ідей». А вже 13 лютого 2009 року відбудеться семінар, на якому марафонці представлять виконані роботи. Зокрема, дослідження ринку, прототипу чи моделі бізнесу, інформацію для написання бізнес — плану, підготовку SWOT — аналізу. Ті, хто успішно представить свою роботу, перейдуть до третього етапу Марафону. Він триватиме з 16 лютого до 25 березня. Під час нього студенти розроблять вже проект чи його бізнес — план. А вже на четвертому етапі з 1 квітня до 15 травня 2009 року займатимуться просуванням проектів та бізнес — планів потенційним інвесторам. Увесь Марафон супроводжуватиметься майстер — класами, лекціями та навчанням.

Міжквартальні дороги почали ремонтувати за новою технологією. Аби заощадити кошти, комунальники використовують зрізаний асфальт. Наразі проводять тимчасовий ремонт тих вулиць, які наступного року ремонтуватимуть капітально. У міській раді вирішили запровадити такий спосіб ремонтів, аби мешканцям узимку було комфортніше ходити та під’їжджати до будинків.

У школах Львова протягом місяця відбувається акція «Швидка допомога для життєдайної води», яку організовує ЛМКП «Львівводоканал» та управління освіти. Акція покликана розповісти дітям про те, як надходить вода до міста, про властивості води, прищепити дбайливе ставлення до неї.

Один із найефективніших способів активізації та заохочення мешканців до самостійного господарювання у багатоквартирних будинках – це надання юридичної та консультаційної підтримки під час створення ОСББ. Проте більшість будинків потребують капітального чи поточного ремонту, який мешканці не можуть самостійно провести. Тому цього року вперше для вирішення проблем ОСББ з міського бюджету виділено майже 2,5 мільйони гривень. Ці кошти розподілили між 25 об’єднаннями. У 22 — ти будинках уже роботи закінчено. Наступного року для ОСББ у міському бюджеті планують закласти значно більше коштів для підтримки активних об’єднань. «Для того, щоб отримати фінансову допомогу, члени ОСББ мають подати у міську раду заявку на виконання робіт та кошторис», – завідувач сектору з питань ОСББ міської ради Галина Когут. На ремонт будинку по вул. Чернігівській, 21 з бюджету міста виділено 150 тис. гривень. «За ці кошти ми замінити покрівлю, відремонтували цоколь будинку, обмостки та каналізаційні відводи», – каже голова правління ОСББ «Зелений гай» Борис Шатковський. Мешканці будинку на вул. Чернігівській, 21 задоволені створенням ОСББ. Вони були одними з перших у Львові, хто у 2002 році вирішив сам господарювати у власному будинку. «Ми вирішили, що ефективніше самим розпоряджатись коштами за квартирну плату, оскільки ЖЕК нам практично нічим не допомагав. За цей час встановили тепловий лічильник, відремонтували систему газопостачання та водовідведення, двічі білили сходові клітки. Два рази на рік проводимо загальну толоку», – зазначає Борис Шатковський. За останні два роки у Львові активізовано процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Працівники сектору підтримки муніципальних проектів налагодили контакти із багатьма головами правлінь ОСББ. Проаналізовано існуючу законодавчу базу, нормативні документи, що стосуються питань діяльності ОСББ, систематизовано та створено електронну підбірку усіх необхідних документів для допомоги ініціативним групам для створення об`єднань (закони, типовий статут, протокол установчих зборів та інше). Як результат, за 11 місяців 2008 року утворилось 45 ОСББ та організувались 149 ініціативних груп. Зараз у місті їх функціонує 275. З питань ОСББ у міській раді працює «гаряча лінія» за тел. 297 — 59 — 95.

У Музеї народної архітектури і побуту (Шевченківський гай) відкрили виставку «Обряд споглядання. Квіти» художниці Ірини Токарської. Виставка експонується у великому виставковому залі. На виставці представлено малярство на склі, флористика, поезія. Виставка проходить у формі вільного проекту. Роботи не обмежені ні в жанрі, ні в мистецьких формах.