Довкола міста Лева

Мальовничий і дуже романтичний замок на півдні Львівщини, дорогою з Перемишлян на Бібрку, захоплює всіх, хто тут побував. Перша письмова згадка про Свірж датується 1427 роком, коли його відвідав польський король Владислав ІІ. Охоронна таблиця на в'їзній брамі повідомляє, що фортецю зведено 1482 року.

Золочівський замок – улюблена резиденція найвизначнішого польського короля Яна III Cобеського, вперше згадується в середині XV століття. Його збудували на зразок цитаделі бастіонового типу і він зберігся до сьогодні майже повністю.«Китайський палац» на території Золочівського замку.

Неймовірні краєвиди навколо Підгірців наводять на думку, що лише заради них серед глухого села тут було збудовано найгарніший в Україні замок. Гігантська трьохсотлітня липа ліворуч від входу була посаджена тоді, коли починалася робота трьох поколінь магнатів Конєцпольських над своєю садибою.

Олеський замок, один із найкращих замків Східної Європи, розташований за 80 кілометрів на Схід від Львова на невеликому 50-метровому підвищенні в південно-східному куті Буської низовини, де починається горбисте пасмо Вороняки. Замок в гарну погоду видно навіть з Волині.

Місто Юрія Дрогобича за 86 км від Львова. Той, хто побував у цьому місntxre, не міг не помітити його аристократизму і вишуканості. Ринокова площа, майже близнючка львівської, феноменальний готичний фарний костел XIV–XV століття і стиль життя мешканців: спокійний, шляхетний, з усвідомленням неординарності свого архітектурного і культурного оточення.

За тридцять два кілометри на північ від Львова старовинне місто Жовква лежить біля підніжжя одного з крутих уступів мальовничого горбистого пасма Розточчя, гори Гарай, яка здіймається на сто п’ятдесят метрів над прилеглою рівниною Малого Полісся.

Старослов’янські Винники, середньовічна Жовква, Нестеров радянських часів, знову Жовква... Назва міста часто змінювалась, і кожна історична епоха вносила в його образ свої характерні риси. Совєтська влада додумалася аж 1951 року перейменувати Жовкву на Нестеров, на честь російського льотчика, який тут загинув під час першої світової війни у вересні 1914 року. Ас Нестеров був відомий тим, що першим продемонстрував на своєму літаку так звану «мертву петлю».

Невелике місто – районний центр за 40 км від Львова. Кам’янка-Бузька до 1944 року називалася Кам’янкою-Струмиловою на честь Юрія Струмила (помер 1485 року) – старости, доброчинця і мецената міста. Причини перейменування Кам'янки комуністичною владою не піддаються жодній логіці, окрім бажання будь-яким можливим способом стерти з пам’яті людей те, що пов’язувало їх з давніми історичними традиціями.