Львів австрійський

Будинок № 1/3 (на фото), відомий як будинок Гауснера, Музей етнографії та художнього промислу, палац графів Потоцьких, будинок № 11 на Валовій та будинок на вулиці Князя Романа, 6 – найбільш цікаві споруди австрійського Львова.
Проспект Шевченка – одна з найгарніших центральних вулиць, яка повністю зберегла європейський архітектурний дух початку XX століття.
 
Готель «Жорж» (площа Міцкевича, 1/2 ) – найстаріший із діючих готелів України, будівля 1901 року у неоренесансно-необароковому стилі.
Університет «Львівська Політехніка» (вулиця Степана Бандери, 12) – одна з найкращих львівських цивільних будівель (1874-1877 роки).
 
Львівський Національний університет (вулиця Університетська, 1) – пам’ятка віденського неоренесансу 1877-1881 років.
Львівський Оперний театр (проспект Свободи, 28) – архітектурна перлина Львова у стилі неоренесансу (1901 рік), один з найгарніших театрів Європи.
 

Костел кармеліток босих Матері Божої Громничої (вулиця Винниченка, 30а, зараз греко-католицький храм Стретіння) – одна з найгарніших пам’яток львівського бароко першої половини XVII століття. З площі перед храмом, розташованим на одному з львівських горбів, відкривається панорама міста.

Каплиця Боїмів (площа Катедральна) – славнозвісна пам’ятка пізнього ренесансу, яка не має аналогів не лише в Україні, але й у європейській архітектурі. Ця унікальна пам’ятка є окрасою Катедральної площі, з цього провулка відкривається один з найкращих краєвидів Львова на Площу Ринок і міську Ратушу.

Латинський катедральний костел (Площа Катедральна, 1) – велична пам’ятка XIV-XVIII століть, у якій гармонійно поєднані архітектурні риси минулих епох: готики, ренесансу й бароко.