Вперше у Львові

Без фальшивої скромності львів'янам варто говорити в увесь голос, що наш Львів був завжди найцивілізованішим європейським містом в Україні, який подеколи крокував навіть попереду самої Європи. І все найперше, найкраще, найбільше, найпередовіше, що було написано, надруковано, збудовано, винайдено, засновано – це все могло бути зробленим лише у Львові.

1905 – у Львові відбувся перший в історії України хокейний матч за міжнародними правилами.

14 липня 1894 року у Львові відбувся перший в українській історії футбольний матч.

1894 року у Львові завершили будівництво на території теперішнього Стрийського парку стадіону британського стилю з футбольним полем і трибунами на 7 000 місць.

У 1861 році збудовано першу в Україні залізницю Львів-Перемишль.

У 1859 році почалося прокладання колії з Перемишля до Львова протяжністю 97,6 км.

1853 року у Львові фармацевтами Йоганом Зегом та Іґнаци Лукасевичем винайдено першу у світі гасову (нафтову) лампу.

На початку XVIII століття у Львові встановлено пам’ятник польському гетьманові Станіславу Яблоновському – перший пам’ятник в Україні. Яблоновський був захисником Львова від останнього наїзду татар 1695 року.

1785 – у Львові засновано перший в Україні готель – «Під римським цезарем».

1784 – у Львові запущено першу у світі повітряну кулю з автоматичним пальником.

1776 – у Львові створено перший в Україні постійно діючий міський театр. 1776 року відбулося відкриття першого професійного театру у Львові.

1749 року у Львові вийшло декілька номерів першої в Україні газети («Kurier Lwowski»), а 1776 року почала виходити  газета «Gаzette de Leopol» (тижневик) – перша регулярна газета в Україні.

1661 – заснування першого в Україні університету – Єзуїтської академії. За умовами Гадяцької угоди 1658 року між Україною і Польщею, в Україні мали відкритися два православні університети (академії).