Львів у 1914-1915 роках

23 серпня 1914 року

Квіти для поранених і студентські робочі руки на жнивахДо вашої уваги – ще одна вибірка воєнних новин сторічної давнини...

«Студенти на сільськогосподарських роботах. Центральний Комітет сільськогосподарських робіт надсилає нам таке повідомлення:

За посередництвом Центрального Комітету сільськогосподарських робіт до праці на жнивах зголосилося 1600 львівських учнів і студентів. Житло поки що знайшлося тільки для 250 студентів, які загонами, переважно під керівництвом професорів, працюють в околиці Львова і сусідніх повітах. Деякі загони, які вислали до північно-східного кордону краю, були змушені повернутися через воєнні події. Найближчими днями зі Львова виїдуть ще кілька загонів, до якого входитимуть загалом 80 учнів, чим буде задоволено всі зголошення роботодавців. Центральний Комітет сільськогосподарських робіт вдруге звертається до землеробів і, апелюючи до громадянських почуттів, просить про робочі місця для студентів, яким досі не приділили увагу. Зголошення роботодавців, як і досі, приймає львівський Повітовий комітет, вул. Мохнацького, 4 [тепер – вул. Драгоманова].

При цій нагоді складаємо сердечну подяку тим дамам-зем’янкам, які наділили працюючих на селі учнів материнською опікою і просять для них про подальшу турботу» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Перші залізні обручки перед вівтарем. Сьогодні об 11 год. ранку в костелі св. Єлизавети благословили подружній союз молодої пари, яка зголосилася до Бюро П. С. В. по залізні обручки, бажаючи освятити їх перед вівтарем і відразу одягнути як шлюбні обручки. Факт є тим паче знаменним, що молодий став до шлюбу в сірому мундирі члена стрілецького союзу, сержантом якого він є. Прізвища молодят: Леопольд Станіслав Нові, друкар, і Францішка Юзефа Галуківна» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Квіти для поранених оборонців національної справи. Кілька осіб, які володіють садами, щодня віддають троянди або інші квіти до крамниці п. Чеслави Шайєр, пл. Марійська, 6 [тепер – пл. Міцкевича]. Увесь дохід з цього продажу призначено на польську санітарну службу.

Ріжте ж троянди у ваших садах, заносьте їх туди, а наша великодушна громадськість, без сумніву, не дозволить їм марно зів’янути» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«Тіло немовляти, чоловічої статі, віком близько чотирьох місяців, знайдено вчора після полудня на вулиці Пелчинській [тепер – вул. Вітовського]. Тіло було загорнуте в німецькі газети.

Комісаріат І дільниці відправив тіло до моргу Закладу судової медицини, поліція розпочала слідство з метою розшуку матері немовляти» («Gazeta Lwowska», s. 5).

«Поліцейська хроніка. Поліція вчора заарештувала сторожку будинку на вул. Сакраменток, 5 [тепер – вул. Туган-Барановського] Н. Бобелякову, яка побила одну з тамтешніх мешканок, а крім того, висловлювала погрози на адресу Поляків» («Gazeta Lwowska», s. 5).

Газета у форматі pdf