Львів у 1914-1915 роках

19 серпня 1914 року

«Цісар дарував решту кари всім особам, обовязаним до служби в армії і маринарці...»Подих воєнного часу: імператорська амністія для військовозобов’язаних та арешти за розповсюдження неправдивих відомостей...

«Цісарська амнестия. Цісар дарував решту кари всім особам, обовязаним до служби в армії і маринарці, які належать до тої части оружної сили, яка підлягає мобілізациї, а відсідають кару вязниці, не переходячу року» («Нове Слово», с. 2).

«Львів польським легіонам. Президент Нойманн скликав на вчорашній вечір засідання фінансової секції, в якій, крім президії, брали участь радні: Бардаш, Хлямтач, Хайєс, Фельдштайн, Ґломбінський, Теренкочі, Тепфер і Віксель. На цьому засіданні през. Нойманн вніс пропозиції щодо участі міста в екіпіруванні польських легіонів. Після промови віцепрез. д-ра Рутовського секція на пропозицію р. Фельдштайна ухвалила провести нове засідання в четвер і подати свої пропозиції міській раді, яку президент скличе на 20 ц. м. Це засідання, правдоподібно, матиме маніфестаційний характер» («Gazeta Poranna», s. 1).

«Російські полонені у Львові. У Львові вже є сто кількадесят російських полонених, у тому числі двоє офіцерів. Найближчими днями їх перевезуть до Угорщини або до котроїсь із західних австрійських провінцій» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Новий транспорт в’язнів-москвофілів доставлено вчора перед полуднем з околиць Рави-Руської. Публіка була так обурена ними, що прорвала військовий кордон і побила в’язнів; декого травмовано сильно, аж до крові» («Gazeta Poranna», s. 4).

«За розповсюдження неправдивих відомостей з поля бою вчора до поліцейських арештів віддано Єжи Керча, готельного слугу» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Жертва необережного візника. Візник Петро Ваврикевич, швидко їдучи вчора вулицею Краківською, наїхав на рядового народного ополчення Сенька Пухача, який, потрапивши під колеса возу, зламав ключицю. Служба Рятункового товариства відвезла Пухача до шпиталю» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Зник безвісти. Йосип Кучма, бетоняр, вийшовши дня 31 мин. м. зі свого помешкання, зник відтоді безвісти.

Кучмі 41 рік, він високого зросту, брюнет, з підстриженими по-англійськи вусами. Був одягнений в костюм зеленуватого кольору і твердий капелюх» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«“Ліра”, 10-місячна фокстер’єрка, біла з чорною плямою на голові, пропала вчора. Власник просить повернути її за щедру винагороду до ред. “Газети Вечірньої”» («Gazeta Poranna», s. 4).

Газета у форматі pdf