Львів у 1914-1915 роках

12 липня 1914 року

«...влаштував колосальний скандал у президії, вимагаючи якихось вигаданих виплат»Неділя для львівських часописів традиційно була не надто напруженим днем, хоча цього дня затишшя було радше передвісником бурі...

«Для підготовки дезинфекторів. 13-го числа ц. м. розпочнеться курс підготовки дезинфекторів. Численні міста й установи нашого краю делегували своїх кандидатів на цей курс. Відкриття курсу відбудеться у понеділок, 13-го ц. м., о 10 год. ранку в лекційній залі міського промислового музею, а публічний іспит дезинфекторів – 20-го ц. м. о 11 год. ранку в корпусі Львівської політехніки. На чолі курсу стоїть міський санітарний лікар м. Львова, д-р Віктор Леґежинський» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Значна крадіжка. До складу шкір Якуба Шперлінґа на вул. Костельній, 5 [тепер – вул. Гонти] вчора вночі вламалися якісь злодії і вкрали значний запас шкіри для черевиків, вартістю 1400 кор.» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Арештованє торговця живим товаром. Львівска поліция арештувала вчера рано жида Мошка Лява під замітом торговлі жвивм товаром. Поліцийні доходженя виказали, що Ляв вивіз зі Львова кілька дівчат, які продав в Буенос-Айрес. Ляв вів сю погану торговлю разом зі своєю жінкою вже від довших літ, а бразилійські власти заборонили єму навіть побут в Бразилії» («Руслан», с. 3).

«Зникла служниця. Стефанія Доблер, яка працювала служницею у п. Василів, що мешкає на вул. Личаківській, 60, без причини покинула своє робоче місце і до сьогодні не повернулася» («Gazeta Poranna», s. 4).

«Психічно хворий. Адольф Кірнер, залізничний контролер з Перемишля на пенсії, психічно хворий, приїхав сьогодні після полудня до залізничної дирекції і влаштував колосальний скандал у президії, вимагаючи якихось вигаданих виплат. Хворого мусила затримати поліція, яка доставила його до комісаріату ІІ дільниці» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Отруєння грибами. В будинку на вул. Льва, 11 вчора ввечері після споживання грибів раптово захворіло подружжя Ян і Антоніна Орлютові. Сьогодні зранку їх знайшли в ліжку без свідомості. Черговий лікар викликаної служби Рятункового товариства, констатувавши у них отруєння грибами, розпорядився відвезти їх до загального шпиталю. Їхній стан є важким» («Gazeta Lwowska», s. 3).

Газета у форматі pdf