Львів у 1914-1915 роках

21 червня 1914 року

«...залишають коней без нагляду на вулиці, а самі в цей час вирішують свої справи»Про прикрощі львівської червневої погоди і небезпеки, які чаїли в собі рух на вулицях міста і вулична торгівля...

 

«Злива. Сьогодні від полудня знову маємо у Львові мало не що чверть години дуже сильний дощ; іноді з небес ллються, без перебільшення, струмені води. Це сумне передвістя для зборів, а заразом і для виснаженої постійними невдачами міської й сільської громадськості.

Нижні вулиці нашого міста замулено піском і гравієм, тому подекуди з цієї причини ускладнено рух трамваїв» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«Небезпечних практик дотримуються деякі візники, які залишають коней без нагляду на вулиці, а самі в цей час вирішують свої справи або навіть п’ють у шинках. Які наслідки може спричинити таке залишення коней без опіки, показав випадок, який стався вчора після полудня і міг закінчитися трагічно. На вулиці Петра Скарги [тепер – вул. Озаркевича] візник Климентій Новаковський залишив коня, а сам зайшов до одного з будинків. Несподівано кінь перелякався і побіг до вул. Городоцької, де в цей час панував сильний рух. На щастя, відважніші перехожі стримали коня, і обійшлося без нещасного випадку» («Gazeta Poranna», s. 4).

«Постійна рубрика. Крім крадіжок, як постійну рубрику поліцейської хроніки можемо запровадити рубрику про випадки, спричинені необережною їздою. Вчора дав знати про своє існування візник парокінного фіакру № 105, який, швидко їдучи вул. Краківською, зачепив Цилю Ляйнер, через що вона забилась і порвала сукню.

Наслідувати львівських візників намагався Герман Сокаль, велосипедист, який, швидко їдучи вул. Карла Людвіга [тепер – непарна сторона просп. Свободи], наїхав на Зиґм. Дінера. Зіткнення закінчилося досить щасливо, тому що крім невеликого ушкодження велосипеду, ніхто не постраждав» («Gazeta Poranna», s. 4).

«Отруєння всієї родини. Вчора після полудня покликано на допомогу рятункову службу до родини Габерів, яка складається з 3 осіб і мешкає на вул. Якуба Германа, 14 [тепер – вул. Лемківська]. Лікар служби, який прибув на місце, констатував у Габерів симптоми сильного отруєння і застосував протиотруту. Під час пошуку причини отруєння з’ясувалося, що Габерова купила на пл. Теодора зіпсоване м’ясо, з якого приготувала розсіл. Після споживання розсолу і м’яса вся родина розхворілася. Оскільки стан Габерів викликав занепокоєння щодо їхнього життя, всю родину доставили до загального шпиталю» («Gazeta Poranna», s. 4).

«Любителька золота. У поштового секретаря п. Юзефа Закшевського з помешкання на вул. Йосафата, 6 [тепер – вул. Меретина] вкрадено два золоті, товсті ланцюжки для годинника і золотий годинник. Збитки становлять більш як 300 корон. За підозрою в крадіжці заарештовано сторожку цього будинку Катерину Дідухову, в якої знайдено різні предмети, які походять з інших крадіжок» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Вогонь у пивниці спалахнув учора о 7 годині вечора в будинку на вул. Ягеллонській, 4 [тепер – вул. Гнатюка]. Вогонь швидко погасила викликана служба пожежної сторожі» («Gazeta Lwowska», s. 3).

 

Газета у форматі pdf