Львів у 1914-1915 роках

17 червня 1914 року

«Окрім тістечок, злодій забрав з шухляди набагато солодший делікатес...»«Томлячі дні» «російського Прикарпаття» і злодійкуваті любителі смаколиків...

 

«Пошестні недуги в околиці Львова. Міский фізикат доносить: Пятнистий тиф стверджено в Яричові старім і в Запитові; черевний тиф в Поршні, Зубрі, Сихові і Винниках; шкарлятину в Миклашові, Ременові і Рісні польскій; дифтерию в Винниках і Підбірцях. Фізикат звертає увагу, що зносини з мешканцями тих громад, а особливо набуванє від них середників живности може посередничити в закаженю сими недугами» («Руслан», с. 3).

«“Альбом процесу Бендасюка і тов.” Появить ся в продажі виданєм Гануляка п. з. “Львовскій русскій политическій процессъ 1914. г.” “на памятку” – як подає Прик. Русь – тих томлячих днів, які переживало росийське Прикарпатє в часі процесу Бендасюка і тов.” В альбомі будуть поміщені сценки зі салі розправ, фотоґрафія трибуналу, судів присяглих, портрети обжалованих, “защитніков” і др. Крім альбому вийде ще серия карток» («Діло», с. 4).

«Фальшивомонетництво. Вчорашнє судове засідання у справі фальшивомонетництва закінчилося виправдальним вироком для ливарника Войцеховського і “кур’єра” Григорія Цибруха, яких підозрювали як співучасників у фальшуванні монет. Натомість засуджено третього підсуднього Євстахія Цибруха, який зізнався у фальшивомонетництві, до 7 місяців суворої в’язниці» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Стріляючі злодії. Заарештовано двох злодіїв, Казімєжа Ґвіздалу і Францішека Дуду, які здійснили кілька крадіжок, а під час переслідування відкрили вогонь. Їх схопили на вул. Зіморовича [тепер – вул. Дудаєва] агенти поліції Янклевич і Зайнфельд, які також з’ясували, що у Дуди є коханка Катерина Захарко, яка працює в шинку на вул. Зіморовича, 10. Захарківну заарештували. Дуда сховав у неї браунінг і револьвер. Подальше розслідування, яке провадив ком. поліції Левицький, дозволило встановити, що Ґвіздала і Дуда здійснили крадіжку в помешканні поручників Шімака і Фанґора на вул. Ґловінського [тепер – вул. Чернігівська], де забрали 400 кор.готівкою, два браунінги, одяг, військові біноклі, портфель з сумою 110 кор. і ощадну книжку на 90 кор., а також крадіжку у поручника уланів п. Рессеньє, який мешкає на вул. Анджея Потоцького [тепер – вул. генерала Чупринки], де вкрали дві шуби, плащ і браунінг, загальною вартістю близько 1000 кор. Переслідувані ординарцем аж до Вульки, вони покинули клунок, а Дуда тричі вистрілив в ординарця, після чого вони втекли. Зараз ординарець упізнає Дуду. Зрештою, є докази того, що Дуда з Ґвіздалою брали участь у нічному поході на будинок на вул. Виспянського, 20 [тепер – вул. Вишенського] і стріляли в проф. Чарніка, який їх переслідував, поранивши його в плече. Куля, яку витягнули з рани проф. Ч., походить з револьвера, який Дуда залишив у своєї коханки. У цьому револьвері бракувало одного набою. Дуду підозрюють у тому, що він, одягнувши накладну бороду, брав участь у крадіжці на вул. Виспянського. Під час обшуку у злодіїв знайдено коробки від браунінгів, персні та інші предмети, які можна побачити в бюро поліції на вул. Яховича [тепер – вул. Кучера]» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Ножівник. П. Ґерчинський замешкалий при вул. Личаківській ч. 34 напав вчера в ночи на п. Бернатовича і покалічив його ножем. Ратункове поготівлє перевезло тяжко покаліченого до загального шпиталю» («Нове Слово», с. 5).

«Дебошир. З. Стажевський, візник, який мешкає на вул. Піярів, 66 [тепер – вул. Некрасова], без найменшої причини напав на господаря Тимка Бурого і побив його палицею по голові. Доставлений до інспекції поліції Стажевський стверджував, що “не хотів зробити Бурому нічого поганого”» («Gazeta Poranna», s. 3).

«Крадіжка в молочарні. Якийсь любитель смаколиків минулої ночі пробрався до молочарні Ґандля на вул. Боїмів, 15 [тепер – вул. Староєврейська] і вкрав тістечка вартістю пару корон. Окрім тістечок, злодій забрав з шухляди набагато солодший делікатес у вигляді... 20 корон» («Gazeta Poranna», s. 3).

«Загублений. Затримано 9-річного Фр. Ландюка, який блукав вул. Казимирівською [тепер – частина вул. Городоцької від пл. Торгової до вул. Шевченка] і не міг назвати адресу своїх батьків. Його віддано під опіку комісаріату ІІ дільниці» («Gazeta Poranna», s. 3).

 

Газета у форматі pdf