Львів у 1914-1915 роках

8 червня 1914 року

«...урівноправнення жінок у суспільному, політичному і правовому житті»Робітничі страйки і штрейкбрехери, небезпека ходіння львівськими вулицями та намагання жінок добитися відповідних громадянських прав...

 

«День жінок. Старанням комітету польських соціалістичних жінок вчора в залі “Ґвязди” відбулися публічні збори з порядком денним: урівноправнення жінок у суспільному, політичному і правовому житті. Доповідь виголосила п. Райзесівна, після чого промовляли делегатки різних жіночих організацій. Також промовляли пп. Ганкевич і посол Гудец. Через дощ від ходи відмовилися» («Kurjer Lwowski południowy», s. 3).

«Польський шаховий турнір у Львові. Від 16 травня у Львові відбувається шаховий турнір за участі 13 учасників. Є п’ять призів і два почесні. Партії відбуваються після полудня. Весь турнір складається зі 156 партій і триватиме до кінця червня. В турнірі беруть участь пп.: Ельстер, Фікус, Ґросс, Массальський, Пйотровський, “Подоляк”, Попель, Зільберштайн, Штайфер, Трау, В. Б., Вісен і Зьоло. Найкращі й найцікавіші партії буде опубліковано в “Польському шахісті”» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Проти штрейкбрехерів. Кілька страйкуючих пекарських робітників увірвалися до єврейської пекарні на вул. Бернштайна [тепер – вул. Шолом-Алейхема], де працювали кілька штрейкбрехерів, і сильно їх побили, а Файвля Шпільку під час бійки вдарили ножем у бік. Винуватець поранення Юзеф Возьнічко сам прийшов до поліції і був заарештований» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Карниз упав у суботу з будинку готелю “Імперіал” і, впавши на розвізника пива Германа Пфефферштайна, сильно поранив його в чоло» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Злодійська штучка. Доцента Університету д-ра Яна Новака, який ішов площею Бернардинською [тепер – пл. Соборна], якісь 3 молодих людей оточили “штучним натовпом”, і в цю мить д-р Н. виявив, що бракує портфеля з певною грошовою сумою, злодії ж відразу втекли.

Це має бути банда, яка постійно вештається в цих околицях» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Вкрадено кульчик. З помешкання п. Естери Більбельової, на вул. Коперніка, вчора вкрадено діамантовий кульчик вартістю 1000 кор.» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

Газета у форматі pdf