Львів у 1914-1915 роках

7 червня 1914 року

«Серед симпатичних варшавських гостей знаходимо і наших старих знайомих...»Про нові культурні заходи у Львові, приїзд Модеста Менцинського, нечесних роботодавців і махінації з ухилом від військового призову...

 

«Ексц. Митрополит ґр. Шептицкий виїздить нині до Риму, де стріне ся з Преосьв. Епископом Ортиньским з Америки. З Риму приїде Преосьв. Еп. Ортиньский до Львова» («Руслан», с. 3).

«Наш земляк славний оперовий співак п. Модест Менціньский приїде з Кольонії на січово-сокільский здвиг до Львова і буде співати на привітнім вечері, який відбуде ся в спортовій палаті дня 27. червця с. р.» («Руслан», с. 3).

«Варшавське Бі-Ба-Бо”, будучи проїздом, кілька разів виступить з гастролями у Львові. Це літературно-мистецька сценка під керівництвом Стеф. Болєсти, яка користувалася величезним успіхом у Варшаві та Лодзі і викликала сенсацію в Театрі Новинок у Кракові.

Серед симпатичних варшавських гостей знаходимо і наших старих знайомих: Юзефу Боровську, Вацлава Каліцінського та Ківдула Талайнера-Лявінського. Програма “Бі-Ба-Бо” складається з цілком нових, небачених у нас досі творів.

Вистави відбуватимуться починаючи від середи, 10-го ц. м., у спеціально винайнятій з цією метою залі “Колізею”» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Фестин Сокола-Батька” відбуде ся завтрішної неділі в Україньскім Городі о 3. год. по полудни. В програму фестину входять руханкові вправи здвигові: топірцями, вільноруч, будова веж, булавами, і хустинками і на приладах. До вправ стануть Соколи і Сокілки зі Львова і з частини львівского округа сокільского. До вправ буде грати війскова музика» («Руслан», с. 3).

«Львів – Трускавець. З дирекції державної залізниці отримуємо наступне повідомлення: Безпосередній рух потягів № 1713, 1226, 5617, а також № 5618, 1215, 1718 з вагонами І і ІІ класів на відтинку Львів – Трускавець – Здруй запроваджено від дня 5 червня ц. р.» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«З робітничих злиднів. Сьогодні у нас з’явився муляр В. Ґожовський, який походить з Королівства Польського, і поскаржився, що його скривдив п. інж. Трильський, який за письмовою угодою доручив йому мулярські роботи, а після їх виконання не хоче виплатити йому належної суми і відсилає до суду. Ґожовський тим часом залишається без хліба з хворою дружиною і трьома дітьми» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Відголоски шахрайств із призовом. Львівська поліція, не втомлюючись енергійно переслідувати призивних шахраїв, кілька з яких вже знаходяться під вартою, заарештувала наступних співучасників банди: Зиґмунта Гарца і його сина Берла, а також торговця зерном Лемперта з Городка Ягеллонського. Доведено, що Берл Гарц за допомоги Лемперта і шахраїв, які вже перебувають у слідчій в’язниці, ухилився від військової повинності.

Енергійна акція львівської поліції привела до наступних слідів шахраїв, за якими зараз відбувається стеження» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Поліцейська хроніка. За привласнення кошика з випічкою вартістю 14 кор. віддано до арештів Юзефа Пжезабського.

Др. Броніслав Блажейовський віддав до рук поліції слугу Гринька Песика, у валізі якого агент поліції знайшов білизну і вбрання, вкрадені у роботодавця, а крім того, підроблену, ймовірно, з метою шахрайства, печатку п.Стефана Таушинського, вл. дібр Раківці» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Розумово хвора жінка, ім’я якої невідоме, вчора зчинила на вул. Личаківській колосальну авантюру, б’ючи і обкидаючи болотом перехожих. Поліція зайнялася нещасною і доставила її до комісаріату ІІ дільниці» («Gazeta Lwowska», s. 3).

Газета у форматі pdf