Львів у 1914-1915 роках

4 червня 1914 року

«Темрява в кінотеатрах сприяє не лише показу картин на екрані...»Кому було зручно «працювати» в кінотеатрах, і до чого призводили сварки між сусідами? Ці та інші новини останнього мирного літа – в сьогоднішньому випуску!

«Астрономічні явища в червці. З початком місяця, около півночи, а з кінцем місяця о 10. год., представляє звіздисте небо такий вид: Низко на полудневім небозводі, на головнім полудневнику, видніє червона першорядна звізда, Антарес, головна звізда в констеляциї “Медведика”. Недалеко зеніта, по західній стороні, видко жовтого Арктура, головну звізду в констеляциї “Боотес”, а на схід від зеніта находить ся біла, дуже ясна першорядна звізда, Веґа, в звіздозборі “Ліри” видніє в формі півколеса звіздозбір “Північної Корони” з Ґеммою, а дальше звіздозбір “Геркуля”. між Геркулем а Медведиком находить ся просторий звіздозбір “Офіуха” або “Усмирителі Вужа”. Низше “Ліри” бачимо звіздозбір “Орла” з головною звіздозір Атаір, яка занимає середне місце з трех лежачих в простій лінії яснійших звізд. На ліво від Атаір видніє ґрупа зложена з 5 менших звізд, з яких чотири творять вид ромба; є се звіздозбір “Дельфіна”. По лівій стороні “Веґи”, трохи в долину видно звізду Денеб в звіздозборі “Лебедя”, а низко на північно-східнім небосклоні видно звісний звіздозбір “Кассиопеї”. А що в червці триває дуже довго сумерк, то не скоро на заході сонця темніє. Вправді деякі яснійші звізди видно вже коло 9. год., але докладно оглядати звізди можна аж по 10. год.» («Руслан», с. 3).

«Наслідки неуважності. П. Марії Островській, яка мешкає на вул. Ленартовича, 8 [тепер – вул. Нечуя-Левицького], якась пані, яка виходила з вагону міського електричного трамваю Ł. D. біля костелу св. Ельжбети, підмінила пакунок з чорною шовковою сукнею на подібний пакунок з білизною» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Блукаючу вчора вул. Казимирівською [тепер – частина вул. Городоцької від пл. Торгової до вул. Шевченка] дівчинку віком близько 4 років, яка не могла сказати, як її звуть і де вона мешкає, віддано під опіку комісаріату ІІ дільниці» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Кінотеатральні злодії. Темрява в кінотеатрах сприяє не лише показу картин на екрані, але й посяганню на чужу власність. На гарячому вчинку такої крадіжки вчора ввечері в кінотеатрі “Люкс” спіймали Антонія Полисака, слугу з “графського” казино, як повідомляє поліцейський рапорт, і його подругу, Анну Бруховичівну. Першому вдалося вкрасти з кишені Еліаша Клімка гаманець з грошима, а друга легко просунула руку до кишені Адольфа Кьорнера, намагаючись вкрасти у нього портфель з грошима. Обох кінотеатральних злодіїв упіймано на гарячому, віддано до рук агентів, які несли службу в цьому кінотеатрі, а потім доставлено до поліцейських арештів» («Gazeta Poranna», s. 3).

«Сусідські порахунки. Петро Павлюк, муляр при вул. сьв. Софії ч. 71 [тепер – частина вул. Франка від вул. Зарицьких до вул. Ярославенка] жив в незгоді з своїми сусідами з тої самої камениці Ляховичами. Властителька камениці вимовила Павлюкови мешканя, а Павлюк підозріваючи, що се стало ся за підмовою Ляховичевої, напав вчера на неї і тяжко її покалічив рискалем. Ляховичеву відвезено до шпиталю, а Павлюка до арешту» («Нове Слово», с. 4–5).

 

Газета у форматі pdf