Львів у 1914-1915 роках

30 травня 1914 року

«“Національний Музей”, як фундация дає площу і приймає на себе обовязок належної консервациї памятника...»Львівські часописи відповідали на запитання: чи є робочі вакансії за кордоном, та коли слід очікувати появи пам’ятника Шевченкові у Львові? А згадка про трамвай на підступах до Високого Замку сьогодні видається дуже незвичною...

«В справі зарібків за границею одержали ми в послідних часах численні запити, чи є там робота. Ми довідали ся, що робота є, а по близші інформації відсилаємо інтересованих робітників до Руського еміґрацийного товариства Львів, ул. Дзялинських ч. 12 [тепер – вул. Тобілевича]» («Нове Слово», с. 5).

«Памятник Шевченка у Львові буде уставлений і відслонений 28 червня в часі святочного Сокільсько-Січового здвигу. Бронзове погрудє Поета – роботи Ґадевського, дар для Українців м. Львова пок. Володковича, буде уміщене на відповідній підставі з рожевого теребовельського каменя на однометровім кургані, по середині великої площі перед Національним Музеєм. Кошти уставленя сего памятника, по обчисленю К. Перієра, виносять 1650 К. “Національний Музей”, як фундация дає площу і приймає на себе обовязок належної консервациї памятника. Члени Кураторії Національного Музея складають від себе на потритя кошторисові квоту 720 К...» («Діло», с. 5).

«Дурні жарти. Коли трамвайний вагон № 129 зупинився на зупинці на вул. Люблінської Унії [тепер – вул. Гуцульська], і пасажири почали виходити, 17-річний слуга Франц Каспришин крикнув з глибини вагону: “рушай”. Водій, думаючи, що це кондуктор дав сигнал до від’їзду, рушив з місця, а пасажири, які висідали, мало не попадали на землю. Непроханого кондуктора відпровадили до поліції і покарали 24-годинним арештом» («Gazeta Poranna», s. 4).

«Утік з дому батьків 17-річний Леон Гішенфельд, худорлявий блондин, середнього зросту, одягнений у зелений костюм» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«З Закладу для розумово хворих у Кульпаркові втекли двоє хворих, Солтис і Мокшицький, у вбранні закладу» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Поліцейська хроніка. Сторож будинку на вул. Городоцькій, 81, Павло Козлик, посварившись зі своєю дружиною, понищив усе помешкання, повибивав і поламав вікна, а потім напав на власницю будинку п. Папльову. Хулігана віддано до арештів.

За авантюру, вчинену у шпиталі, керівництво загального шпиталю віддало поліції для покарання Кароля Протонєвича.

У Яна Кастровського відібрано шестизарядний револьвер, який він хотів продати. Кастровський пояснював, що револьвер знайшов на Цитаделі.

В садку на вул. св. Софії, 35 [тепер – частина вул. Франка між вул. Зарицьких та вул. Ярославенка] вчора затримано Яна Гаватого, який разом з двома товаришами, котрі втекли, переліз через 4-метровий паркан, ймовірно, з наміром крадіжки.

Дві жіночі шуби вчора відібрано на вул. Цибульній [тепер – вул. Стара] у Анастасії Мазуркевичевої, яка намагалася продати їх за безцінь. Мазуркевичеву заарештовано, а шуби віддано поліції на зберігання...» («Gazeta Lwowska», s. 3).

Газета у форматі pdf