Львів у 1914-1915 роках

28 травня 1914 року

«...архімандрит з Житоміра Прокопій, який вже вчера проходжував ся по місті і звертав на себе увагу своїм особлившим виглядом»Про нових свідків у судовому процесі над москвофілами, анонсовану екскурсію до Бескидів та несмішну історію про лопату...

«До Бубнищ. Л. К. С. “Лехія” влаштовує 1 червня, на другий день Зелених свят, подорож до Бубнищ за участі пань. Від станції Синєвидне – підводи. Вартість усієї екскурсії 6 кор. Місце збору 6.30 ранку в вестибюлі гол. вокзалу. Кожен учасник повинен забезпечити собі продовольство на весь день. Повернення 11:40 вечора. Зголошення приймає і керує екскурсією В. Умінович, Св. Антонія, 4 [тепер – вул. Заньковецької]» («Gazeta Wieczorna», s. 6).

«Вєрґун і тов. у Львові. Останною дошкою ратунку для Бендасюка і тов. має бути масовий наїзд москалів до Львова в ролі... сьвідків. Отже приїхав ославлений австрофоб др. Вєрґун з Петербурга, проф. Яворский з Києва, і архімандрит з Житоміра Прокопій, який вже вчера проходжував ся по місті і звертав на себе увагу своїм особлившим виглядом. Архієпископа Антонія задержано на граници, бо не мав пашпорту, лише т. зв. перепустку. Кажуть, що має приїхати ще звісний ворог україньства посол Савенко (!!!) з Києва, епископ Віталій, професор Любович і Фільософов» («Руслан», с. 3).

«Випадок у міському театрі. Вчора перед виставою о 7 год. раптово помер від серцевого нападу білетер з ІІІ поверху Юліан Фліс, возний маґістрату» («Gazeta Poranna», s. 3).

«Де чоловік? Реґіна Гаузлер, дружина кельнера, повідомила, що її чоловік Шимон Гаузлер, який мешкає на вул. Волинській, у понеділок вийшов з дому і досі не повернувся» («Gazeta Poranna», s. 3).

«Лопатою по голові. Томаш Леська, який мешкає на вул. Жовківській, 71 [тепер – вул. Богдана Хмельницького], роздратований дотепами колег, ударив вістрям лопати по голові робітника Владислава Мека. Пораненому надала допомогу рятункова служба, а Леська помандрував до поліцейських арештів» («Gazeta Poranna», s. 3).

«Знайдено на Хоронщизні [тепер – вул. Чайковського] 2 вертгаймівські ключі на срібному ланцюжку; на площі св. Духа [тепер – пл. Івана Підкови] чорну валізку з речами; на вул. Потоцького [тепер – вул. генерала Чупринки] залізничну картку з фотографією» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Війна номерів. Візники № 333, 296, 81 і 89, які мають місце стоянки на вул. Академічній [тепер – просп. Шевченка], посперечалися між собою, а потім розпочали бійку, викликавши вуличне збіговисько» («Gazeta Wieczorna», s. 4).

«Пожежа спалахнула сьогодні вночі в пасажі Феллерів [тепер – вул. Михальчука]; пожежа могла прибрати загрозливих розмірів через те, що вона почалася в клітці ліфту, яким перевозять дрова і сміття, і в якому власне знаходилися дрова, приготовані для кухні на ранок.

На щастя, одна служниця, яка працювала до пізньої ночі, вийшла на сходи і, побачивши, що робиться, покликала на допомогу мешканців.

Вони кинулися на порятунок і телефоном викликали пожежну сторожу. Після півгодинних рятункових дій вогонь приборкали. Коли на місце випадку прибув відділ поліцейських солдатів з комісаром Яніком, вогонь уже було погашено. Поліцейське слідство триває. Збитки не визначено» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Значна крадіжка. Іван Шевчук, слуга в кав’ярні Ґрафа на вул. Вірменській, украв 10 корон готівкою і кількадесят пляшок вина, вартістю більш як 300 корон, після чого втік» («Gazeta Lwowska», s. 3).

Газета у форматі pdf