Львів у 1914-1915 роках

26 травня 1914 року

«...про звичку наших громадян, яка змушує їх залишати двері в трамваї відчиненими»Про новини дорожнього будівництва, зміни у графіку трамвайного руху і заклики до недбалих пасажирів...

«Будівництво дороги до Личаківського вокзалу. У жвавому темпі просувається будівництво дороги, яка має сполучити вул. св. Войцеха [тепер – вул. Довбуша] з вул. Лісною попід Піскову гору через Льоншанівку, а далі – з Личаківським вокзалом. Робота над частиною дороги, яка вимагає найбільше зусиль, а саме вирівняння місцевості за Пісковою горою, вже завершується. Насип, утворений за допомогою вузькоколійної залізниці, простягається аж до кінця дороги під Пісковою горою, до акцизної лінії. Цю частину дороги, правдоподібно, закінчать протягом поточного сезону» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Джерела самопомочі для ремісників. Старанням організації євр. купців, промисловців і ремісників, позавчора відбулися збори під проводом радного Уляма. На тему закупівлі устаткування для ремісників доповідав радн. Гьофлінґер. Попри хорошу погоду, зібралося близько ста осіб, а в дискусії виокремилася ціла низка пропозицій і нових думок. У зв’язку з великим зацікавленням цією справою ухвалено скликати ще одні збори» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Недільний відпочинок трамваїв. Дирекція електричного трамваю зараз займається вивченням справи зменшення кількості вагонів, які курсуватимуть у неділю перед полуднем, щоб дати персоналу можливість відпочинку. Рух людей у неділю перед полуднем в цілому зменшується, у зв’язку з цим дирекція виношує намір впровадження цієї пільги для трамвайників...» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Про замикання дверей у трамваях. Ми вже кілька разів писали про звичку наших громадян, яка змушує їх залишати двері в трамваї відчиненими. Оскільки відчинення дверей навстіж наражає пасажирів на небезпеку шкідливих перетягів, електрична комісія ухвалила вимогу до дирекції, щоб вона розмістила у причіпних вагонах заклик закривати за собою хоча б передні двері. Може, це якось і допоможе...» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«З Наукового Товариства ім. Шевченка. Засіданє історично-фільософічної секциї буде дня 27. с. м. (середа) о год. 6-тій попол. в сали Музея з порядком: 1) Д-р Ів. Крипякевич – До характеристики Іляша Караімовича. 2) М. Возняк – Український господарський порадник з 1788 р. в народній мові (Бібліоґрафічна рідкість)» («Діло», с. 3).

«Дезертирство. Такий собі Герш Вальдман надав поліції комплектний мундир рядового 90 піх. полку, який, вочевидь, належить Пінкасу Комінґеру, який утік з цього полку» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Недовго пурхав на волі. Один зі сторожів в’язниці впізнав вчора в місті такого собі Кароля Юрка, який кілька днів тому втік з в’язниці на вул. Баторія [тепер – вул. князя Романа], і повернув його до арештів» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Як ти мені, так я тобі... В суботу після полудня заарештовано таку собі Марію Вонсовичівну за крадіжку жіночої сумочки в Костелі СС. Кармеліток Босих.

Заарештована засвідчила в поліцію, що здійснила крадіжку з помсти за те, що її так само недавно обікрали» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Батько-звір. Зарібник Кароль Стець замешкалий при ул. Перерваній [тепер – вул. Люльки] знущав ся від довшого часу над своїм 3-літним синком, катуючи і бючи його немилосерно. Сусіди дали знати вчера поліциї про практики батька-звіра і Стець опинив ся в поліцийних арештах. На поліциї Стець оправдував ся, що тільки час від часу “карав” дитину» («Нове Слово», с. 5).

Газета у форматі pdf