Львів у 1914-1915 роках

25 травня 1914 року

«...нова поважна твердиня, котра дає тривкі основи для орґанізациї сеї дільниці»Про успіхи й недоліки громадської роботи українців та поляків, новини зі Стрийського парку та крадіжку в помешканні Івана Труша...

«Посьвяченє дому тов. Захоронки на жовківськім передмістю у Львові. Вчера, в неділю 24. с. м. відбуло ся гарне торжество, котре для нашого національного розвитку в місті Львові має чимале значінє. На жовківськім передмістю при ул. Жовківській 62 [тепер – вул. Богдана Хмельницького] набуло т-во “Руська Захоронка” реальність (каменицю з городом), де побіч своєї Захоронки примістило усі наші орґанізациї того передмістя, то є: “Касу ощадностий і позичок”, читальню “Просьвіти”, Сокіл ІІ. і школу “ім. короля Данила”. Таким чином стала на сім передмістю нова поважна твердиня, котра дає тривкі основи для орґанізациї сеї дільниці...» («Діло», с. 4).

«Ставок у парку Кілінського. Басейн після паркового ставка, який кілька тижнів був сухим, вчора знову почав наповнюватися водою. Поки що вода є чистою, але вже ввечрі відбувалася гучна нарада жаб, які обговорювали питання якнайшвидшого заповнення цієї води ікрою, а рої комарів радісно бриньчали гімн на честь людей доброї волі, які не забули про комарів» («Gazeta Wieczorna», s. 4).

«Зауваги. Щораз частіше у нас трапляється, що члени правління різних інституцій нехтують своїми почесними обов’язками. Запрошення на засідання правління ігнорують, спричинюють відсутність кворуму, і нагальні справи не вдається вирішити. Таку поведінку слід суворо засудити, тому що таким чином унеможливлюється будь-яка суспільна робота, і знеохочуються ті, хто бажає присвятити свій час для добра загалу. Хіба роботу, яка оплачується, ми цінуємо вище за громадські обов’язки?!

Цієї помилки допускаються люди інтелігентні, а отже – добре свідомі щодо згубних наслідків такої поведінки. Ми не звалюємо вину на наших ворогів, але визнаємо її самі, якщо товариства, які діють в національних інтересах, занепадають, бо нам бракує живого почуття обов’язку, пунктуальності, дисципліни і присвяти громадським справам...» («Kurjer Lwowski południowy», s. 2).

«Футбол. Змагання на першість Галичини. Вчора відбулася перша серія ігор футбольної першості Галичини. У Львові “Краковія” зіграла з “Чарними” внічию, внаслідок чого обидві команди здобули по 1 очку, у Кракові львівська “Поґонь” перемогла краківську “Віслу”, завдяки чому здобула два очка, “Вісла” – 0 о. Поки що лідирує “Поґонь”, однак на неї чекають більш складні ігри з “Чарними” і особливо з “Краковією”...» («Gazeta Wieczorna», s. 9).

«Вламанє до каси. Минулої ночи вломили ся злодії до льокалю Тов. обезпечень на житє “Ґізеля” при ул. Кілінського [тепер – вул. Беринди], розбили вертгаймівку та забрали з неї поверх тисячу кор. готівки, 4 золоті перстені, медаліон від годиника, бранзолєтку і пару брилянтових кульчиків, загальної вартости 2000 К. Злодіїв досі не спіймано» («Діло», с. 4).

«Крадіжка. Поліція заарештувала лакувальника Пьотра Бжозовського, який украв з помешкання відомого митця художника Труша 3 картини і 7 ескізів» («Kurjer Lwowski południowy», s. 5).

Газета у форматі pdf