Львів у 1914-1915 роках

17 травня 1914 року

«Кількість зібраних творів є плодом роботи наших митців протягом кількох останніх років...»Світ мистецтва жив у передчутті грандіозної виставки в Стрийському парку, майбутній очільник Польської держави вів активну громадську діяльність і читав лекції на історичні теми, а львівські злодії робили бізнес на крадених сифонах для содової...

«Весняний Салон на Післявиставковій площі буде урочисто відкрито завтра, тобто в неділю, дня 17-го травня, об 11 годині ранку.

Велика за розмірами виставка складається з кількасот творів мистецтва, які були надіслані зі всіх польських регіонів і утворюють чотири відділи: образотворче мистецтво, скульптура, графіка й архітектура.

Кількість зібраних творів є плодом роботи наших митців протягом кількох останніх років і показує блиск польського мистецтва, його багатство і різнорідність. Сміливо можна говорити, що зараз ми переживаємо період відродження національного мистецтва і займаємо одне з перших місць у сучасній європейській творчості...» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Лекція Юзефа Пілсудського про вибух повстання 1863 р. відбудеться сьогодні, в залі Технологічного інституту, на користь Польського товариства надання допомоги політичним в’язням на каторзі і на засланні в Росії, о 8 год. вечора» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Як у нас працюють телефони? Капрал поліції Терлецький сьогодні о 5 год. ранку знайшов біля театру якусь хвору жінку, яка скоро мала стати матір’ю. Поліцейський хотів викликати рятункову станцію, але – як повідомив – протягом 12 хвилин не міг додзвонитися до телефонної станції, через що відвіз хвору фіакром до шпиталю» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Поліцейська хроніка. В будинку на вул. Люблінської Унії, 11 [тепер – вул. Гуцульська] відкрито помешкання п. Якуба Яремки і вкрадено піджаки, чорне жіноче пальто і настільний будильник.

На вул. Академічній [тепер – просп. Шевченка] вчора опівдні у пані Зофії Козловської вкрадено ручну сумочку, в якій було 125 корон.

Агент поліції учора вистежив і заарештував віддавна розшукуваного за пограбування Александра Вальху, віком 23 роки.

Служниця Францішка Станковська віддала свій кошик з одягом і білизною на зберігання служниці Станіславі Кшемінській, а коли прийшла забрати його назад, у ньому забракло білизни й одягу вартістю 100 корон, а решта вартістю 160 кор. була настільки знищена, що є непридатною до вжитку...

У п. Авраама Брюкенштайна кілька днів тому вкрали 600 сифонових пляшок для содової води. Поліція заарештувала підозрюваних у цій крадіжці Михайла Дарморіза і його двоюрідного брата Антонія Дарморіза. Обоє заарештованих визнали вину, вказали місце, в якому переховували решту непроданих сифонів, а надто вказали, кому продавали вкрадені сифони. Внаслідок цього поліція заарештувала трьох торговців, які ці сифони купували» («Gazeta Lwowska», s. 4).

Газета у форматі pdf