Львів у 1914-1915 роках

13 травня 1914 рік

"Міські справи і питання депутатської дисципліниМожливо, якби депутати міської ради регулярніше ходили на засідання, кордони Львова розширились би за рахунок передмість ще перед Першою світовою війною..."

«З міської фінансової секції. Вчорашнє засідання належало до т. зв. повних, тому що були присутні майже всі члени секції, тому було полагоджено цілу низку невідкладних справ. Про закриття рахунків міського палива за 1913 рік доповідав радний Фельдштайн. Цього року продано 843 вагони дерева і 726 вагонів вугілля за дешевими цінами. Скромне перевищення з цієї трансакції послугує частковій амортизації внесків. Ухвалено доручити маґістрату, щоб він стягнув з боржників (кількох благодійних установ) заборговані за паливо суми і висловлено точку зору, що дешеве паливо нікому не слід давати у кредит. Р. Шпор доповідав про справу позички, яку слід узяти для будівництва притулку для сиріт. Вирішено взяти комунальну позичку в Крайовому банку... На пропозицію радного Теренкочі вирішено приступити до будівництва каналізації на Замарстинові, а на пропозицію радного Пєрацького – прийняти до відома проект договору, який збираються укласти з військовим скарбом у справі передачі місту т. зв. “Feuerpikiet” на вул. Чарнецького [тепер – вул. Винниченка]. Справу приєднання до Львова приміських ґмін знову зняли з порядку денного, у зв’язку з постійною відсутністю радного Обмінського» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Віче жінок. Комітет урівноправнення жінок запрошує пп. міських радних, депутатів парламенту і сейму, жіночі товариства і всіх обивателів і обивательок на віче у справі становища жінок з огляду на реформу виборів до міської ради. Віче відбудеться в суботу, 16-го ц. м., о 7 год. веч. в залі “Ґвязди” на вул. Францішканській, 7 [тепер – вул. Короленка]» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«Памятник Словацького у Львові. Небавком стане у Львові новий польський памятник; буде ним памятник великого польського поета Словацького, на який зложено 44.650 к. 75 сот. – Коли діждемо ся ми памятника Шевченка в столици краю?» («Нове Слово», с. 4).

«Крадіжки. З шинку Гандверкера на вул. Сонячній, 41 [тепер – вул. Куліша] злодії вночі вкрали 24 кор.готівкою і різні перекуски й напої, вартістю більш як на 100 кор.

До будки, в якій міститься торговий кіоск у міському саді, проникли злодії і вкрали весь запас тютюну, сигар і папірос, завдавши збитків приблизно на 200 кор.» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Арешт бандитів. Поліція вчора заарештувала Михайла і Пилипа Татарковських з Клепарова, яких уже давно розшукували за злочин порушення громадського спокою і важких тілесних ушкоджень, нанесених зарібнику Емілю Кучинському» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Пияцька авантюра. Станіслава Дубровецького, кравця, який мешкає на Погулянці, сьогодні о 4 год. після полудня поранили в голову і шию Міхал Дебренка і такий собі Казік, обоє є візниками і мають пост на Бернардинській площі [тепер – пл. Соборна]. Перед побиттям він пив разом з ними в ресторані Раппапорта на вул. Зеленій» («Kurjer Lwowski», s. 3).

Газета у форматі pdf