Львів у 1914-1915 роках

30 квітня 1914 року

«Сьогодні в маґістраті між бідними розподілили останні квитки...»Наскільки ефективною і безперебійною була міська допомога безробітним, і які перешкоди могли чекати на пожежників сто років тому?

«Допомоговий фонд, призначений на продовольство для безробітних, уже вичерпався. Сьогодні в маґістраті між бідними розподілили останні квитки на суму 96 гелл. і повідомили їм, що це останній день» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Пожежа на головному вокзалі. Вчора з залізничного вокзалу викликали пожежну сторожу повідомленням, що на вокзалі почалася пожежа. Пожежна сторожа виїхала, причому не обійшлося без перешкод; біля казарми Фердинанда коні, які везли віз, зупинилися і довший час не хотіли їхати далі. Пожежники намагалися скористатися фіакром № 241, який випадково проїжджав поряд, але він відмовив у поїздці. Це значно затримало допомогу; прибувши на місце, сторожа застала у полум’ї кіоск та просочені гальмівні колодки. За допомоги залізничників і пожежної сторожі пожежу скоро погасили» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Наїзд на дитину. Візник фабрики ковбас Михайло Ковалишин учора швидко виїхав з брами будинку по вул. Якуба Германа [тепер – вул. Лемківська] і наїхав на 9-річну двічинку, доньку Лоднерів. Коні потоптали дитину копитами так, що нещасна втратила свідомість. Її відвезли на рятункову станцію. Після тривалої роботи лікарів дитина повернулася до тями, але невідомо, які наслідки матиме наїзд. Необережного візника заарештовано» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Кишеневі злодії. Переходячій площею Ґолуховських [тепер – пл. Торгова] Людвиці Беднарській витягнули злодії з торбинки 13 к. 50 сот. Окрадена стала кричати, а тоді з товпи вискочило двох хлопців і стало втікати. За ними пустив ся в погоню поліциянт і обох їх придержав; називають ся Казимир Міхулка і Станислав Охендушко. Злодії при собі вже грошей не мали» («Нове Слово», с. 5).

«Невдале вламання до каси. В корпусі політехніки, в приміщенні Братньої допомоги знаходиться вертгаймівський сейф, у якому неодноразово зберігають велику суму готівки. Минулої ночі якісь вламувачі намагалися відкрити сейф, і з цією метою виламали грати у вікні, намагаючись проникнути до приміщення. Слуга Антоній Волошин, однак, налякав злодіїв» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

Газета у форматі pdf