Львів у 1914-1915 роках

29 квітня 1914 року

«...трагічною смертю загинув Зевс-громовержець, втомившись від перебування в халупі»І в давні часи освітні заклади мали підстави скаржитися на стан приміщень і гостру необхідність ремонту...

«Виставка збірок Владислава Лозинського відкрита щодня від 10 години ранку до 3 після полудня в палаці на вулиці Оссолінських, 3 [тепер – вул. Стефаника]. Вхід 1 корона. Для молоді обох статей і військових до вахмістра включно по 30 гелл.» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Львівські книгарні починаючи від 1 травня до 15 вересня зачинятимуться о 7 годині вечора» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Абонементні залізничні квитки. Дирекція державних залізниць у Львові звертає увагу громадськості, що як і в попередні роки, так і цього року від 1 травня до 30 вересня пасажирські каси на станціях: Хирів, Дрогобич, Лавочне, Львів, Лупків, Нове Загір’я, Перемишль, Стрий, Тернопіль, а також міське бюро у Львові на вул. Ягеллонській, 3 [тепер – вул. Гнатюка] продають зі знижкою абонементні квитки, дійсні на маршрутах державних колій. Згадані квитки, розподілені на групи по округах, дійсні 15 або 30 днів і мають такі ціни: дійсні 15 днів – І клас 66 кор., ІІ клас 46 кор., ІІІ клас 26 кор., дійсні 30 днів – І клас 98 кор., ІІ клас 66 кор., ІІІ клас 40 кор.» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Трагічна смерть Зевса Олімпійського... в університетському корпусі. Скорботна халупа, яку називають університетським корпусом, розгнівала навіть богів. Ось у залі археологічного інституту нещодавно трапився випадок, який свідчить про велике незадоволення мешканців Олімпу на повільну підготовку до будівництва нової будівлі. У колишньому монастирському будинку, який останніми роками провізорично латали, гнилі стіни починають покриватися тріщинами в багатьох місцях. Як і в інших приміщеннях, в археологічній залі на одній стіні з’явилося кілька тріщин, що спричинило падіння і розбиття на дрібні шматки величезного бюсту Зевса з Отриколі, поставленого над дверима на оздобленій консолі.

Такою трагічною смертю загинув Зевс-громовержець, втомившись від перебування в халупі та маючи святе переконання, що повільності галицько-австрійської влади не допоможуть навіть блискавиці» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Анонімний жертводавець. Особа, яка не побажала вказати своє прізвище, 4 ц. м. пожертвувала президентові міста на користь убогих міста суму 100 кор.» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«Нові арештованя серед москвофілів. В суботу арештувала поліция двох кравецких челядників Мих. Гвоздицкого і Стеф. Лемика під замітом наклонюваня сьвідків до фалшивих зізнань в розправі проти Бендасюка і тов.» («Руслан», с. 3).

«Трафила коса на камінь. Від довшого часу гуляла по Львові шайка злодіїв, якої специяльностию були склепові крадіжи. Шайка ся гуляла переважно по передмістях, розбиваючи склепи і склади. Наконець минувшої ночи ком. Пісарський уладив облаву, арештуючи кільканайцять членів зорґанізованої шайки, а між ними кілька женщин. У злодіїв знайдено цілий склад ріжних предметів» («Нове Слово», с. 5).

«Окраденє маґазину. В домі під ч. 16 при вул. Котлярській вкрадено з маґазину торговлі Йосифа Гімля чотири мішки гороху і круп вартости около 100 к. При близшім досліді запримітив аґент, що в суфіті маґазину є двері на стрих, на який має доступ стаєнна служба. Аґент зачав питати службу і довідав ся, що чотири мішки вкрав і виніс з дому ночуючий на стриху парібок Володислав Ґрохольський. Ґрохольського арештовано, але він до вини не признаєть ся» («Нове Слово», с. 5).

Газета у форматі pdf