Львів у 1914-1915 роках

28 квітня 1914 року

«...щоб дозволи на публічні збори грошей отримували благодійні товариства, і то не надто часто»Остаточний прихід весняної погоди, регулювання вуличної благодійності та надзвичайні ситуації на вулицях міста...

«Офіційна весна. Львів уже майже повністю переодягнувся у весняне вбрання. Не тільки самостійно позеленіли дерева і галявини наших садів, а й приведено до ладу клумби і квіткові грядки в садах, підпорядкованих керівництву міського кправління насаджень, а також встановлено нові лавки на Гетьманських валах. Принагідно не варто оминати увагою діяльність управління міських насаджень, яке попри скромні кошти і велику площу підпорядкованих йому територій вміє утримувати “легені міста” у зразковому порядку» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Намісництво і збір грошей на вулицях. Непомильним вісником весни, яка наближається, у нас є збір грошей на вулицях. Оскільки, ймовірно, цього року до маґістрату по дозвіл збору грошей звертатимуться всі товариства, то щоб запобігти надто частим зверненням до громадської жертовності, які останнім часом уже справляли враження справжнього засилля, намісництво заздалегідь звернулося до маґістрату з пропозицією, щоб дозволи на публічні збори грошей отримували благодійні товариства, і то не надто часто» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Підвальний вогонь. У підвалі будинку по вул. Замарстинівській, 36 у суботу спалахнула пожежа, внаслідок загоряння нагромаджених там старих речей. Вогонь незабаром погасила викликана телефоном міська пожежна сторожа» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Нещасний випадок. П’ятнадцятирічна Катерина Тітко, їдучи вчора на післявиставковій площі на каруселі, випала з неї і отримала рвану рану стегна на лівій нозі. Її відвезли до загального шпиталю» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Гість з Кульпаркова. На Ринку затримано Мар’яна Арбашевського, випущеного з Кульпаркова, який зчиняв авантюри, чіпляючись до перехожих. А., який страждає від сильної психічної хвороби, відіслали до комісаріату в Середмісті» («Gazeta Poranna», s. 2).

«Напади. У корчмі за рогачкою на Зеленій Петро Зомбек напав на Йосипа Андріїшина і вдарив його кулаком у голову. Коли А. впав без свідомості, нападник украв у нього 26 кор. Зомбека заарештували в сусідній корчмі, але вже без вкрадених грошей.

Портьє готелю Стефан Н. напав без найменшої причини на служницю Марію Карп’як і побив її так сильно, що потерпілою була змушена заопікуватися рятункова служба» («Gazeta Poranna», s. 2).

«Хоробрий вояк. На Високім замку у Львові почав оноді якийсь пяний вояк артилєриї бігати з добутою шаблею за численно зібраною публикою, счиняючи великий переполох, особливо серед жінок і дітий, які з криком почали утікати. На щастє явив ся майор Г., який витягнув також шаблю і ударив нею сильно “хороброго” вояка в праву руку, так що сей випустив шаблю. Після сего арештувала воєнничого вояка візвана патруля» («Руслан», с. 3).

Газета у форматі pdf