Львів у 1914-1915 роках

27 квітня 1914 року

«Цей результат... обіцяє нашим командам сумний сезон»Львівські журналісти воювали з газетними качками і нарікали на незадовільні результати місцевих футбольних клубів. Втім, львівський футбол ще дочекається своєї «золотої ери», і у 1920-х роках «Поґонь» стане чотириразовим чемпіоном Польщі...

«Побажання львівського купецтва. Репрезентація організації євр. купців, промисловців і ремісників попросила през. Торгової палати Горовіца представити від їхнього імені губернаторові айстро-угорського банку Поповичу постулати львівського купецтва. П. Горовіц з цієї нагоди провів нараду з губ. Поповичем у присутності дир. Зґурського і щодо кількох пунктів чи то пак постулатів отримав обіцянку успішного вирішення. Організація купців і промисловців скликає цими днями засідання президій усіх львівських купецьких товариств з метою спільних дій у цій справі і подальшого безпосереднього порозуміння з дир. Зґурським» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Резиґнация Митрополита ґр. Шептицького. Під таким сензацийним заголовком пустив вчерашний “Курєр Нєдзєльний” вістку, будьтоби наш Митрополит мав зістати кардиналом і перенестись на стало до Риму, а його місце мавби заняти його брат, який недавно вступив до монастира Студитів. Ми засягнули відомостий з офіцияльного жерела і можемо сконстатувати, що ціле донесенє польської часописи є одною великою і безосновною брехнею» («Нове Слово», с. 4).

«Футбол. Попри бридку погоду, попри докучливий вітер і холод, вчора у Львові відбулася ціла низка спортивних видовищ, зокрема кілька футбольних матчів, змагання з легкоатлетичного п’ятиборства, піші й велосипедні прогулянки тощо. Спорт у Львові стає все більш популярним і залучає все ширші кола, шкода тільки, що не видно поступу в досягнутих результатах.

Поґонь І.” – “Спарта” 1:0 (0:0). Інтерес любителів футболу вчора притягнув матч “Поґоні” зі “Спартою”. “Поґонь” виступила в новому, нібито найкращому своєму складі: Зішка (воротар), Кромптон і Каммерер (захист), Дворжак, Турмінський і Місінський (півзахист), Кухар К., Вітковський, Кухар В., Гольман і Едзьо (напад). Однак прихильники “Поґоні” були дуже розчаровані, тому що її вчорашня гра не відповідала тому рівневі, на якому команду цього клубу звикли бачити в попередні роки. Її відрізняли – як і у двох попередніх матчах – брак зіграності й погана техніка, також не було видно жодної комбінації в нападі. Півзахист, склад якого викликав багато сподівань, не виправдав їх.

Натомість дуже добре показала себе “Спарта”. Граючи проти значно сильнішого супротивника, вона зуміла протиставити йому дуже хоробрий опір, і кілька разів енергійно атакувала, причому звертала на себе увагу добре вироблена техніка і комбінаційна робота з м’ячем. Лише під кінець матчу, коли сили “Спарти” вичерпалися, перевага “Поґоні” стала очевидною. Захист “Спарти” і її спритний воротар, тим не менше, не дозволили реалізувати цю перевагу. Єдиний гол “Поґонь” забила зі штрафного удару на початку другої половини. Решта ударів були неточними; не скористалася “Поґонь” і численними кутовими ударами. Судив п. Конєвич.

Чарні І. В” – “Сян” (Перемишль) 1:1. На майданчику Т. З. Р. [Товариства забав рухових] друга команда “Чарних” зіграла матч з черемиським футбольним клубом “Сян”. Матч завершився нічиєю 1:1.

Інші матчі. Крім згаданих вище, вчора відбулися матчі: “Лєхія” – “Аматори”, кваліфікаційний матч першості ІІ класу, з результатом 4:1 (1:1) на користь “Лєхії”; судив п. Шайдек, а також “Поґонь рез.” – “Полонія” 3:2 (2:0), судив п. Енґель.

“Краковія” – “Чарні І.” 4:0. У Кракові вчора відбувся матч між тамтешньою “Краковією” і першою командою львівських “Чарних”. “Краковія” перемогла 4:0. Цей результат, разом з результатами “Поґоні” на львівському ґрунті, обіцяє нашим командам сумний сезон» («Gazeta Wieczorna», s. 9).

«Шаховий турнір у Львові. У перших днях травня ц. р. в американській кав’ярні відбудеться шаховий турнір. Взяти участь може будь-який гравець, який заплатить 10 кор. внеску. Записуватися можна у скарбника. Нагороди становитимуть 150, 100 і 50 кор., крім того, можливо, що за кожну виграну партію переможець отримуватиме 10 корон. – Це залежатиме від розміру фонду, який буде зібрано» («Kurjer Lwowski południowy», s. 7).

«Переїханий автомобілем. На вул. Сонячній [тепер – вул. Куліша] автомобіль міської газівні наїхав на перехожого Войцеха Райхеля і важко його травмував. Після поверхневого огляду нещасного рятункова служба відвезла його до загального шпиталю» («Gazeta Wieczorna», s. 5).

«Криваві інциденти. Вчора ввечері на Ринку дійшло до бійки між теслею Яном Петрицьким і рядовим 80 п. п. Ковальчуком. Останній вдарив Петрицького багнетом в обличчя. Удар був страшним, бо відтяв йому нижню щелепу, так, що ротова порожнина залишилась відкритою. Важко пораненого відвезли до шпиталю.

На вул. Зеленій якийсь чоловік напав на Станіслава Женєцького і вдарив його ножем у груди. Вістря ножа зачепило легені. У важкому стані рятункова служба відвезла його до шпиталю» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

Газета у форматі pdf