Львів у 1914-1915 роках

26 квітня 1914 року

«Під тиском депутатів від Львова уряд розпочав лише одне будівництво...»Часописи й надалі переймалися проблемою безробіття, нарікаючи на те, що уряд приділяє їй недостатньо уваги. Натомість хороші новини чекали на львівських шанувальників античної драми...

«Як виглядають заходи уряду з допомоги? Під тиском депутатів від Львова уряд розпочав лише одне будівництво, власне, дирекції пошт і телеграфів. Однак і це будівництво цей же уряд постійно затримує. До нашого відома дійшло, що керівництво будівництва через якісь дріб’язкові формальності знову призупинило роботи. – Сподіваємося, що радний двору Сковрон як керівник ознайомиться з цією справою і відраз ж розпорядиться продовжити роботи» («Gazeta Poranna», s. 2).

«Студентський гурток митців – шанувальників класичної драми вчора на краківській сцені здійснив постановку комедії Плавта “Привид”. Як нам повідомляють з Кракова, вистава вдалася дуже добре, а зокрема, сподобалася гра драматичного актора Боньчи. Театр був переповнений.

Сьогодні громада краківських студентів приїхала до Львова, а в понеділок відбудеться музична проба на львівській сцені.

Сцену свята ілюструватиме пам’ятка давньої музики “Пісня Сейкілоса”, а також гімн до “Аполлона і до Музи”.

До Львова також прибуває доцент Ягеллонського університету д-р Ґустав Пжихоцький, який виголосить вступне слово.

У Кракові ця вистава викликала велике зацікавлення, а вже вчора опівдні каса була закрита. Варто сподіватися, що так буде і у Львові» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«Кімнатний вогонь. В будинку Яна Шайни на Левандівці вчора спалахнув кімнатний вогонь, який швидко погасили. Вогонь знищив частину підлоги» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Міський автомобіль № S. 971 вчора на вулиці Городоцькій наїхав на віз фабрики взуття на Знесінні, поламав віз і скалічив коня» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Комплект до зграї фальшивомонетників. Заарештовано Авґуста Войцеховського, який разом із зграєю, що вже сидить під вартою, працював над фальшуванням 5-коронівок. Під час проведеного в будинку заарештованого обшуку нічого не знайшли. Найправдоподібніше, Войцеховський був детально поінформований про долю своїх товаришів і сховав усе, що могло вказувати на те, що він співпрацював з монетним двором фальшивих 5-коронівок» («Gazeta Poranna», s. 2).

Газета у форматі pdf