Львів у 1914-1915 роках

23 квітня 1914 року

«...все те не заманило наших інтеліґентів на кількагодинні в році реколєкциї»Після Великодніх свят суспільство поверталося до звичного ритму, не становили винятку і львівські щоденні газети...

«Реколєкциї для інтеліґенциї (мужчин) у Львові відбули ся в церкві дух. семінариї від дня 7–11. л. цьвітня. Проводив їм о. др. Коциловський, Ч. С. Вас. В., який виголосив пять знаменитих під оглядом змісту, а добірних під оглядом форми проповідий. Специяльно глубоко обдуманою була трета проповідь: чи Христос є Богом? На жаль, інтеліґенциї явило ся на проповідях мало, а коли було загально поверх 60 слухачів, то дві третини були з поміж верстви робітників. Хоть пора була догідна, церква своїм внутрішнім виглядом прегарна, а проповідник один з перших – все те не заманило наших інтеліґентів на кількагодинні в році реколєкциї. Сумно! Щасливійше випали реколєкциї для пань, яким проводив другий знаменитий проповідник, о. Леонтий Куницкий, що мав перед собою дуже вдячну і численну авдиторию. Обом оо. Проповідникам спасибі за їх щирі труди!» («Руслан», с. 2).

«Арешт оцінювача. У спростуванні нотатки, опублікованої нещодавно під цим заголовком, повідомляємо, що директора судової аукціонної зали п. Т. зовсім не перевели до іншого відділу, вже хоча б з тієї причини, що саме завдяки йому було викрито афери Вайсгаара, і той потрапив до рук правосуддя. П. Т. надалі залишається на відповідальній посаді, на якій він зумів здобути визнання сторін і свого керівництва» («Gazeta Poranna», s. 3).

«Лиха мати. Саме на Великдень прийшла до Успеньскої церкви якась женщина з 2-літним хлопчиком. Удаючи, що мусить на хвильку вийти з церкви, просила она побожну сусідку, щоби “на хвилинку” уважала на дитину, а она сейчас поверне. Сусідка уважала на дитину не хвилинку, але цілу Службу Божу, а навіть і тоді, коли покінчило ся Богослуженє і люди розходили ся, пильнувала она хлопчика. А коли мати не вертала таки до церкви, пішла з дитиною на поліцию, щоби она заступила дитині лиху матір» («Руслан», с. 3).

«Тиф у клініці. До клініки гінекологічного відділу проф. Соловія в суботу зголосилася молода сільська жінка, в якої виявлено тиф. Хвору відразу ж перевели до павільйону інфекційних хвороб, а залу, в якйі вона лежала, піддано старанній дезінфекції» («Kurjer Lwowski południowy», s. 3).

«Пожежа. В цеху з обсмажування кави п. Едмунда Рідля, який знаходиться в будинку на вул. Театральній, 3, вчора від гарячої печі загорілася купа кавового лушпиння, а від нього – дошка в дерев’яній стіні. Міська пожежна сторожа вирубала дошку і погасила вогонь» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Випадок на черновецькім двірци. Вчера в полудне впав з перевозового воза на черновецькім двірци робітник Адольф Ручка і зломив собі праву ногу. Нещасливого перевезено до загального шпиталю» («Нове Слово», с. 5).

Газета у форматі pdf