Львів у 1914-1915 роках

12 квітня 1914 року

«...один і другий замість смаколиків їстимуть “саламаху” у в’язниці»На цей день припадав католицький Великдень, тож для чималої частки львів’ян цей день був святковим. Не диво, що більшість періодичних видань узяли невелику паузу...

«Пресовий раут. Зацікавлення Пресовим раутом є величезним не тільки у Львові, а й на провінції, звідки щодня надходять численні прохання про запрошення і замовлення вхідних квитків, які продають настільки швидко, що скоро їх може зовсім забракнути. Все це є найкращим передвісником вдалого перебігу рауту, а заохочений цим Комітет не шкодує трудів, аби зробити раут одним з найвизначніших, які будь-коли відбувались у Львові. Основну увагу приділено мистецькій програмі, яка міститиме цілу низку несподіванок. Крім укладеної в розважальному ключі музичної частини, для реалізації якої запрошено найвизначніші сили нашої сцени, програма містить дотепні, спеціально написані сценічні діалоги і монологи... Загалом укладена програма є багатою, цікавою і різноманітною, тож під цим кутом зору раут обіцяє бути справді цікавим» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Придержанє переселенців. Вчера придержала поліция на львівскім головнім двірци трох угорских переселенців: Іліка Ціфора, Юрия Скурту і Григ. Каліні і віддала їх до арештів. Найстарший з них мав 20 літ. Всі три їхали до Америки, а не мали ніяких документів» («Руслан», с. 3).

«Необережна їзда. Вчора селянин Михайло Качор з Борщович, швидко їдучи Краківською площею [тепер – пл. Ярослава Осмомисла], в’їхав у вагон міського електричного трамваю № 34 і вибив у ньому дишлом шиби» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Винахідливий обмін товарами. Помічник у крамниці Крулікевича на вул. Академічній [тепер – просп. Шевченка], Стефан Єж, який хотів мати на свята щедрий запас м’ясних виробів, домовився з Яном Восінським, помічником на фабриці ковбас Сосіни, який, у свою чергу, хотів мати достатньо алкогольних напоїв. Вигода була простою, обоє виносили товари своїх роботодавців і обмінювалися ними. Однак даремно вони розпалювали собі апетит, тому що один і другий замість смаколиків їстимуть “саламаху” у в’язниці, куди їх просили помістити чутливі до свого добра власники вудженини і напоїв» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Пограбування. Якийсь грабіжник на вул. Дзялинських [тепер – вул. Тобілевича] вирвав у п. Анни Фабрикантової срібну сумочку і втік. У сумочці було 6 кор.» («Kurjer Lwowski», s. 3).

Газета у форматі pdf