Львів у 1914-1915 роках

8 квітня 1914 року

Про новини львівської освіти та благодійностіНе розвагами єдиними... Одним з наслідків міського балу стала благодійна допомога для тих, хто її потребував.

«Прибуток з балу м. Львова. Президент міста п. Нойманн оголошує: З прибутків, отриманих від “Балу міста Львова”, який відбувся в залах ратуші 23 лютого ц. р., виділено допомоги Товариству поденних робітників на хліб 500 кор., Товариству робітників-кахлярів на хліб 100 кор., а також 379 найбіднішим родинам, які мешкають у Львові, без огляду на віровизнання, суми від 5 до 50 корон...» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Загальні університетські лекції. Сьогодні, у вівторок, проф. гімназії д-р М. Кукєль: “Історія польського війська у 1775–1806 рр.”. Фізичний заклад Університету, вул. Длуґоша, 8 [тепер –  вул. Кирила і Мефодія]. Початок о 7 годині вечора.

В середу, 8 ц. м., приват-доцент Університету д-р Я. Шток: “Що слід знати з електротехніки?” (з дослідами). Фізичний заклад Університету, вул. Длуґоша, 8. Початок о 7 годині вечора» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Будівництво машинної лабораторії при Львівській політехніці за підсумками безальтернативного конкурсу доручено спілці Сосновський і Захарієвич та Іванові Левинському. Договір уже підписано, а після того, як його затвердить відповідний орган влади, будівництво відразу ж розпочнеться» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Загублено. Наш розповсюджувач Конечний, ідучи вул. Кадетською [тепер – вул. Гвардійська], загубив між будинками № 4 і 8 гаманець з сумою 30 корон і 90 гр. і візиткою. Чесного знахідника просимо залишити гаманець з грошима в адміністрації “Кур’єру Львівського”» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Поліцейська хроніка. Служниця Зофія Бернацька, вкравши у свого роботодавця д-ра Яна Ручкевича 52 корони і порцеляновий сервіз, утекла з роботи.

За крадіжку золотого ланцюжка з медальйоном у п. Євґенії Шварцової заарештовано служницю Марію Колодіївну...» («Gazeta Lwowska», s. 3).

Газета у форматі pdf