Львів у 1914-1915 роках

1 квітня 1914 року

«Се викрило шконтрум, яке переведено недавно з рамени міністерства зелізниць»З нагоди Дня Дурня – про нелегальні способи збагачення, які практикували у Львові...

«Відгомін спроневіреня в львівскій дирекциї зелізниць. Оноді арештовано в злуці зі справою спроневіреня зелізничого урядника Воля, зелізничого офіциянта Творковского. Творковскому приділено перед Волем заряд зелізничих реальностий і як виявило ся, він також допустив ся спроневіреня. Се викрило шконтрум, яке переведено недавно з рамени міністерства зелізниць. Зараз по відкритю спроневіреня Творковский утік зі Львова, однак оноді надіслав з Гамбурґа телєґраму, в якій повідомив, що має відплисти на другий день до Америки. При помочи сеї телєґрами дізнала ся львівска поліция про адресу Творковскогоі она зараз зажадала єго арештованя, що й гамбурска поліция зробила. Арештований буде відставлений небавком до Львова. Воль і Творковский допускали ся спроневіреня головно в сей спосіб, що вийняті зелізничі мешканя, за які брали чинші, виказували як незамешкані. Слідство в тій справі є вельми трудне і буде тревати довший час. Шкода, яку наробили оба арештовані, виносить 30.000 К. вже по арештованю Воля найшов слідчий судия в єго меншканю кілька тисяч корон» («Руслан», с. 3).

«Завалилася каналізація вчора на перехресті вулиць Личаківської і Гауснера [тепер – вул. Сковороди]. Поліцейський солдат повідомив про це телефоном будівельне управління» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«З бруку. В реальности при вул. Коперника ч. 29 розбито двері від мешканя дозорця дому Василька і вкрадено ріжні свідоцтва і документи. – Арештовано зарібника Вінкентия Дуткевича за авантури в нетверезім стані в шинку при вул. Городецькій ч. 5» («Нове Слово», с. 4).

«Двоєженство. Різник Станіслав Павел Соколовський, маючи у Львові дружину, покинув її й виїхав до Америки, де познайомився з молодою жінкою, з якою в підсумку був змушений одружитися. Через сім днів він покинув молоду і повернувся до Львова, до попередньої дружини. Та зробила донесення, і поліція заарештувала Соколовського. Його вміщено до в’язниці карного суду» («Kurjer Lwowski południowy», s. 4).

«Таємнича скриня. Вчора ввечері один столяр помітив на вулиці Шкарповій [тепер – вул. Насипна] двох людей, які несли досить велику скриню, озираючись по сторонах.

Зайшовши до міської пожежної служби, цей столяр покликав на допомогу одного вартового і подався в погоню за тими, хто ніс скриню. Побачивши це, вони кинули скриню і втекли.

У скрині знайдено багато речей, а коли її доставили до поліції, там уже був представник фірми “Фенікс”, Юліуш Шерцер, в якого ці речі і вкрали разом зі скринею під час переїзду» («Gazeta Lwowska», s. 3).

Газета у форматі pdf