Львів у 1914-1915 роках

30 березня 1914 року

«Упорядкування тротуару в цьому місці повністю полишено на волю випадку...»Благоустрій багатостраждальної вулиці Яблоновських і далі залишав бажати багато кращого, про що репортери не втомлювалися повідомляти...

«Відїзд четвертого батальону львівського 30. п. п. до Боснії. Нині о год. 2 попол. відїздить перенесений до Боснії четвертий батальон львівського 30. п. п. Його попращає в касарнях президия міста і ґенераліция. Батальон сей буде стояти залогою в таборі Боїште, місцевости віддаленій 2 клм. від герцеґовінського місточка Невесіне. Подорож на місце тривати ме 7 днів, а то пять днів мішаним поїздом до Мостару, а відси пішки 46. км.» («Діло», с. 6).

«Повалений паркан зараз є найновішою прикрасою вул. Яблоновських [тепер – вул. Шота Руставелі]. Це паркан відомої своїм брудом військової нерухомості, в якій знаходиться т. зв. “Bettenmagazin”. Упорядкування тротуару в цьому місці повністю полишено на волю випадку, який так добре справляється з обов’язками, що там постійно знаходиться болото глибиною на кілька дюймів. Нині повалений паркан справді закрив частину болота, але це не є добрим засобом вирішення проблеми, тому що перехожий, який спіткнеться об цей уламок паркана, впаде, поза сумнівами, – в болото» («Gazeta Wieczorna», s. 6).

«Стріл до поїзда. Недавно стрілив хтось до поїзда ч. 371, що їхав вечером до Перемишля, при вїздї до білогорського ліса. Револьверовий стріл був спрямований до машини. Машиніст п. Франчак бачив докладно сьвітло і чув гук стрілу, та має вражінє, що він був спрямований до нього. Львівське староство зарядило пильні пошукуваня за таємничим стрільцем» («Нове Слово», с. 5).

«Втеча небезпечного божевільного. З кульпарківського закладу в суботу втік Станіслав Шиманський, небезпечний для оточуючих божевільний, який має на сумлінні злочин убивства. Втікач був одягнутий у куртку, одяг і білизну з позначками закладу» («Gazeta Wieczorna», s. 6).

«Самовбийство двох купців у Львові. В останних двох днях зайшли знов у Львові два нові випадки самовбийства, викликані поганими відносинами, які витворила останна економічна кріза. Поклало на себе руку двох купців, які ще до недавна уходили за людий заможних. В суботу коло півночи запримітив патролюючий поліциянт сьвітло в склепі золотника Льва Мандля при ул. Казимирівській ч. 4 [тепер – частина вул. Городоцької від пл. Торгової до вул. Шевченка]. Думаючи, що в склепі є злодії, відчинив двері склепу, а тоді побачив якогось чоловіка, що лежав без руху на підлозі. Покликана сейчас на місце комісия ствердила, що в сім случаю заходить випадок самовбийства. Властитель склепу Лев Мандель, що мав 50 літ, з розпуки по страшній грошевій страті, замкнув склеп у суботу в ночи в звичайній порі, а опісля поповнив самовбийство, відкрутивши ґазову руру. – В такий самий спосіб поповнив вчера самовбийство властитель складів дамської конфекциї при ул. Академічній ч. 3. [тепер – просп. Шевченка] і Театральній ч. 6., Оскар Франк. Молодий 30-літний досперат стратив в сім році ціле майно і се що йому жінка внесла як посаг. При денаті знайдено 250 корон готівки, приготовані на заплаченє деяких довгів...» («Нове Слово», с. 5).

Газета у форматі pdf