Львів у 1914-1915 роках

29 березня 1914 року

«...кожного року показує великий прогрес, внаслідок чого кількість великих пожеж постійно зменшується»Часописи відзначали ефективну роботу пожежників та їхню хорошу підготовку, а заразом нарікали на відсутність контролю за обігом зброї і викликані цим сумні наслідки...

«Який буде сей рік? Колиб вірити віщованям “столітного калєндаря” то сей рік не буде ані сухий ані мокрий, оттак собі, по погоді буде падати дощ і т. д. на переміну, з тим, що буде менше дощевих днів чим погідних. Таке віщованє найлекше і не на 100 але навіть на тисячу літ можна уложити подібний метеорольоґічний калєндар.

Наші господарі кажуть, що сей рік буде слітний. Не дай Боже лише такої слоти як в минувшім році. Початок весни вже лихо заповідає ся. По кількох зглядно погідних днях нині заслотило ся і від досьвіта пересувають ся над Львовом з півночи оловяні хмари з зимним рясним а хвилями зливним дощем. Не дай Боже кілька днів такої слоти, а повінь готова» («Руслан», с. 3).

«Показ міської пожежної сторожі. Сьогодні зранку в будинку пожежної сторожі на пл. Стрілецькій [тепер – пл. Данила Галицького] відбувся показ усього корпусу міської пожежної сторожі в присутності кількох радних і делегатів добровольчої сторожі. Показ був наслідком зимового курсу, яким керував заступник начальника п. Цєцкевич. Дуже справно виконувалася низка дуже цікавих вільних вправ і вправ на снарядах. Після завершення показу до всього корпусу з промовою звернувся ґмінний делегат, радний Гьофлінґер, який закликав до подальшої праці для добра міста і його мешканців, а заразом подякував начальникові і всій комендатурі за роботу над вишолом такої вправної команди, яка кожного року показує великий прогрес, внаслідок чого кількість великих пожеж постійно зменшується, тому що їх швидко гасять на самому початку» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«Бійка. Вчора ввечері на вулиці Гауснера [тепер – вул. Сковороди] кілька зарібників, нині безробітних, посварилися, вирішуючи, хто з них має йти на роботу, до якої їх залучив власник нерухомості на Личакові. Від слів перейшло до бійки, в ході якої такий собі Єнджей Ядурек був важко поранений у голову каменем.

Служба Рятункового товариства відвезла його до загального шпиталю» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Віддячив. До Петра Гуменецького, зарібника, який мешкає на вул. Городоцькій, 10, вчора прийшов такий собі Яків Гарасимович і попросився на нічліг.

Сьогодні зранку під час нетривалої відсутності Гуменецького “гість” забрав у нього кілька предметів одягу і годинник, загальною вартістю 80 кор. і зник» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Не давати дітям оружия до рук! Ученик третої кляси школи реальної у Львові Ал. Й. купив від свого товариша шестиміліметровий пистолєт і вправляв ся вчера в полудне на ул. Ченстохівскій [тепер – вул. Квітки-Основ’яненка] в стріляню. Перший стріл вимірив він в паркан, а другий у воздух. За другим разом задрожала єму рука, куля збокувала і ударила йдучу улицею 15-літну панночку Доліньску. Куля загрязла єї в шиї. Нещасну жертву перевезено до загального шпиталя.

Тому не давати дітям оружия до рук!» («Руслан», с. 3).

Газета у форматі pdf