Львів у 1914-1915 роках

22 березня 1914 року

«...щиросердні і гарячі овації за цей громадянський вчинок»Львівські шанувальники музики готувалися зустрічати чергову знаменитість світового рівня: до свого рідного міста зібрався завітати піаніст Моріц Розенталь...

 

«Лекція в міському промисловому музеї. У середу, 25 ц. м., у лекційній залі Музею (Гетьманські вали) відбудеться лекція д-ра Іларіона Свенціцького піз назвою “Руське церковне малярство XVI ст.”. Початок лекції, доповненої низкою фотографічних ілюстрацій, о 5 год. по обіді. Вхід 20 гр.» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«З галицького Музичного товариства. Концерт відомого піаніста Моріца Розенталя для збору коштів на побудову пам’ятника Фредеріку Шопену відбудеться в понеділок, 23 березня ц. р., у залі Музичного товариства. Знаменитий митець минулого місяця небувалим чином тріумфував у Лондоні, де преса приділила йому абсолютну першість серед піаністів-віртуозів.

На запрошення комітету побудови пам’ятника Шопену він спеціально з цією метою прибуває до нас з Англії. Львівська публіка готує для видатного митця і свого земляка (Розенталь є львів’янином) щиросердні і гарячі овації за цей громадянський вчинок...» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Випав з трамваю. Вчора з трамваю ŁD № 179 на вул. Личаківській випав 15-річний хлопець і сильно забився. Доки прибула рятункова служба, хтось з перехожих відвіз його фіакром до загального шпиталю» («Gazeta Poranna», s. 2).

«Безпрограшна лотерея. Заарештовано Самуеля Вайнберґа, який закупив велику кількість лотерейних квитків, продаючи їх бажаючим виграти за набагато вищою ціною. В. переконував, що всі його квитки є виграшними, тому що всі їхні номери виписані на підставі снів» («Gazeta Poranna», s. 2).

«Поліцейська хроніка. У власника нерухомості п. Й. Ейзенгардта з помешкання по вул. Зємялковського, 12 [тепер – вул. Новаківського] вкрадено пакунок з постіллю, вартістю 40 кор. – З помешкання п. Марії Білецької на вул. Пісковій, 29 злодій, виламавши замок, вкрав чоловічий костюм, білизну два шматки полотна, вартістю 120 корон» («Gazeta Lwowska», s. 4).

Газета у форматі pdf