Львів у 1914-1915 роках

15 березня 1914 року

«...зібрали вчора у Спортивному палаці дуже багато глядачів, які з інтересом спостерігали за перебігом двобоїв»Не рутиною єдиною: у вихідні львів’яни мали змогу присвятити час відвіданню художніх виставок та спортивних змагань...

 

Змагання атлетів-аматорів, організовані стараннями львівського атлетичного клубу, зібрали вчора у Спортивному палаці дуже багато глядачів, які з інтересом спостерігали за перебігом двобоїв, між якими було кілька дуже цікавих. Змагання, в яких учора брали участь 19 спортсменів, були кваліфікаційними, вчорашні переможці сьогодні ввечері візьмуть участь в остаточних змаганнях, а ті, хто двічі програв у кваліфікаційних змаганнях, вибудуть. Вчора змагалися 26 пар. Між учасниками є кілька відмінних, такі, як Кнауер, Гарасимів, Сфінкс, Зидлік та ін. – Сьогоднішні змагання розпочнуться о 8 год. веч. До програми також входять змагання у підніманні тягарів» («Gazeta Poranna», s. 2).

«На виставці Е. М. Лілієна вже продано 62 творв; завтра, в неділю, закриття виставки. Для шанувальників мистецтва графіки це остання нагода побачити ці справді гарні витвори, багато з яких, очевидно, ще завтра будуть продані» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Обвал каналізації. На вул. Бляхарській [тепер – вул. Івана Федорова] вчора обвалилася каналізація на відстані близько 1 метра. Надіслані міським будівельним управлінням люди убезпечили це місце, доки не буде здійснено ґрунтовний ремонт» («Gazeta Poranna», s. 2).

«З судової палати. В малій залі крайового карного суду у Львові сьогодні перед полуднем розпочався суд над купцем Якубом Копплем Калісманом, звинуваченим у шахрайстві. Його підозрюють у тому, що він скористався слабкістю розуму Феліції Нєдзєльської з Бенєдзьких, а також оманливо переконав її у власній матеріальній забезпеченості, і таким чином схилив її до укладення невигідної і шкідливої для неї угоди у формі нотаріального акту.

Згідно з цією угодою, Феліція Нєдзєльська передала йому права на власні претензії до Казімєжа Нєдзєльського на суму 33.600 корон за несправедливо низьку ціну 25.000 корон і засвідчила часткову сплату за передачу цих прав у розмірі 24.000 корон попри те, що цієї готівки не отримала.

Вирок буде оголошено в понеділок» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Смілива крадіжка. До помешкання Анни Малінської на вул. Шумлянського, 3 [тепер – вул. Сєчєнова] вчора за її відсутності прийшли двоє якихось чоловіків і, заставши вдома тільки її 8-річного сина, забрали подушки, плащ хлопця і парасолю – і пішли геть» («Gazeta Poranna», s. 2).

Газета у форматі pdf