Львів у 1914-1915 роках

11 березня 1914 року

«Пан Н. має надію видобути ся з почесного достоїнства батька»Про ремісничу освіту, творчі конкурси і судову боротьбу за сплату аліментів...

 

«Огнищам і бурсам ремісничим пригадуєть ся, що речинець до вношеня прошень о міністерські підмоги минає в половині сього місяця. Управи огнищ і бурс повинні отже безпроволочно – о скільки рефлєктують на субвенцию – внести поданє, адресоване до міністерства публичних робіт на руки кр. шк. ради у Львові, при збереженю відповідних приписів і постанов того міністерства» («Діло», с. 4).

«На конкурс, який оголосив Незалежний театр у Львові, надіслано 28 драматичних творів.

Ці твори розподілено між суддями конкурсу для читання. Результат буде оголошено через три місяці» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«П. Т. Товаришів Українців, що брати-муть участь в учительській краєвій конференциї у Львові в дни 20. і 21. марта с. р. прошу на довірочну нараду, що відбуде ся 19. марта о год. 8.30 вечером в льокали Взаїмної помочи учит. На порядку справи обняті програмою краєвої конференциї. – Іван Сенчина, делєґат на кр. учит. конф.» («Діло», с. 5).

«Не хоче бути батьком. “Панна” Йосифа Г. потребувала конечно батька для своєї новонародженої недавно дитини. Розглянула ся отже в великім крузі своїх знакомих і вибрала одного з них пана Н., підозріваючи його справедливо о певний сталий дохід, з якого часть буде міг зложити на вихованє дитини. Одного ранка повідомила вона пана Н. в рішучій формі, що ніхто инший, тільки він є батьком її дитини. Пан Н. випирав ся, одначе се на ніщо не здало ся; Йосифа обставала при своїм. “Убраний” в сю прикру ролю батька, пан Н. не хотів навіть думати про видатки на вихованє дитини, про якої походженє мав дуже непевне переконанє. Справа оперла ся о суд. Йосифа Г. присягла, що в критичнім – законом приписанім – часі не мала ніяких “знакомих” крім пана Н. Присяга то сильний арґумент. Суд іменував пана Н. примусово батьком дитини Йосифи, а тимсамим наложив на нього обовязок оплачуваня вихованя дитини. Сей прикрий другий обовязок не давав спати п. Н., забрав ся отже до збираня материялів, які мали ствердити неправдивість присяги матери – судово признаної йому – дитини. Сприт не завів п. Н., тимбільше, що о материяли не було мабуть дуже трудно. Зібрав їх отже немало і так певних, що зробив карне донесенє проти Йосифи Г. за кривоприсягу. Пан Н. має надію видобути ся з почесного достоїнства батька» («Нове Слово», с. 6).

«Хороший гість. До помешкання годинникаря Самуеля Блюма вчора зранку прибув якийсь мужчина, який ще рік тому купив у Блюма годинник, і попросив відремонтувати цей годинник. Коли годинникар оглянув предмет і зробив висновок, що він не є зіпсований, незнайомець зчинив скандал, зрештою схопив годинник, який стояв на столі, кілька разів вдарив ним дружину годинникаря, поранивши її в голову, самого годинникаря поранив в руку і швидко зник, полишивши натомість свій годинник» («Gazeta Lwowska», s. 3).

 

Газета у форматі pdf