Львів у 1914-1915 роках

4 березня 1914 року

«Русофільске сторонництво поробило великі приготовленя, щоби сій розправі надати европейский розголос...»Про процес над підозрюваними у шпигунстві, пожежі і різні відносно законні способи збагачення, які практикували у Львові на початку ХХ століття...

 

«Велика шпигуньска афера. За тиждень пічне ся перед львівским судом присяжних розправа проти б. секретаря “Общ. им. М. Качковского”, пропаґандистів Гудими і Сандовича і співробітника “Прикарпатскої Руси” Колдри о злочи державної зради і о злочин шпигуньства. Русофільске сторонництво поробило великі приготовленя, щоби сій розправі надати европейский розголос, запрошуючи на сей процес дописців: “Нового Времени”, “Утра Россії”, анґлійского “Times-a”, французкого “Echo de Paris” і італійскої “Tribun-и”...» («Руслан», с. 3).

«Склепова пожежа вибухла вчера в склепі моднярки Анни Бунд під ч. 4 при вул. Личаківській. При дверох, які вели до сусідної торговлі вин, уставлено зелізну піч так близько, що від розпаленого зеліза займили ся двері і деревляна стіна. Міська пожарна сторожа придусила огонь, котрий наробив властителеви дому шкоди на 600 корон, а моднярці, яка не була обезпечена, знищив товари вартости понад 200 корон» («Нове Слово», с. 6).

«Зачадіння. Минулої ночі близько 12 год. в кухні своїх роботодавців на вул. Сонячній, 25 [тепер – вул. Куліша] впала на підлогу 16-річна служниця, прізвище якої невідоме. Викликали рятункову службу, яка констатувала, що дівчина вчаділа. Вона прасувала протягом усього вечора. У стані непритомності нещасну дівчину відвезли до шпиталю» («Kurjer Lwowski południowy», s. 5).

«Утік з дому батьків дев’ятирічний Михайло Уконовський, який ще тиждень тому вийшов з дому і досі не повернувся. Хлопчик був одягнутий у коричневий плащик і чорну баранячу шапку» («Gazeta Lwowska», s. 5).

«“Влаштовувач” посад. Львівська поліція розшукує такого собі Олександра Коверку, колишнього денного писаря державної залізниці у Львові, якого звинувачують у шахрайстві шляхом виманювання у легковірних досить значних сум, за які він обіцяв “влаштувати” їх на хороші посади. Коверко мав таким чином виманити кілька тисяч корон» («Gazeta Lwowska», s. 5).

«Росийскі однорублівки є тої самої величини, що наші пятькоронівки, а хитрі торговці пускають їх в курс, мішаючи між наші пятькоронівки. Тому позір перед обманом!» («Руслан», с. 3).

Газета у форматі pdf