Львів у 1914-1915 роках

1 березня 1914 року

Зміни у керівництві Оссолінеуму і нові кроки щодо благоустрою містаОбличчя міста поступово змінювалося, у чому ми можемо переконатись, читаючи новини за черговий день 1914 року...

 

«Новий економічний куратор Оссолінеуму. Сьогодні у полудень у цивільному суді на вул. Трибунальській [тепер – вул. Шевська] відбулось урочисте приведення до присяги нового економічного куратора Закладу ім. Оссолінських Міхала Леліви Байєра.

Президент суду п. Лучкевич, звернувши увагу п. Байєра на важливість присяги, доручив радному Вармському відчитати текст присяги, який п. Байєр повторював слово за словом...

Після цього дійства присутні привітали куратора» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«З міської технічної секції. На останньому засіданні відбулось ознайомлення з пропозиціями водотягової комісії щодо будівництва нового парового котла, холодильного складу, насосної станції і облаштування автоматичних пристроїв для доставки вугілля до печей для м. водотягового закладу, а також щодо взяття необхідних кредитів і укладення договорів.

Доставку бензину для міських закладів доручено гал. нафт. Карпатському товариству, і ухвалено брукування дерев’яною бруківкою вул. Театральної (від вул. Кілінського [тепер – вул. Беринди] до пл. Трибунальської [тепер – пл. Яворського]) за ціну 29.700 кор. і пл. Трибунальської за ціну 19.700 кор., далі – брукування гранітною бруківкою південної частини Ринку за ціну 63.400 кор. і частини вул. Коперніка за ціну 52.900 кор.

Після доповіді радн. Горвата ухвалено подальше впорядкування пл. архієпископа Більчевського [тепер – пл. Кропивницького]...» («Kurjer Lwowski», s. 2).

«Спритне “підприємництво”. До поліції надійшло донесення зі сторони концертного бюро М. Тюрка на возного Мацєя Микитку, якому спав на думку додатковий заробіток у ролі білетера. М. впускав до зали під час концертів аматорів музики за мінімальну оплату, чим завдавав збитків концертному бюро. Позавчора його впіймали на гарячому під час таких маніпуляцій. Під час обшуку, який у нього провадили епізодично, виявилося, що М. таким чином пустив до зали більш як 20 осіб. У Микитки вилучено 18 корон» («Gazeta Lwowska», s. 4).

«Схоплення злодіїв. Поліцейський агент, ідучи вчора вулицею Жулинського [тепер – вул. Філатова], побачив двох осіб, які швидко йшли з пакунками, а впізнавши в них раніше караних злодіїв, кинувся за ними в погоню. Ці люди втекли до будинку № 5 по вул. Ґроттґера [тепер – вул. Смольського], тоді агент закликав на допомогу трьох поліцейських солдатів і схопив двох злодіїв; ними є: Францішек Винярський і Францішек Замлинський, обоє безробітні. В пивниці знайдено цілий склад крадених речей, а серед збіговиська, яке утворилося, з’явився службовець Крайового банку п. Мар’ян Шурлей, який мешкає на вул. Пекарській, і повідомив, що незадовго перед цим двері його помешкання було зламано і викрадено речі, які знайшлися в пивниці» («Gazeta Lwowska», s. 4).

Газета у форматі pdf