Львів у 1914-1915 роках

24 лютого 1914 року

«Були се справді найчисленнійші вечерниці з цілих мясниць...»Газети інформували про львівські вечорниці, скаржилися на неефективну роботу пошти та подавали традиційно багату кримінальну хроніку...

 

«Вечерниці з танцями “України”. Сегорічні мясничі забави у Львові замкнуло спортове тов-о “Україна” вечерницями з танцями в салі “Народного Дому” в останну суботу. Були се справді найчисленнійші вечерниці з цілих мясниць, бо до танцю стануло поверх сто пар під проводом аранжерів пп. Чапельського, Артимовича і Яворського. Особливо гарно був виведений котиліон. Саля була ґустовно окрашена, а ориґінальні карнети будуть милим спомином для вродливих танцюристок» («Руслан», с. 4).

«Вистава “Глядияторів” в кінотеатрі “Лев” у Львові (Фільгармонія), уладжена нині рано для дневникарів, випала величаво. Є се перерібка знаменитої повісти росийскої письменниці Самійлової п. з. “Спартак”, звісної також в перекладі проф. Василя Левицкого на україньску мову, а виданої у виданнях товариства “Просьвіта”. Сю виставу можемо поручити як найщирійше. Вистава пічне ся завтрішного вторника» («Руслан», с. 4).

«Шалений поспіх виявляє в деяких випадках пошта. Ось два експрес-листи, вислані на адресу редакції зі Станіславова у п’ятницю по обіді або ввечері, дійшли до місця призначення у суботу о 11:30 ночі. Чим не середньовічний диліжанс!..» («Gazeta Wieczorna», s. 6).

«Загублена дитина. На подвір’ї будинку № 95 вулиці Жовківської [тепер – вул. Богдана Хмельницького] в суботу прачка Розалія Панчишинівна знайшла дівчинку віком близько 3 років, худорляву білявку в білому каптанчику і червоній шапочці. Дитина говорить мало і руською. – Від неї вдалося довідатися лише те, що її звуть Юзя, і що вчора вона приїхала з мамою возом до Львова» («Gazeta Lwowska», s. 4–5).

«Крадіж з вломом. До молочарні п. Вовка при вул. Миколая ч. 20 [тепер – вул. Грушевського] вломили ся сеї ночи злодії, розбили касу і забрали з неї около 50 корон готівкою. По дорозі забрали також пушку з датками на “добродійні ціли”» («Нове Слово», с. 4).

«Пригода подорожньої. На трамвайній зупинці біля вокзалу “Підзамче” хтось учора проходив біля Леонтини Бірнберґової, приїжджої з провінції, і витягнув з сумочки, яку вона тримала в руці, гаманець, у якому були 100-коронова банкнота, 5-доларова банкнтоа, 1 долар, 84 корон і дрібна монета» («Gazeta Lwowska», s. 5).

«Таємничий напад. В суботу о 6 год. вечора за Личаківською рогаткою, в Лисиничах біля бровару, на слюсарського майстра Н. Н., який повертався додому, напали кілька незнайомих йому індивідів, які сильно його побили і облили обличчя якоюсь кислотою. Потерпілий, який не міг упізнати бандитів, зробив донесення жандармерії. Досі, однак, виконавців нападу вистежити не вдалося» («Gazeta Wieczorna», s. 6).

«Під вікном судженої. Вчера вечером о год. 9. на хіднику перед домом на ул. Голуба [тепер – вул. Верхратського] у Львові стрілив у власну скрань з револьвера молодий правник Ф. П. і перевезений до шпиталя помер. Самовбийство довершив під вікном судженої» («Руслан», с. 4).

Газета у форматі pdf