Львів у 1914-1915 роках

22 лютого 1914 року

«... вдасться вибити у Відні необхідні кошти для вгамування існуючого безробіття»Сто років тому часописи повідомляли про боротьбу з безробіттям, банкрутство кредитного товариства і крадіжку телефонних дротів...

 

«З карнавалу. Вчорашня ніч, “остання” субота, принесла небувалу кількість публічних забав, більших і менших; половина Львова танцювала. Прекрасним вийшов бал медиків у міському казино, де танцювало близько 200 пар. Велика кількість аристократії, багато достойників з намісником д-ром Коритовським на чолі, професори університету, чарівні вбрання пань, вишукана декорація зал – все становило бездоганну цілісність. Дуже гарним вийшов і міщанський бал у Стрільниці, де міщанство знову виступило з традиційною пишністю. – Барвисті кунтуші разом з багатими туалетами пань і чорними фраками панів творили цікаву картину. Маскарад Літературно-мистецького кола можна зарахувати до найбільш барвистих забав цьогорічного карнавалу. Публіки не було надто багато – але забавлялися надзвичайно охоче – як завжди в “Колі”» («Gazeta Poranna», s. 4).

«У справі безробіття. Комісія з регулювання рік на сьогоднішньому засіданні ухвалила програму робіт на І півріччя ц. р., до якрї входять також роботи над Полтвою в межах Львова, а зокрема побудова склепіння над Полтвою, завершення побудови склепіння над Диким ровом, будівництво колекторів: IV, V, VII і IX, а також каналу, який має на меті убезпечення від підтоплень підвальних помешкань на вул. Глибокій, На Байках [тепер – вул. Київська] і Коперніка. Через те, що ці роботи вимагають 610.000 корон, наданий центральним урядом кредит у розмірі 350.000 корон визнано недостатнім. Є, однак, обґрунтована надія, що намісникові, який дуже щиро переймається справами Львова, вдасться вибити у Відні необхідні кошти для вгамування існуючого безробіття» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Народження на вулиці. Вчора рятункова станція втручалась у двох випадках народжень на вулиці, зокрема в одному випадку громадянин м. Львова прийшов на світ у трамваї на Ринку, а в іншому – на вул. Курковій [тепер – вул. Лисенка]. Обох матерів разом з дітьми доставлено до акушерського закладу» («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Втеча директора. У Львові збанкрутувало “гал. кредитне товариство для будівельної промисловості” з управлінням у Львові, директором якого був п. Влад. Жебрацький. Дефіцит становить 200.000 кор. Це було товариство з обмеженою відповідальністю, а його членами були не тільки будівельники, архітектори і мулярі, але і промисловці, пов’язані з будівельною галуззю.

Прокуратура порушила проти директора Жебрацького попереднє слідство у справі шахрайства, а оскільки кілька днів тому він утік зі Львова, за ним вислано розшукові листи» («Kurjer Lwowski», s. 3).

«Крадіж телефонічних дротів. Оноді украдено на просторі межи Львовом а Городком Ягайлоньским зі стовпів телєфонічний дріт. Комісия оцінила вартість украденого дрота на около 2.000 К. Вахмайстрови жандармериї Антонишинови удало ся оноді вислідити злочинців. Є они: Франц Юранець, нотований злочинець і Йосиф Чак. Обох відставлено до вязниці карного суда»

Газета у форматі pdf