Львів у 1914-1915 роках

18 лютого 1914 року

«Ініциятори здвигу надіють ся, що мимо тяжкого року, здвиг випаде величаво»Надії організаторів Шевченківського здвигу, запланованого на 28 червня, виправдались, однак вони не могли передбачити, що цього дня станеться ще одна подія, яка відсуне їхній захід на другий план і стане початком кінця Австро-Угорської імперії і взагалі звичного для них світу...

Газета «Нове Слово»

«Шевченковий здвиг у Львові. Межи секциями, які утворили ся в ціли опроведеня у Львові 100-літних роковин уродин Т. Шевченка, є також маніфестацийна секция, в якої склад входять відпоручники: “Сокола-Батька”, “Січ. Союза”, “України”, “Повіт. Січи” і “Сили”. Заходом сеї секциї має відбути ся Шевченковий здвиг “Соколів” і “Січий” дня 28 червня. В програму здвигу має увійти похід улицями м. Львова в полудне і руханкові вправи пополудни на площі “Сокола-Батька”. До здвигу роблять ся великі приготованя. В здвизі мають взяти участь члени всіх філій “С.-Б.” і самостійних “Січий”, значить разом поверх 1800 товариств. Ініциятори здвигу надіють ся, що мимо тяжкого року, здвиг випаде величаво»

 // Нове Слово. — 1914. — 18 лют. — С. 5.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Кабінети російського консульства 23 ц. м. буде перенесено до нового приміщення на вул. Ясній, 10 [тепер вул. Конопніцької] (бічна Кохановського [тепервул. Левицького] і Зеленої)».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 18 лют. — С. 4.

Газета «Руслан»

«Приватна ратункова акция для безробітних у Львові розпочала ся на велику скалю. Обезпечено працю 1.000 робітниками. “Gaz. Wiecz.” зібрала поверх 1.000 К, а одна з пекарень жертвувала 5.000 бохонців хліба».

 // Руслан. — 1914. — 18 лют. — С. 3.

Газета "Gazeta Poranna"

«Манія переслідування. До інспекції поліції постійно зголошується Г. Андрушкевич, яка мешкає на вул. Пекарській, 8, роблячи донесення на різних осіб. Після проведених розслідувань виявилося, що описані події Андрушкевич вигадала. Вчора Андрушкевич знову зголосилася до поліції з подібним донесенням, після чого її відіслали до комісаріату ІІ дільниці з метою з’ясувати її психічний стан».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 18 лют. — С. 4.

Газета «Діло»

«Таємне вбийство в лісі. Вчера пополудни жандарм, патролюючий в Зимній Воді найшов в лісі коло зелізничого тору молодого мущину, лежачого без житя. Лице і голову покривала застигла кров. По трох годинах зусиль ранений проявив знак житя, але не прийшов до притомности. Непритомного відставлено до Львова. Всякі дані вказують, що поповнено рабункове вбийство. Мав на собі тільки білє і сподні, був без черевиків. Ніяких слідів що-до особи нема».

 // Діло. — 1914. — 18 лют. — С. 7.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Ціпок зі стилетом конфіскувала вчора поліція у сторожа будинку на вул. Калічій, 4 [тепер – вул. Каліча Гора] Адама Химовича. Затриманий пояснював поліції, що ціпок йому подарував один з мешканців, якого він обслуговував, зараз цей мешканець уже виїхав, а він не знає його прізвища».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 18 лют. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Крадіжки. На шкоду Вацлава Герріха, монтера, який мешкає на вул. Глинянській, 12 [тепер – вул. Філатова], з горища вкрадено скриню з одягом і білизною, вартістю близько 200 кор.

На тротуарі поблизу готелю “Французького” на вул. Карла Людвіга [тепер – непарна сторона просп. Свободи] вчора ввечері у п. Реґіни Ґляйсманової з ручої сумочки витягнули гаманець з сумою 90 кор.» 

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 18 лют. — С. 4/

Газета «Нове Слово»

«Сьміла крадіж. До мешканя директора “Слова польського” п. Медицького, замешкалого при вул. Зіморовича ч. 11 [тепер – вул. Дудаєва], дістав ся вчера злодій і вкрав з нічної шафки золотий ланцушок з дамським годинником вартости 400 корон. На крик кухарки прибіг дозорець, котрий придержав злодія і віддав в руки поліциї, де показало ся, що ним є К. Штайнфельд».

 // Нове Слово. — 1914. — 18 лют. — С. 6.

Газета у форматі pdf