Львів у 1914-1915 роках

12 лютого 1914 року

«...на цей бал вибереться все львівське товариство»Незважаючи на неспокій у місті, відбувалися приготування до балу міста Львова...

Газета "Gazeta Lwowska"

«Бал міста Львова. У понеділок у салонах пані президентової Нойманнової відбулося зібрання повного комітету пань, які займаються підготовкою до балу міста Львова. Зібралося близько 200 пань зі всіх сфер міста. Збори відкрила п. през. Нойманнова, після чого обговорили подробиці балу. З великого зацікавлення, яке викликав цей перший бал міста Львова, можна зробити висновок, що на цей бал вибереться все львівське товариство... Окремо від комітету пань працює комітет панів, який обмірковує атракції і прикрашення бальних зал. Як відомо, бал відбудеться 23 лютого».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 12 лют. — С. 3.

Газета «Руслан»

«З кругів академічної молодежи пишуть нам: Сьвітляні часи життя україньскої молодежи мабуть покінчили ся. З протоколів найстаршого студентского товариства “Академічної Громади”, яка небавом повинна сьвяткувати ювідей свого двайцятилітного єствованя, показує ся, що минули часи Голубовичів, Грабовских, Косевичів... Сеї суботи 14. с. м. має порішити ся на зборах молодежи “бути, чи не бути” найстаршій інституциї україньскої академічної молодежи “Академічній Громаді”. Се сумне явище наводить ряд рефлєксий на станом нашого студентства.

Україньскої академічної молодежи є тепер у Львові близко пять соток. Коли би осуджувати молодіж з числа балів, з числа учасників на уличних демонстрациях і з числа академічних товариств, то посторонній думав би, що справді між нашою молодежию кипить умова, і орґанізацийна праця, Реформаторскі виступи деяких амбітників (от хочби згадати “безвіроісповідну громаду”) і гучні конґреси могли справді декого наводити на хибні здогади, що між молодежию “вариться” і що колись, як перешумить понятий ідеалізм, буде з того якась “страва” і для цілої суспільности.

Тимчасом те все миляні баньки. Такої розтічи, яка панує тепер між молодежию, мабуть ще не бувало. 19-літні “мужі стану” потворили собі партийні “секциї”, радикальні, социялістичні, национал-демократичні, блукають ся й годовані “Трудом” анархісти і всі разом... нічого не роблять. Кількох амбітників, не так розумних, як недужих на меґальоманію, підганяє розбите на партийні гуртки “стадо”, а соліднійша частина молодіжи, не хотячи бути іграшкою в їх руках усунула ся цілковито від студентского житя...».

 // Руслан. — 1914. — 12 лют. — С. 2.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Вогонь. У помешканні п. Юзефи Шпіґель на Старому Ринку вчора спалахнув вогонь, спричинений невдалою конструкцією кухні. Вугілля падало на підлогу і спричинило вогонь. Пожежна сторожа вирубала балки і підлогу, і погасила вогонь. Збитки оцінюють приблизно в 400 корон».

«Скарги подружжів. Анна Стапінська, дружина шевця, вчора поскаржилася в поліції на свого чоловіка через те, що він страшно її бив, а коли вона була змушена втекти з трьома дітьми, продав усе домашнє начиння і зник зі Львова.

Інший клопіт має Стефан Долганик, селянин з Великого Дорошева. Від нього втекла дружина, полишивши новонароджену дитину, а сама отримала у Львові роботу годувальниці».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 12 лют. — С. 4.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Відголоски авантюри на Стрілецькій площі. Вчора поліція заарештувала Івана Завідовського, кол. міського пожежника-помпувальника, який у неділю вночі, вийшовши з шинку на пл. Стрілецькій [тепер – пл. Данила Галицького], стріляв у товаришів по забаві і поранив двох осіб».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 12 лют. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Чиї словники? У столярського учня Бернарда Оленберґа вчора знайдено три польсько-французькі і три польсько-німецькі словники. Ці словники він хотів продати на вулиці» 

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 12 лют. — С. 4.

Газета у форматі pdf