Львів у 1914-1915 роках

11 лютого 1914 року

«...голодна юрба кинула ся на страґани та рабувала перекупкам хліб та инші артикули поживи»Найбільш обнадійливою новиною за цей день було повідомлення про досягнення певного компромісу у справі виборчої реформи. В інших справах у Львові тоді було непросто...

Газета «Нове Слово»

«Заворушеня безробочих. Нині зібрала ся на львівськім ринку многочислена товпа безроботних. Сильні відділи поліциї старали ся товпу прогнати, що однак їй не вдало ся. Розлючена, голодна юрба кинула ся на страґани та рабувала перекупкам хліб та инші артикули поживи. Тепер запанував вже спокій, а маґістратські власти роздають між голодних безробочих поживу»

 // Нове Слово. — 1914. — 11 лют. — С. 5.

Газета «Руслан»

«З Краєвого Банку одержуємо отсе письмо: Дирекция Кр. Банку постановила квоту призначену на кредити для навіщених живловими нещастями підвисшити о дальший 1 міліон корон, отже з 6 на 7 міл. корон. Тим чином дістануть з кр. Банку на ціли тої кредитової акциї : Осередна каса рільничих спілок 2,625.000 К, Союз землян і Тов-во взаїмн. Кредиту філія Львів для середної власности 2,625.000 К, Краєвий Союз Кредитовий 875.000 К і Паторнат рукоділ і дрібного промислу та Союз стоваришень заробкових і господарских 875.000 К.

Супроти чуток, незгідних з дійсним станом, належить знова зазначити, що Кр. Банк доставляє тих 7 міл. корон виключно з власних фондів, а від правительства дістає лише 1,5 прц. Боніфікацию відстоткову, котрої половину відступає посередним інституциям».

 // Руслан. — 1914. — 11 лют. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Безумець. Велике збіговисько на вул. Жовківській [тепер – вул. Богдана Хмельницького] спричинив учора якийсь старший чоловік, який роздягнувся майже догола і так почав танцювати. Як виявилося пізніше, чоловік є божевільним; попри пильну домашню опіку він вирвався від рідних і втік на вулицю, звідки його забрали родичі».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 11 лют. — С. 4.

Газета "Gazeta Godzienna"

«Бійки в “Ренесансі”. Крім пиятик, які там до ранку влаштовують різні дівки з кав’ярень, скандали тут постійно перебувають на порядку денному. Ми вже повідомляли про одного офіцера, який здійняв пекельні крики через срібну табакерку, яка у нього пропала. Позавчор знову п. Й. К. у хорошому гуморі побився з якимось суперником. А вчора чи позавчора двоє студентів Рап...т і Сам...і отримали в “Ренесансі” по обличчі, але це чудово. І такий заклад вважали за необхідне відкрити польські городяни, які віддавна підкреслюють свою гідність».

 // Gazeta Godzienna. — 1914. — 11 лют. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Злодійська невдача. Поліцейський агент зустрів на вулиці відомого злодія Теофіла Сороковського і затримав його. Виявилося, що Сороковський якраз повертався зі злодійського походу. Він проник до помешкання о. Куницького на вул. Цловій [тепер – вул. Павла Римлянина] і спричинив йому збитків на 360 корон».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 11 лют. — С. 4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Значна згуба. П. Купфенберґ загубив або у нього вкрали дві книжечки ощадної каси на суми 1000 корон і 750 корон».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 11 лют. — С. 4.

Газета у форматі pdf