Львів у 1914-1915 роках

8 лютого 1914 року

Ось оклик, який передають із вуст в уста»Кількість наукових інституцій у місті постійно примножувалася, а люди мистецтва, рекламуючи свої заходи, ще могли безтурботно жартувати щодо мобілізації...

Газета "Gazeta Poranna"

«З університету. Вчора почав існувати новий науковий заклад, а власне, “заклад історії музики львівського університету” на вул. Длуґоша, 27 [тепер – вул. Кирила і Мефодія]. Це третій в Австрії інститут такого типу (Відень, Прага, Львів), ним керує д-р Адольф Хибінський, доцент історії і теорії музики Львівського університету. З метою відзначення важливого для польської музикології дня в новому приміщенні зібралися слухачі, після промови керівника слухачка і бібліотекарка Закладу Броніслава Вуйциківна прочитала доповідь “Польські танці Яна Фішера 1702 р.”».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 8 лют. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Термінова мобілізація!! У нашому місті запанував небувалий переполох. Мобілізація! Ось оклик, який передають із вуст в уста. Ситуація є дуже загрозливою, а причиною називають сьогоднішній Бал-маскарад “Союзу акторів і акторок Міського театру” в залах Міського казино...».

«Раптовою смертю помер учора ввечері 56-річний страховий урядник Мацєй Бранд. Він ішов з донькою на концерт, коли раптом, на пл. Домбровського [тепер – пл. Маланюка] йому стало погано, він увійшов до кам’яниці під № 7, де попри медичну допомогу помер. Смерть настала через кілька хвилин унаслідок серцевого нападу».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 8 лют. — С. 2-3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Утік з конем і возом. Купець Максиміліан Вінклер вислав свого візника Августа Побрана з товарами до управління жандармерії, довіривши йому віз з конем. Побран частину товарів віддав, до крамниці більше не повернувся, пропав і віз з конем. Є припущення, що Побран виїхав зі Львова, а коня і віз продав комусь на провінції».

«Поліцейська хроніка. До помешкання п. Едварда Трояновського і Еразма Тимінського під № 10 на вул. Шептицьких вчора проникли злодії і вкрали чоловічий одяг вартістю більш як 400 корон.

Прийнята на безкоштовну ночівлю служниця Вікторія Шмігельська віддячила за гостинність тим, що вкрала зранку персні вартістю 60 корон і втекла.

З подвір’я будинку № 90 на вул. Кохановського [тепер – вул. Левицького] вкрадено упряж для 7 коней, яка є власністю Міського поховального закладу...».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 8 лют — С. 3.

Газета у форматі pdf