Львів у 1914-1915 роках

5 лютого 1914 року

«...вихваляється бездонним болотом, як лисиця пухнастим хвостом»Про проблему дотримання чистоти на вулицях міста і любов до зловживання довірою...

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Чиє болото? На вул. Зиблікевича [тепер – частина вул. Франка між вул. Зеленою і вул. Мєндєлєєва
] знаходиться чарівний, схожий своєю довжиною на великодній рулет будинок, який називають “Bettenmagasin” [“склад постільного начиння”]. Цей “Bettenmagasin”, в якому знаходяться всі “капостраки” і сінники, на яких солодко сплять рекрути, покликані на службу для австрійської “вітчизни”, має тильну сторону, що виходить на вул. Яблоновських [тепер – вул. Руставелі
]. Отже, шматок тротуару, який прилягає до цієї тильної сторони, вартий уваги. Тому що навіть у знаному нехлюйством Львові знайти щось таке ж брудне справді складно. Якщо прилеглі частини тротуару вже кілька днів виблискують чистотою, цей “дефектний” шматок вихваляється бездонним болотом, як лисиця пухнастим хвостом. Може б відповідні власті (військові власті схожим чином дотримуються порядку) звільнили від вправ на “гофі” двох солдатів і доручили їм почистити згаданий тротуар? Або найняли б “цивіля” для виконання обов’язків сторожа цього будинку?».

 // Gazeta Wieczorna. — 1914. — 5 лют. — С. 5.

Газета «Руслан»

«Чи відступництво? Пишуть нам зі Львова: в передвчерашнім русофільскім зїзді взяло участь около 100 сьвящеників з о. крилош. Пакижем на чолі. Було двох православних сьвящеників з Росиї, кількох з Буковини, між ними звісний др. К. Богатирец. Се треба собі ясно усьвідомити, що велика часть русофільских сьвящеників стоїть явно за дудикевичівскою партиєю і бере діяльну участь і єї православній пропаґанді. Сором, який паде на совість сего духовеньства, покаже ся що більшим, коли зважимо, що на передвчерашних зборах виразно заманіфестували сі сьвященики, що они греко-восточні, а не греко-католицкі. Очевидно, що таке їх становище мусить потягнути за собою певні послідовности.

 // Руслан. — 1914. — 5 лют. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Добрий сховок. Служниця А. Зайкевичівна, ідучи зі служби, залишила на зберігання свою скриню з речами і білизною сторожеві будинку № 8 по вул. Панській [тепер – частина вул. Франка між пл. Соборною і вул. Зеленою], Йосипові Романюку. Романюк покинув помешкання і безслідно зник разом з її майном».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 5 лют. — С. 3.

Газета «Нове Слово»

«Переїханє самоходом. Вчера по 5 год. пополудни переїхав самохід ч. 997 на Марійській площі [тепер – пл. Міцкевича] п. Софію Кризиківну, ученицю учительської семінариї. Ратункове поготівлє ствердило потрясенє мозґу і численні потовченя, тому перевезено її до шпиталю».

«Відвдячив ся. До замарстинівського різника Жигмонта Червця зголосив ся якийсь 16-літний хлопець, що кривав сильно на ліву ногу. Він був убраний в чорну нагортку, а у згаданого різника просив ся на ніч, кажучи, що приїхав на похорон матери, яка померла на клініці. Милосерний різник приняв його на ніч, а хлопець, вставши раненько, вкрав йому 244 корон і щез безслідно» 

 // Нове Слово. — 1914. — 5 лют. — С. 6.

Газета у форматі pdf