Львів у 1914-1915 роках

29 січня 1914 року

«...азартні ігри, які прогресують у нас щодалі більше, є причиною тисяч невдач, нещасть і катастроф»Про новини музики, драматичні пошуки злочинця-втікача і сумні наслідки надмірного захоплення грою в карти...

Газета «Руслан»

«Новий музичний твір п. Василя Барвіньского відзначено на конкурсі Тов-а ім. М. Лисенка першою нагородою. Оголошений комунікат звучить: Конкурсова комісия, скликана тов-ом ім. М. Лисенка для признаня премій за композициї, призначені до виконаня для звеличаня 100-літного ювілею народин Т. Шевченка, а зложена з ПП.: І. Білиньского, д-ра М. Волошина, проф. Ф. Колесси, д-ра Ст. Людкевича і Е. Форостини, відбула дня 26. лютня засіданє під проводом голови Тов-а проф. В. Шухевича і ухвалила одноголосно признати премію в висоті 300 корон за композицию: Україньска Рапсодия на велику орхестру на теми укр. народних пісень: “Тече річка невеличка” і “Максим Козак Зелізняк”. По отвореню долученої коверти під моттом: “В своїй хаті своя правда і сила і воля” сконстатовано, що композитором сего твору є Василь Барвіньский в Празі».

 // Руслан. — 1914. — 29 січ — С. 1.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Львівське лижне товариство влаштовує 1 і 2 лютого ц. р. (тобто в неділю і понеділок відповідно) дві забави – цукеркову в неділю і квіткову в понеділок».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 29 січ. — С. 2.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Наслідки азартних ігор. Ми неодноразово звертали увагу на те, що азартні ігри, які прогресують у нас щодалі більше, є причиною тисяч невдач, нещасть і катастроф – вони породжують великі спустошення і тягнуть за собою непередбачувані наслідки.

Азартні ігри відбуваються не лише у приватних будинках – але також і в шинках, забігайлівках і кав’ярнях, а брак контролю зі сторони покликаних до цього органів полегшує життя різним типам, які живуть з

Позавчора ми повідомляли про самогубство бідолашної жінки, чоловік якої всі гроші програвав у карти, а в домі панували злидні. Вчора зранку відбувся похорон покійної. Перед будинком жалоби на вул. Городоцькій зібралося кілька сотень жінок, які хотіли лінчувати чоловіка за те, що він став причиною цього нещастя. Двоє поліцейських не змогли заспокоїти роздратованих жінок, і мусили телефоном викликати підсилення поліцейської сторожі. Лише поліцейське підкріплення дало можливість провести похорон і вберегти чоловіка від справедливого обурення»

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 29 січ. — С. 5.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Зловленє бандита. Один з поліцийних урядників на основі зібраних інформаций догадував ся, що бандит, який стріляв до поліцая Туркевича, а який – як ми вчора донесли – утік з вязничного шпиталя, укриваєть ся в якімсь гробівци на Личаківськім кладовищи. Сей здогад показав ся правдивим. Вчера вечером запримітив один робітник чоловіка, овиненого в ковдру, з обандажованою головою, як висував ся з поза муру кладовища. Робітник сей стрінув небавом поліцийного аґента Юзькова і повідомив його про се, додаючи, що підозрілий чоловік пішов в напрямі ул. Кохановського [тепер – вул. Левицького]. Аґент зараз почав шукати, бо був певний, що се бандит. По дорозі зайшов до реставрациї Пьотровського при ул. Кохановського ч. 91, де господар з кількома гістьми вязав уже зловленого бандита. Бандит перед хвилею вломив ся був до комірки біля реставрациї і в темряві потрутив поскладане там начинє, котре падаючи наробило стукоту. Реставратор побіг до комірки і там схопив бандита. Сконстатовано, що він називаєть ся Михайло Нєміровський, а по утечі зі шпиталя укривав ся в гробівци на Личаківськім кладовищи. Перемерзлий і виголоджений, не міг уже довше сидіти в гробівци, тому хотів “перепровадити ся” до реставрациї. Нєміровський зумів уже заосмотрити ся в зелізну штабу, при помочи котрої вломив ся. Поліция відставила бандита до вязничного шпиталя».

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 29 січ. — С. 5.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Крадіжка. До пивниці Хаїма Віфта, власника ресторану на вул. Сонячній [тепер – вул. Куліша
], вночі пробралися злодії і забрали соки, алкогольні напої і т. д., вартістю 300 кор».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 29 січ. — С. 2.

Газета у форматі pdf