Львів у 1914-1915 роках

28 січня 1914 року

«...недбальство і безпорадність місцевих технічних органів»У Львові боролися зі шпигунами і з проблемами телефонного зв’язку, а в українському громадському житті на помітні ролі виходив молодий і ще маловідомий Євген Коновалець.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Скандальна ситуація з телефонами. Від ранку понеділка телефонний зв’язок з Краковом повністю перервано. До сьогодні не вважали за необхідне відремонтувати цю лінію. Важко повірити в те, що протягом трьох днів не можна було знайти несправність, скоріше можна припустити, що недбальство і безпорадність місцевих технічних органів позбавляє обивателів, які платять великі суми за користування телефоном, можливості зв’язатися з Краковом у важливих справах. Лише сьогодні перед полуднем лінію відремонтовано» 

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 28 січ. — С. 4.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Голос молодіжи в справі проф. Залозецького. При незвичайно численній участи молодіжи всіх висших шкіл у Львові відбули ся вчера вечером в салі “Повітової Січи” довірочні збори в справі проф. Залозецького. Зборам проводили пп. Котецький, Мельник і Дашкевич, секретарювали Рущак і Кучабський. Реферат про останні події на львівській політехніці і між польською суспільністю, які викликали ревеляциї Крисяка, виголосив п. Коновалець. Референт спинив ся довше над вшехпольськими заходами, зверненими проти особи проф. Залозецького тільки тому, що він Українець і зазначив що справа особиста набрала для нас принципіяльного характеру, тому українська академічна молодіж мусить в сій справі ясно і рішучо висказати ся. По дуже живій дискусиї ухвалено одноголосно таку резолюцию: “Українська академічна молодіж висших шкіл у Львові пятнує нечуваний в культурнім сьвіті виступ польської суспільности і польської молодіжи, які стремлять до обмеженя свободи громадянської діяльности професора Українця і закладає свій рішучий протест проти терористичних змагань польських чинників”».

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 28 січ. — С. 3-4.

Газета «Руслан»

«Шпигуньство. Вчера розпочала ся тайна розправа проти звісного русофільского “діятеля” Теодора Гриневича, церковного маляра о шпигуньство. Гриневич удержував зносини із звісним шпигуном Ярославом Мончаловским, який тепер мешкає постійно в росийскій Новоселици і доставляв єму материялу про війскові відносини і про польскі війскові орґанізациї.

Росиянку Олену Миколаєвну Корчеву, яка прибула в Марцю м. р. до Львова в шпигуньских цілях присудив львівский карний трибунал на кару 15 місячної тяжкої вязниці».

 // Руслан. — 1914. — 28 січ. — С. 2.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Загадковий випадок. Опівночі рятункову службу викликано до будинку на вул. Городоцькій, 47, де застали служницю Гелену Пажак, яка отримала опіки від окропу. У неї була ошпарена половина тіла від обличчя аж до ніг. На місці не можна було конкретно дізнатися про причини ошпарення. У важкому стані дівчину відправили до шпиталю».

«Обкрадання пияків. Зарібник Пилип Татаркевич обрав собі спеціальність обкрадання пияків. У нічну пору він ставав перед шинками на вул. Городоцькій, чекав на п’яних, які йшли з шинку, пропонував їм свої послуги, при чому обшукував їхні кишені і забирав те, що вдавалося. У кількох випадках це вдавалося, зрештою йому не пощастило, і він помандував до в’язниці».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 28 січ. — С. 4-5.

Газета "Gazeta Lwowska"

«На гарячому вчинку затримано такого собі Льостера, у момент, коли він намагався вламатися до помешкання верстальника Р. Шевчука на вул. Домса, 2 [тепер – вул. Війтовича
]. Льостер був у товаристві двох спільників, які втекли. При Л. знайдено долото, свічки та інші знаряддя, які використовують у злодійському ремеслі». 

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 28 січ. — С. 3.

Газета «Руслан»

«Підроблену 5-ти кронівку перенято вчера в реставрациї у Львові і передано поліциї. Тому позір! Перед 5-ти коронівками».

 // Руслан. — 1914. — 28 січ. — С. 2.

Газета у форматі pdf