Львів у 1914-1915 роках

27 січня 1914 року

«...забажав висадити проф. Залозецького з заниманого ним становища бритийского конзуля і – сам заняти його місце»Страйки, маскаради, інтриги, розслідування – все у сьогоднішньому дайджесті!

Газета «Руслан»

«Друкарский страйк ще не скінчив ся і скінчить ся мабуть аж тоді, як складачі виголоджені по вичерпаню страйкового фонду самі вернуть до праці. Тоді власники друкарень диктували би їм условини що до платні і инших спірних справ. Загал власників друкарень операє ся завзято угоді зі складачами, бо по принятю жадань складачів власники друкарень попали би зовсім під власть социялістів, а ці на печатаного слова вельми зросла би, що знова відбило би ся на кишенях читачів... У львівских печатнях робота обмежена лише до власників друкарень, практикантів і редакторів, але небавком прийдуть машини до складаня, з яких кожда заступить трех складачів. Таким чином много складачів втратить місце. Наші нові “складачі”, як пов. читачі бачать, з кождим днем наберають більшої вправи, так що небавком будемо могли видавати часопись в первіснім обємі навіть в разі дальшого треваня страйку».

 // Руслан. — 1914. — 27 січ. — С. 1.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Журналістський бал-маскарад на користь фонду вдів і сиріт членів Товариства польських журналістів відбудеться в суботу, 31 ц. м., у Спортивному палаці на вул. Зеленій. Програма, яку уклав комітет, є дуже багатою і різноманітною, містить багато несподіванок і речей, яких у Львові досі не бачили, зокрема, “танго” на роликах. Лотерея дасть учасникам маскараду можливість перевірити, чи доля не дозволить їм виграти один з п’яти чудових і цінних призів. Вхідні квитки по 4 кор. і студентські по 2 кор. продаватимуться в день маскараду в касі...».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 27 січ. — С. 3.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Жерело нагінки на проф. Залозецького. Довідуємо ся з зовсім певного жерела, що причина безпощадної, скаженої нагінки зі сторони Поляків на проф. Р. Залозецького знаходить ся в руках редакциї Gazet-и porann-ої. Оден з шефів сеї редакциї, звісний польський Industrieritter і “obrońca przemysłu krajowego”, на чім – як знаємо – заробляє річно понад сто тисяч корон, забажав висадити проф. Залозецького з заниманого ним становища бритийского конзуля і – сам заняти його місце. Сей панок старав ся о бритийський конзулят у Львові ще в хвилі його креованя, сподіючи ся в нім знайти обильне жерело для свого індустрірітерства, але тоді йому не повело ся. Тепер користаючи з “ревеляцій” п. Крисяка стараєть ся в своїм орґані доливати оливи до бухаючого повною поломіню польського шовінізму і фанатичного польського гакатизму супроти нас і роблячи відповідний настрій серед всіх польських кругів в “Австрийській Польщи” (є се офіцияльна назва Галичини, якої уживає польська Rada Narodowa в своїх заграничних комунікатах) – думає довести до того, що бритийське правительство відбере проф. Залозецькому своє заступство в “Австрийській Польщи” – і віддасть йому...».

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 27 січ. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Втеча бандита зі шпиталю. Сьогодні зранку з загального шпиталю втік бандит, який у суботу вночі стріляв у поліцейського Яна Туркевича, нагородженого вчора – як ми повідомляли – срібним хрестом заслуги. Цей бандит має ім’я Ян Ґарґуль з Красічина, низького зросту, блондин, вуса коротко стрижені, очі сірі. Поліція хотіла забрати його до в’язничного шпиталю, але шпитальний лікар засвідчив, що Ґарґуль дуже хворий, і не дозволив забрати його з ліжка, тим часом Ґарґуль, як з’ясувало поліцейське слідство, близько 6 год. встав з ліжка і босоніж, з перебинтованою головою, спокійно вийшов зі шпиталю».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 27 січ. — С. 4.

Газета у форматі pdf