Львів у 1914-1915 роках

26 січня 1914 року

« Наші репрезентанти домагали ся безпроволочної помочи для голодуючих...»Депутати австрійського парламенту намагалися подбати про державну підтримку населення Галичини, а львів’яни тим часом отримали змогу проводити час за картярськими іграми, використовуючи карти місцевого виробництва.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Ратункова акция. На основі рішеня українського клюбу явила ся у президента міністрів ґр. Штірка президия клюбу та відбула в присутности керманича міністерства скарбу ґр. Енґля конференцию в справі ратункової акциї для населеня Галичини, навіщеного елєментарними нещастями. Наші репрезентанти домагали ся безпроволочної помочи для голодуючих та уділеня кредитів для селян та зажадали уділеня відповідних інструкций галицькому краєвому правительству. В суботу явив ся у намісника Коритовского голова др. Кость Левицький та повідомив його про українські домаганя в справі запомогової акциї та з окрема звернув увагу на правильне функціонованє повітових комітетів які повинні бути так зложені, щоб відповідали національному складові населеня».

«Декорация поліциянта. На внесенє намісника надав цісар телєґрафічно срібний хрест заслуги поліцийному капралеві Янови Туркевичови за його хоробре поведенє при ловленю бандита, котрий стріляв до него. Хрест заслуги повісив нині на груди раненого Туркевича в ґарнізоновім шпитали командант корпусу Кольошвари. При сій нагоді промовили командант корпусу і намісник вказуючи на потребу самовідреченого поборюваня бандитизму. Намісник виплатив Туркевичови значну ренумерацию».

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 26 січ. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Відкриття фабрики гральних карт, папіросного паперу і літографічного закладу відбулося вчора на вул. Зеленій, 20. Цю фабрику заснувало Акціонерне товариство під егідою Промислового банку. Головним акціонером є п. Вехслер. Фабрика обладнана згідно з найновішими вимогами і безумовно буде мати успіх, витіснивши з ринку вироби Пятніка, які є дорожчими, але в цілому не кращими».

 // Kurjer Lwowski poludniowy . — 1914. — 26 січ. — С. 5.

Газета "Gazeta Poranna"

«Обкрадена “Фока”. Дезертир 30-го піхотного полку Адам Кіршінґера вчора ввечері розбив вітрину галантерейної крамниці “Фока” і вкрав кільканадцять складаних ножів. Нахабного злодія доставили до поліцейської інспекції, звідки патруль відправив його на гауптвахту».

«Майже голого чоловіка віком близько 40 років знайдено вчора після полудня на вул. Татарській. Рятункова станція відвезла невідомого до загального шпиталю».

«Смертельне отруєння газом. Вчора рятункову службу викликали на Знесіння до робітниці Марії Шах, яка вчаділа разом з двома малими хлопцями. Матір і старшого сина вдалося врятувати, молодший трирічний отруївся на смерть».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 26 січ. — С. 2.

Газета у форматі pdf