Львів у 1914-1915 роках

25 січня 1914 року

Візит таємничої дамиСічнева неділя 1914 року принесла львів’янам такі новини...

Газета "Kurjer Lwowski"

«Шостий дільничний комісаріат відкрив львівський маґістрат для частини міста Новий Світ, яка обмежується вулицями Вулецькою [тепер – вул. Сахарова] і Коперніка до вул. Оссолінських [тепер – вул. Стефаника] і Словацького, далі вулицею Маршалковською [тепер – вул. Університетська] через вул. Міцкевича [тепер – вул. Листопадового чину] до вул. Браєровської [тепер – вул. Б. Лепкого], а звідти вул. Казимирівською [тепер – частина вул. Городоцької від пл. Торгової до вул. Шевченка] і Городоцькою до кордонів міста. Новий комісаріат відкриється 1 лютого на вул. Леона Сапєги, 75 [тепер – вул. Бандери]».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 25 січ. — С. 2.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Додаткове оподаткування горілки. Запаси горілки в місті Львові, які підлягають додатковому оподаткуванню, слід зголошувати у відділі скарбової сторожі на вул. Хотинській, 1, мезонін. Бланки для цих зголошень безкоштовно видає зазначений відділ скарбової сторожі, або податкове управління для міста Львова на вул. Театральній».

«Відголоски нападу на професора Львівського університету. З Відня повідомляють: Касаційний трибунал вчора розглядав апеляцію, яку подав слухач Львівського університету Юліуш Біренцвейґ, якого за напад на професора Університету Сєрпінського, за участь у демонстрації, яка мала на меті унеможливити лекцію цього професора, за злочин тяжких тілесних ушкоджень за § 153 і за втручання в урядову діяльність був покараний шістьма тижнями тяжкого ув’язнення і видаленням з краю.

Після довгого розгляду Касаційний трибунал частково схвалив скасування вироку, підтвердив вину щодо втручання в урядову діяльність, скасував звинувачення у злочині важких тілесних ушкоджень за § 153, і виніс вирок підсудному Біренцвейґу згідно з за § 314 у вигляді 14 днів арешту, які той уже відбув у слідчій в’язниці».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. —25 січ. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Таємнича дама. Учора ввечері після 10 год. до в’язниці карного суду привезено візком якусь елегантну даму, брюнетку, в довгому оксамитовому плащі з хутряним коміром. До брами будинку за нею внесли два подорожні пакунки.

Дама приїхала нібито з Перемишля, ймовірно, є іноземною підданою. Її затримано на вокзалі у Львові; з’явився слідчий суддя, далі її допитав поліцейський комісар, після чого її відвезли до в’язниці».

«Утеча з в’язниці. Йосип Ільків, рядовий 80-го піхотного полку, вчора втік з в’язниці гарнізонного суду на вул. Замарстинівській».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 25 січ. — С. 3.

Газета у форматі pdf