Львів у 1914-1915 роках

24 січня 1914 року

«Ми не заперечуємо, що львівські дороги є дуже кепськими...»Прикрі сюрпризи з боку львівської пошти і поліцейські погоні, які нагадують гангстерські фільми...

Газета "Gazeta Poranna"

«“Терміновий” лист, який ішов місяць. Львівська громадськість уже звикла до різноманітних, переважно прикрих несподіванок з боку пошти. Деякі з поштових “витівок”, тим не менше, є настільки жахливими, що заклики про помсту доходять до самої Дирекції пошти. Ось довідуємося, що лист, відісланий зі Львова, з Товариства сільськогосподарських гуртків 22 грудня минулого року, дійшов до адресата, який так само знаходиться у Львові, нафтового товариства “Галичина”, лише вчора, отже, був у дорозі вулицями міста Львова приблизно місяць. Ми не заперечуємо, що львівські дороги є дуже кепськими, що через це сполучення в місті ускладнене, тим не менше, мусимо визнати, що мандрівка листа в межах Львова протягом місяця є занадто довгою. Можливо, Дирекція пошти вплинула б на прискорення доставки листів, хоча б тих, які відправляють у Львові».

 // Gazeta Poranna. — 1914. —24 січ . — С. 3.

Газета «Руслан»

«Влом до зелізничної каси. До фрахтової каси на черновецкім двірци у Львові вломали ся вчерашної ночи якісь невисліджені опришки і вкрали з вертгаймівскої каси 12.500 К. вломники дістали ся до середини через вікно. Видко, що оден з вломників сховав ся в день і отворив вікно своїм торваришам. В вертгаймівскій касі виломано бічну стіну і через діру витягнено гроші. Робота могла тривати зо дві години, тому цікаво, що поліциянт, який ходив з карабіном довкола того будинку, не звернув уваги на сьвітло в касовій комнаті. Влом замічено аж рано. Зараз прибула комісия з поліциї і привела з собою поліцийного пса. Однак собака не могла найти слідів вломників, бо затолочила їх юрба людий, що збігла ся на місце події. Поліция веде слідство і надіє ся викрити злочинців».

 // Руслан. — 1914. — 24 січ. — С. 2.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Бандитизм у Львові. Нині рано о год. 5. побачив капраль поліциї Іван Туркевич на ул. Набєляка [тепер – вул. Котляревського] якогось підозрілого чоловіка, що ніс клунок. Поліцай задержав незнакомого і візвав його, щоби для вилєґітимованя пішов з ним на поліцийну експозитуру. Незнакомий кинув клунок і почав утікати, а коли поліцай пустив ся за ним, вистрілив до него 4 рази і поцілив його в пахвину. Мимо сего гонив за ним дальше і здогонивши злодія вдарив його шаблею кілька разів і зранив тяжко в голову. Раненого поліцая перевезено до гарнізонового шпиталю а бандита до вязничного шпиталю. Доси не стверджено тотожности його особи. Раненого поліцая відвідав в шпитали др. Коритовський і директор поліциї Райнляндер. В клунку найдено річи вартости кількасот корон, вкрадені на шкоду реставратора Троста при ул. Зибликевича 51 [тепер – частина вул. Франка між вул. Зеленою і вул. Мєндєлєєва]».

«Дрібні вісти. В домі при ул. Алємбеків ч. 9 [тепер – вул. Таманська] розгрівав якийсь робітник водопроводові рури, обливаючи їх ропою і підпаляючи її. З причини необережности займила ся в однім з мешканя повала. З початку сего не запримічено, аж доперва за кілька годин наповнив ся цілий дім димом, візвано пожарну сторожу, яка по годиннім пошукуваню відкрила жерело диму, вирубала стіну і вгасила тліючий стовп. – Передвчера коло полудня заалярмовано пожежну сторожу донесенєм, що на почті вибухла пожежа. Показало ся що в портиєрці запалила ся від самовара пачка з крохмалем. “Пожежу” сейчас придушено; шкода виносить понад... 5 корон з сотиками».

 // Діло. — 1914. — 24 січ. — С. 5.

Газета у форматі pdf