Львів у 1914-1915 роках

19 січня 1914 року

«не можна збирати жодних пожертв... не можна вдаватися до людської щедрості»Людей, які зловживають чужою довірою, не бракувало у всі часи. Так само, як не були винятком матері, що відмовлялися від дітей через скрутне матеріальне становище...

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«З міського театру повідомляють: Дирекція міського театру, ідучи назустріч побажанням, які висловили вчительські кола і численні наукові заклади, влаштовує для шкільної молоді цикл вистав Фредра. Цей цикл розпочнуть найближчої суботи, 24 січня після полудня “Шлюби панянські”, далі будуть по черзі “Дами і гусари” (31), “Пан Ґельдхаб” (7 лютого) і “Помста” (14 лютого). Квитки на всі ці вистави можна буде купувати вже від завтра, причому першість матимуть ті, хто купуватиме квитки на всі чотири вистави...

У жанрі драми найближчим часом буде показано “Чайку” Чехова, “Пігмаліона” Шоу і “Зелений фрак” Флера і Кайаве, а з оригінальних творів буде відновлено показ веселої комедії Балуцького “Гарна дружинонька”»

У жанрі драми найближчим часом буде показано “Чайку” Чехова, “Пігмаліона” Шоу і “Зелений фрак” Флера і Кайаве, а з оригінальних творів буде відновлено показ веселої комедії Балуцького “Гарна дружинонька”».

«Застереження. Ми отримали наступне повідомлення: Скаутському керівництву стало відомо, що якісь люди, видаючи себе за скаутів, збирають по помешканнях пожертви “на польських скаутів”. Засвідчуємо, що скаутам не можна збирати жодних пожертв, їм не можна вдаватися до людської щедрості, що, зрештою, випливає з їхнього скаутського права. Оскільки зловживання такого роду, і взагалі зловживання іменем скаута можуть траплятися часто – подаємо до відома, що польські скаути носять на лівому плечі відзнаку організації і мають відповідні посвідчення.

від імені команди львівських скаутських дружин Ч. Пєньонжкєвіч».

«За підкинення дитини заарештовано вчора служницю Михайлину Липку. Вона зізналася, що підкинула свого дворічного сина через брак засобів для життя, тому що має ще двох дітей, і разом з ними потерпає від злиднів».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 19 січ. — С. 4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Отруєння газом на смерть. У ґміні Клепарів у ніч з п’ятниці на суботу внаслідок отруєння газом загинула подружня пара, яка мешкала під № 277. До вчорашньої ночі чекали на прибуття судової комісії, яка, однак, ще не з’явилася».

«Значна згуба. Ізидор Марек, власник кравецького складу, вул. Сикстуська, 29 [тепер – вул. Дорошенка], загубив учора по дорозі до єврейського шпиталю портфель з 320 коронами і важливими паперами. З огляду на важливість документів, чесний знахідник отримає велику винагороду».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 19 січ. — С. 3.

Газета у форматі pdf