Львів у 1914-1915 роках

18 січня 1914 року

«...замість до недалекого уряду податкового зайшов на пиятику»Рівно сто років тому з газет можна було дізнатися про політичні новини, благодійність, присвоєння чужих грошей і слизькі тротуари...

Газета "Kurjer Lwowski"

«Сеймова виборча реформа. З Відня повідомляють: Сьогодні після полудня у парламенті з’явився митрополит Шептицький і мав розмову з Костем Левицьким. Приїзд митрополита до Відня пов’язаний з переговорами у справі виборчої реформи».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 18 січ. — С. 2.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Президент дирекції пошт і телеграфів п. Ришард Вопатерні передав мені суму 100 корон на користь убогих ґміни міста Львова, а Іпотечний банк з нагоди нового року з тією самою метою 200 корон.

За ці щедрі дари висловлюю щиру подяку.

Юзеф Нойманн» 

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 18 січ. — С. 2.

Газета «Руслан»

«Пиячив за чужі гроші. Кароль Антонів пив дві доби горівку і частував других в ждальні ІІІ. кляси на головнім двірци у Львові і платив стокронівками. Сего очивидно не могло не доглянути всевидюче око урядуючого там поліциянта, який спитав Антонова, куди він їде і звідки має тілько грошей в таких тяжких часах. По дальших допитах виявило ся, що Антонів дістав від завідателя дому при ул. 3. Мая [тепер – вул. Січових Стрільців] 410 К на заплаченє податку і що замість до недалекого уряду податкового зайшов на пиятику на дворець. Найдено при нім ще 371 К».

 // Руслан. — 1914. — 18 січ. — С. 2.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Заарештований за крадіжку. Тутешня поліція заарештувала 23-річного Юзефа Анджеєвича, який походить з Королівства Польського, за звинуваченням у серії крадіжок зі зломом у помешканнях своїх колег».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 18 січ. — С. 2.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Нещасний випадок. Вчора у полудень на розі вул. Куркової [тепер – вул. Лисенка] вчителька Емілія Трушкевич послизнулася, впала і зламала ногу. Рятункова служба надала нещасній першу допомогу і відвезла до її помешкання на вул. Городоцькій».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 18 січ. — С. 3.

Газета у форматі pdf